Yeni Nesil Elektro Gitar

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda patlakkulak tarafından 6 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba,
  SENSUS adında bir marka yeni nesil bir elektro gitar yaratmış. İlginç görünüyor. Ancak orjinal elektro gitarın yerini tutamaz gibi geldi bana :)
   
  eyazıcı ve bi'kafa bunu beğendi.
 2. abi ben çalmam bunu yaa :S bu ne
   
  patlakkulak bunu beğendi.
 3. ErC

  ErC

  Şöyle bir şey vardı:
   
  patlakkulak ve uvidinli bunu beğendi.
 4. gitardan çok telli synthesizer gibi olmuş :)
   
 5. EMM

  EMM

  Skrillex Signature
   
 6. Bunun icin uzun uzun tutorial izlemek ve anlamak lazim.
   
  patlakkulak ve uvidinli bunu beğendi.
 7. tam yeni nesil müziğe hitap edecek, elektronik çağ müziği. Malum müzik piyasasında "dum-tıs" denilen, biz yeni nesil gençlere katarsis yaşatan eğlence mekanlarına uyumlu gibi geldi. Halbuki ben halen, sunta bile olsa, gitarla çalınan organik melodileri daha çok seviyorum :) Bu analog yaşam, git gide azalacak ve dijital olacak.. ve buradaki pedallardan tut, amfilere kadar ufalacak, dokunmatik olacak ve "bizim zamanımızda pedallar böyleydi gitarlar böyleydi" diyeceğiz.
   
 8. Fıçı fıçı gitari
   
  patlakkulak bunu beğendi.
 9. Aman bunu Trent Reznor görmesin, ardı ardına 5 albüm çakıverir valla.
   
  Arensnuphis ve patlakkulak bunu beğendi.
 10. Yeni nesil deyince aklıma şu geldi saçma bir şekilde :)
  [​IMG]
   
 11. Aslında bu bir elektro gitar değil bence, sadece görüntüsü korunmuş gitarın:) Videodaki müzik armonik ve ritmik olarak basit ve sığ. Söz konusu video olmasa, yani görselliği olmasa, hiç birimiz bu müziği ciddiye de almayız muhtemelen, 80ler müziğinin gülünç bir kopyası gibi bir şey. "Akıllı elektro gitar" şunu yapsın da görelim ?

  Yukarıdaki linki neden verdim ? Çünkü ben başka bir açıdan bakacağım meseleye. Dikkat edilirse bu cihaz ile başka enstrümanların da (davul ve bas...) yerini tutacak tınılar gerçek zamanlı olarak üretilebiliyor. Asıl sorun benim açımdan burada başlıyor. Cihazın diğer müzisyenlerin yerini tutmaya "debelenmesi", aynı zamanda mümkün olduğu kadar az insanla müzik yapabilme vaadi sunuyor. Tehlikeli olan bu. Müzik bir insan faaliyeti, bir grup ile müzik yapabilmek ve diğer müzisyenler ile etkileşebilmek zor, ama çok da tatmin eden bir faaliyet. Müzik insan uğraşı olmaktan çıktığında bence müzik de olmuyor. Evet, keyif verebiliyor duruma göre, evet, belli bir beceri de gerekiyor. Ama müzik olmuyor, "müzik gibi" bir şey olmaktan öteye gitmiyor.
   
  gkaykaya97, patlakkulak ve 33aygun bunu beğendi.
 12. Başlı başına orkestra gibi olmuş.ben begendım.
   
 13. Buda var
   
 14. Çok igrenmiş ya umarım akıllı gitarlar benim yaşadıgım zaman aralıgı içinde çıkmaz
   
  patlakkulak bunu beğendi.
 15. Adamların orjinal elektro gitarın yerini almak gibi bir dertleri olduğunu düşünmüyorum. Gitar gibi çalınan synth yapmışlar. Siz elektronik müzik sevmiyorsunuz diye teknoloji dursun mu, kimse değişik bir şey üretmesin mi?
   
  patlakkulak ve eyazıcı bunu beğendi.
 16. Dj mi sanıyorlar bizi ne iş?
   
  MetalAddiction bunu beğendi.
 17. yok sonra iki üç ergen alcak eline bundan tiptip şekillerle sahnelere çıkcak bende gitardan soğuyucam diye korkuyorum
   
 18. Synthaxe'ın yenisi gibi muhtemelen bu da tutmaz bildiğin launchpad bu gitar görünümlü gövdeyle gitar midi klavye gibim birşey
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş