1300 Tl Ve 1450 Tl Ye Gitar Tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda FirstAvenger tarafından 6 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Yaklaşık 1.5 ay önce sıfırı 1500 tl olan ibanez rg2 xxv gitarımı tanıdık yoluyla 1000 tl ye aldım (hayır, ikinci el değil :D ). Kendi sınıfımda elektro gitar çalmayı öğrenmek isteyen iki arkadaşım da vardı fakat ben onlardan bir ay daha önce atıldım. Şimdi onlarda bu dünyaya giriş yapıyorlar benden ve sizden yardım bekliyorlar. Birisinin bütçesi max 1300, diğerinin max 1450, (sadece gitar için, amfi olayını sonra halledeceğiz ilk bir ay dalkavukluk yapıp başkalarından ve benden otlanıcaz :D) gitarın sıfır veya ikinci el olmasının gözümüzde bir farkı yok, hatta ikinci el ekenomik açıdan daha uygun olduğundan sıfır fiyatı bütçemizden daha yüksek olan, daha güzel aletler alabileceğimizi düşünüyoruz(enstrumanın temiz olması şartıyla). Siz değerli abilerim, kardeşlerimden yardım bekliyoruz. Şimdiden teşekkür ederiz.

2. İşin hikaye kısmını atlayıp tarz ve ekipman (almayı düşündüğünüz) hakkında daha ayrıntı verseniz daha yararlı tavsiyelerde bulunabiliriz bence...

3. özür dilerim, bu forumdaki profesyonel insanları bu gibi size basit konularla rahatsız ettik düşüncesiyle oluşan mahçubiyetimin bir dışa vurumu bir refleksi, tekrardan özür dliliyorum.

4. benim aldığım tanıdık mağzada gitarımın pembesi var, onuda 900e alma şansımız var, ama pembe diye yanaşılmıyor gitara.... normalde sıfırı dışarda 1500-1600.

5. Hayır bunu dalga geçmek falan gibi saçma bir amaçla söylemedim (sizin yaptığınızın aksine). Tarz ve ekipman bilmeden kimse kimseye sağlıklı bir tavsiyede bulunamaz bunu bilmek için profesyonel olmaya gerek yok.

6. birde ekleme yapayım, azıcık bilgimle güzel bir gibson olsa (özellikle bu fiyata epiphone değil de gibson olurmu) düşüncleriyle, dore ye girdiğimde meldoy maker (Piyano - Dijital Piyano - Gitar - Müzik Aletleri Sitesi - doremusic) / (Piyano - Dijital Piyano - Gitar - Müzik Aletleri Sitesi - doremusic) modelleriyle karşılaştım. standart 3000-4000 bir gibsonun kalitesini taşırlarmı, yoksa en ucuz model oldukları için epiphone kalitesindemidirler acaba diye de düşünüyorum.

7. Kardeş yeter ya. Gına geldi.

berdin123, hasan077 ve EMM bunu beğendi.
  8. Dolaysız, sözün özünü deyivereyim. Söyle o iki arkadaşına, tembellik etmesinler, üyelik alıp, tecrübeleri, tarzları, müzikal alışkanlıkları vb. nedir açık bir şekilde meramlarını döksünler.

Görücü usulü tavsiye başlığı mı olur yahu :D

9. Ya ana sayfada su anda iki tane oneri basligi var. Daha da komigi, gitar oneri basligi acanlarin, iki gun sonra baskasinin basliginda markalari gomerek gitar onerirken gorulmesi.( bu baslik icin degil bu ornek :D.)
    Bu baslik zaten bastan fiyasko. Anladigim kadariyla amac gitar tingirdatma. Ibanez almayin, elde kalir derim.

10. Merhaba abilerim ben konu sahibinin bahsettigi 1450 tl butcesi olan ali, calmak istedigim tur metalica ve turevleri (sanirim thrash oluyor). FirstAvenger in da dedigi gibi ikinci elin daha iyi olacagini dusunuyoruz. Amacimiz kesinlikle gitar tingirdatmak degil bu isi hakkiyle icra etmek istiyoruz. Tavsiye ve goruslerinizi bekliyoruz, iyi forumlar.

hackeiommi ve ogulcaan bunu beğendi.
  11. S.Can

S.Can

1
    2
    6
    Merhaba bende konuda bahsedilen 1300 butcesi olan kisiyim. Adim sametcan, konuda amacinizin gitar tingirdatmak oldugu veya gecici bir heves olup ciddi birsey olmadigi soylenmis. Kesinlikle oyle degil, gitarlarimizi alip bir an once egitimimize baslamak istiyoruz. Calmak istedigim tur metal, thrash metal ve alternatif metal. Daha yeni oldugumuz icin ikimizde cok hevesliyiz ve bu fiyatlara alabilecegimiz en iyi gitarlari ariyoruz. Belki bu bizim toylugumuzdan kaynaklaniyor olabilir, belki bu laflar size cok basit gelecek bu fiyata en iyi gitar vesaire. Ama yardiminiza ihtiyacimiz var, onerilerinizi bekliyoruz.

hackeiommi ve ogulcaan bunu beğendi.
  12. @Can Temtek in sattigi Yamaha Pac 611 var. Her tarzin üstesinden gelir. 3 yildir o gitara niyetlenip alamadim. Can da 3 yildir satamadi. Canavar gibi gitar.

EMM bunu beğendi.
  13. EMM

EMM

733
    814
    4,556
    @forbidden_city 'nin sattigi Gain var, sifiri 2300TL civari fakat kendisi 1100TL civarina satiyordu. Alacaginiz Ibanez'lerden daha guzel bir gitar olarak goruyorum ben. Cogu tarzi calarsiniz ve cok rahat gitardir.

Ayni fiyatlarda kalite olarak daha asagilarda Schecter'lar is gorur.

Ayrica 900e olan pembe Ibanez neyse merak ettim.

Pembe gitar candir.

gurkanisevic ve flyravenfly bunu beğendi.
  14. Kırmayın gençlerin hevesini :)

Ben olaya farklı bir açıdan bakıp 3 elektro gitar ile ilerde "birlikte" bir projede/grupta yer alamama ihtimalinizin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Hadi diyelim geçici heves değildi aldınız yürüdünüz bir süre sonra herkes kendi yoluna gitmek zorunda kalır. Sanırım lise okuyorsunuz, üniversitede farklı şehirlere dağılma ihtimaliniz var ama aynı şehirde kaldığınızı varsayarsak eğer birlikte müzik yapmak istiyorsanız en azından biriniz bass öğrense ilerde bi davulcu bulup birlikte bişeyler yapabilirsiniz. Hele biriniz bass biriniz bateri öğrense çok daha bombastik olur :)

Bende 15 sene önce lisede gitar çalan sınıf arkadaşlarımdan özenip gitar çalmaya yeltendim ama baktık beraber bişey yapamıycaz, adam gibi bateri öğreniyim dedim. İyikide bateri öğrenmişim. Öğrenme süreci al eline amfiyi, tak sırtına gitarı istediğin yerde çal şeklinde basit değil ama istenirse hertürlü öğrenilebiliyor. Sonradan birkaç sağlık problemi yüzünden bateri çalamayacak duruma gelip gitara geçtim ama bateri hala gönlümdedir :)

berdin123 ve gurkanisevic bunu beğendi.
  15. Abi
    suanda ayni grupta calmak gibi bir amacimiz yok hepizinde gitara karsi tutkusu var, ortaya bisey cikarmak icin hicbirimiz tutkulu oldugumuz seyden vazgecip baska birseye yonelmeyiz diye dusunuyorum. Bu arada cok gecmis olsun saglik probleminiz icin

16. mydukkan.com :: Ibanez RG2XXV 25TH Limited Edition :: Elektro Gitar

17. EMM

EMM

733
    814
    4,556
  18. Bendeki neon sari digeride neon pembe biraz cirtlak bir renk.

Bu Sayfayı Paylaş