Mikrofonlama Teknigiyle Gitar Kaydı Ve Sorun..

Merhabalar , Shure Sm57 Blackstar ht metal 5 amfi ve schecter gitar kullanmaktayım.Line 6 UX1 arayüzüyle her zaman Amplitube u kullandıgım Cubase SX 5 programını kullanarak amfi ile gitar kaydı yapmak istiyorum.Fakat ses bariz bir şekilde çok az kaydoluyor.Line 6 arabiriminde herhangi bir mikrofon desibel ayarı yok , kısacası çözüm de bulamadım.Yardım edebilecek arkadaşlar çözüm yolu bulabilirlerse sevinirim..

Teşekkürler

Preamp kısmını ux1 de aktif etmemişsin gibi duruyor. Muhtemelen bir mikser yada kart ayar menüsü vardır ve ordan etkinleştirip sonrasında ux1 in kendi preampinin sesi yükseltmesine izin verirsin. Yada kendin dışarıdan bir preamp kullanabilirsin.

Line 6 arabiriminde herhangi bir mikrofon desibel ayarı yok
MIC GAIN ayarı bu amaca hizmet etmiyor mu?

Mikrofonlama ile kayıt alırken elbette az duyulacak. Mesele o zaten. Kayıt arayüzünde de kanal kazancını artırmanız gerekebilir. Ama şahsi önerim şu: Kayıt arayüzünde -12dB görene kadar ya amplinin sesini açacaksınız, ya da aletin üzerinden MIC GAIN'i artıracaksınız. MIC GAIN'i çok artırmanızı tavsiye etmem; zira kaydınıza bolca gürültü ve hışırtı bulaşır. Bu yüzden, amplinin sesini açmak zorundasınız.

MIC GAIN ayarı bu amaca hizmet etmiyor mu?

Mikrofonlama ile kayıt alırken elbette az duyulacak. Mesele o zaten. Kayıt arayüzünde de kanal kazancını artırmanız gerekebilir. Ama şahsi önerim şu: Kayıt arayüzünde -12dB görene kadar ya amplinin sesini açacaksınız, ya da aletin üzerinden MIC GAIN'i artıracaksınız. MIC GAIN'i çok artırmanızı tavsiye etmem; zira kaydınıza bolca gürültü ve hışırtı bulaşır. Bu yüzden, amplinin sesini açmak zorundasınız.
İşte bu nedenle evde ampliden mikrofonla kayıt alınmıyor. Sonra alttaki yaşlı teyze süpürge sapıyla yeri delip sap size girebilir :) Yaşanmışlığı vardır kısmende olsa :)

hmm kötü o zaman bende tahmın ettim kayıt olamayacagını , sesi açmamız gerektiğini..
yıllardır bu kadar amfi kabin modellemeler prosesörler yazılımlar boşa üretilmiyor :) evde gitar kaydı büyük sorun :) artık profesyoneller dahil neredeyse herkes önce DI sinyal kaydedip sonradan reamping ile final tonlarına karar veriyorlar...Murder King'in 2. albüm çalışmaları için yüklediği videolara bakma fırsatınız oldu mu bilmiyorum şöyle ki önce di box tan ses kartına girip amplitube ile kayıt alıyorlar videonun sonunda biz bunu daha sonra gizli bir amfi ile reamp yapacağız diyorlar...

Geri