Mayıs 2016 Turkrock Funk Jamsession!

Çok kıymetli katılımlar oldu. İlgilenen herkese teşekkür ediyorum. İki üç gün içinde miksleyip koymayı planlıyorum.
Katılamayan arkadaşlarımızın isteğini görmekte beni çok mutlu etti. Miks bittikten sonra ilk işim yeni bir jamsession hazırlamak olacak.
Zaman ve imkan el verdiği sürece bu işi devam ettirmek istiyorum. Gelişmeler için takip edin! :)

@Kutay_ hocam kayıtları ayrı ayrı da yükleyecek misiniz? Ben açıkçası çaldığım partisyonun hepsini koymanızı da rica edeceğim. En severek çaldığım kısımları dışarıda kalmış. Bütün olarak tasarladığım için kırpılmasına biraz üzüldüm. Böyle jam gibi farklı kişilerin girip çıkması güzel elbette ama cidden bütün olarak tasarlamak için uzun süreli bir emek verdim.

Son düzenleme:
Kayıtları ayrı ayrı yüklemeyeceğim çünkü bu düşündüğüm konseptin dışında.

Sadece kendi çaldığınız partisyonu mevcut altyapıyla miksleyip kullanabilirsiniz. Bu konuda benim için hiçbir sıkıntı yok.

Benim amacım bütün Turkrock ailesinin gitarıyla enstürmanıyla sesiyle katılacağı bir eseri ortaya koyabilmek.

Miksi yaparken ve enstürmanları tekrar çalarken çok mutlu oldum. Umarım ikinci jamsessionumuzda daha çok katılım olur, ben daha çok uğraşırım, hep beraber daha da güzel birşey yaparız. :)

Bir dahaki sessionda bunu da maddelerin içine ekleyeceğim. Daha net olur haklısınız. Fakat ortak bir iş olacağı için kimsenin bütün partisyonlarını kullanmam mümkün değil. Dolayısıyla ikinci ve üçüncü sessionlarda da bu tarzda bir edit olacak. Bütün çaldığının kullanılmasını isteyenler altyapı ve kendi partisyonlarını miksleyip yayınlayabilir. Benim için sorun yok. O da bir yaklaşım tabii ki.

Yanlış anlama olmasın. Durumumu net anlatayım. Ben bütün altyapıya göre bir solo yazdım. İntroyu, gelişmeyi ve finali tasarladım. Altyapı 4 ölçü ve tek akorlu bir riff olduğu için mümkün olduğu kadar farklı dizi tipini ve farklı efektleri kullanarak yaklaştım. Melodik minör de olsun, pentatonik de olsun, tremolo ve rotary de olsun. Hem clean hem drive olsun şeklinde. Böyle olacağını düşünmediğim için uğraştım. Parça parça kullanılacak diye düşünsem 30 40sn çalar yollardım. Bundan sonrakilere öyle yaparım mesela. Jam session mantığı güzel gerçekten. Sadece, farklı düşündüğümüz için sonuç beni üzdü. Ben yanlış anlamışım olayın başını demek ki. Kendi tam kaydımı soundcloud a yüklerim, buraya koyarım. Toplu olandaki yerler kalsın, çok dert değil.

Sevgili Arkadaşlar,

Üzülecek bir şey yok, toplu Cem de güzel ayrı Cemler de güzel, bence hepsini burada paylaşabiliriz...Katılan bütün arkadaşların ve Sevgili Kutay'ın ellerine sağlık...

Bundan sonra devam edeceğimizi umarak, bazı öneriler sunmak istiyorum...Ben Emre'nin belirttiklerine katılıyorum, bence kayıt sıra ile ilgili arkadaşlara iletilmeli ve hangi bölümlere çalınacağı belirtilmeli, böylelikle bütünlük korunacaktır, ancak bunun da şöyle bir negatif etkisi oluyor, yeni kayıt yapacak kişi önceki kayıttan etkilenebilir...Bu şekilde yapmazsak, Emre'nin önerdiği gibi, bütün kayıtları da paylaşalım, hem böylelikle, aynı BackingTrack üzerine farklı fikirleri görmüş oluruz, kayıt yapan kişiyi bildiğimiz için, doğrudan ona soru sorabiliriz vb. ...

Çok ama çok güzel bir organizasyon, hepinizin eline ve emeğine sağlık, lütfen bunu sürdürelim, bir sonrakine ben de bir şekil kaynayacağım (kayıt ekipmanım yok ama bulacağım bir yol)...

Sevgiler ve saygılar...

Yanlış anlama olmasın. Durumumu net anlatayım. Ben bütün altyapıya göre bir solo yazdım. İntroyu, gelişmeyi ve finali tasarladım. Altyapı 4 ölçü ve tek akorlu bir riff olduğu için mümkün olduğu kadar farklı dizi tipini ve farklı efektleri kullanarak yaklaştım. Melodik minör de olsun, pentatonik de olsun, tremolo ve rotary de olsun. Hem clean hem drive olsun şeklinde. Böyle olacağını düşünmediğim için uğraştım. Parça parça kullanılacak diye düşünsem 30 40sn çalar yollardım. Bundan sonrakilere öyle yaparım mesela. Jam session mantığı güzel gerçekten. Sadece, farklı düşündüğümüz için sonuç beni üzdü. Ben yanlış anlamışım olayın başını demek ki. Kendi tam kaydımı soundcloud a yüklerim, buraya koyarım. Toplu olandaki yerler kalsın, çok dert değil.

Öncelikle ellerinize sağlık, zaten bekliyordum böyle güzel şeyler çalacağınızı :) Söylediklerinizde son derece haklısınız da ancak böyle bir organizasyonda tüm kaydın anlamlı olması biraz zor, bunun için herkes diğerinin ne çaldığını bilerek çalarsa belki olabilir. Ya da, hepsinin içinden güzel seçmeler yapılarak birbirinin ardına güzel gidecek seçimler yapılacak. Burada katılım sayısı az olduğundan @Kutay_ da bence kabul edecektir ki birbirinin üstüne çok da uyumlu olmamış gibi çalımlar :) Ben daha fazla katılım bekliyordum. Çünkü herkes ne kadar çalarsa o kadar fazla seçenek olur, mix'i yapan kişi de daha uyumlu bir dizilim yapabilir.

Ama yine de tüm kaydı bir beste yaparcasına çalmak (giriş gelişme final gibi) böyle bir ortamda ne kadar mantıklı? Yani elbette diğer çalanların da araya girmesi için bazı kısımlar kırpılacak; evet ben de sırf bu yüzden 'özellikle şu kısmı kullanabilirsin diye düşünüyorum' dedim Kutay abimize.

En önemlisi de sadece keyif almak ya, ama anlıyorum bunca emek verdikten sonra insan boşveremez. Artık bir dahakine :) Saygılar.

Tekrardan, emeğine sağlık @Kutay_ :)

@Aegnor Luinwe estağfurullah. Bence burada sönük solo, parlak solo yok. Cesur ve katılımcı sololar var. Bana sorarsan benim kendi çaldığım kısımda en sevdiğim kısım bütününü koyduğum kayıttaki intro. Diğerleri çok da aman aman şeyler değil.
@oldiesngoldies introda strat ile çaldım. Manyetikler 57 62,neck ve middle
birlikte. Pedal mobius, tube tremolo algoritması.
Sonrası prs custom 22. İki humbucker birlikte. Drive bb preamp. Analog delay ve eventide h9 reverb var. Finalde biraz Gilmour sevdam gereği rotary ile bitirmek istedim. O da mobius rotary algoritması. Drive yine bb preamp. Bu sefer ehx soul food ile boost ettim. Ampli mesa express 5 50, cabclone ile studio one daw programına kaydediyorum. Ses kartım rme babyface.

Geri