Basit Işler Için Luthier Önerisi (ankara)

'Elektro Gitarlar' forumunda Dethmeth tarafından 10 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Daha önce de açılmış böyle konular kafamı kurcalıyor yine de bir sorayım dedim. Foruma dahil olalı çok kısa bir süre oldu bilen bilir maalesef Yozgat'da ikamet etmekteyim. En yakın Ankara olduğu için gitarı en fazla 2 günlüğüne götürüp manyetik yükseklik ayarı, tel değişimi, sap ayarı, genel bakım ve luthierin tavsiyesine göre ufak çizik dolguları yaptırmak istiyorum. Bunun için Tolga Bey ile konuştum 1 haftada hallolur demişti. Kenan Hocayı da böyle basit işler için ne yormaya ne de benim boşa beklememe gerek yok. Önerebileceğiniz mümkünse daha önce gidip deneyim kazandığınız luthierler önerileriniz olursa sevinirim.

2. Bu arada gitarı kargolayıp tekrar kargo ile almaya sıcak bakmıyorum çok garip bir şehir hiçbir kargo firmasından memnun değilim hiçbirine güvenmiyorum.

3. eliniz biraz yatkınsa kendinizin yapamayacağı hiçbişey yok saydıklarınızda.. çok kıymetli bi gitar değilse bir deneyin derim.. gitar modeli ve tercihlerinizi biraz belirtirseniz burada da şunu şöyle yap bunu böyle yap diye yol gösterecekler çıkacaktır..

insanatomystic ve programci_84 bunu beğendi.
  4. O da bir seçenek malum deneyimim yok bu konuda ikinci gitarım çok değerli bir şey değil ancak hacamat etmek de istemiyorum zaten kendim denerken sıkıntı verdim gitara ringleri değiştirmeye çalışırken çatlattım vida kenarını. Floyd konusunda pek bir tecrübem de yok bu yüzden luthier en iyisi olacaktır diye düşündüm :)

5. tecrübe, kendisine sahip değilken yaptıklarınızdır.. denemedikçe tecrübe kazanılmaz.. ring dediğiniz 3-5₺.. ama bir kez daha çatlatmazsınız.. fr'u da ne yapsanız kırabileceğinizi sanmam.. en kötü çok fena ayarları bozarsınız, luthiere gittiğinize adamın da uğraştığına değer :)

insanatomystic bunu beğendi.
  6. yani açık söyleyeyim, çok sevip saygı duymama rağmen kenan abi sayesinde kendi işimi kendim görmeyi öğrenmeye başlamıştım.. tel değişimi yükseklik ayarı için ben kızılay'a gitmeye üşenirken siz yozgat ankara yolu yapmaya razısınız :)

insanatomystic ve Dethmeth bunu beğendi.
  7. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,294
    9,255

Bu Sayfayı Paylaş