Les Paul Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda kapci42 tarafından 10 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. 1000 1500 lira bütçem var. Aslında 1000 ancak zorlarsam belki 1500 e uzanabilir bütçem. SLASH hayranı olduğum için başlıkta da belirttiğim gibi les paul almak istiyorum. Ancak kafam çok karışık bildiğiniz gibi epiphone lar bu aralıkta en çok tercih edilen ancak yorumlar kötü o yüzden sizin tavsiyelerinizi bekliyorum. Marka takıntım çok fazla yok ama kafama da yatması lazım. Yardımcı olursanız çok sevinirim hayır dualarımı alırsınız

2. @CaglarS abinin bir lpsi vardı 1500e kacmayacak bie gitar gibi düşünüyorum mesaj atarsaniz cevap verecektir zaten

3. Epiphone'lar kötü gitarlar değil, manyetik takviyesiyle güzel olabilir.
    Pro serilerinde manyetikleri single olarak da kullanabiliyorsunuz, çok güzel bir özellik.
    Epiphone Les Paul Standard Yeterli olacaktır.Slash çalacaksanız Les Paul Custom tavsiye etmem, daha modern gitarlar.

4. Vallahi vintage v100afd si var uzun süredir görüyorum da güvenemediğimden pek şey yapmadım bir de fiyat çok pahalı değil mi sizce de sıfırına oranla

5. Değil...O gitarı çalan bırakamaz bir daha...Benim gitarımdı o...

6. Ya epi lerin klavyeleri felan kötü diyor bazıları işçilikten felan memnun olmayan(daha doğrusu fiyata oranla kötü diyenler) var ama hiç çalmadığım için bilmiyorum nasıl gitarlar

7. Ya gitarın gibsonlarla yarıştığını gördüm çok kez de sıfırı 1500 1600 tl civarında

8. İçine epiphone sinmeyecekse Prs SE 24 Custom..

uvidinli bunu beğendi.
  9. Thomannda sıfırı 422 euro euro şu an 3.35 bunun kargosudur gumrugudur dusundungunuzde uygun bir fiyat

10. Eski üretimler ve Kore'ler oldukça iyidir ; Japon'lar tadından yenmez!..:)

11. Gitarı Türkiye ye getiren bir firma var zaten ismini hatırlamıyorum da hatta özellikleri aynı olan v100 serisi var onlatın fiyatı daha makul

12. Evet o konuda çok şey duydum zaten korelerin fiyatı da ona göre daha fazla(pek bir fark olmasa da)

13. PRS ler hakkında hiç bilgim yok onlar nasıl

14. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Ben olsam Prs Se Bernie Marsden Sigmature alırdım o bütçeye. O olmadı Prs sc 245. Fiyat aralığındaki en iyi single cut gitarlar herhalde. Aynı zamanda denk gelirmi bilmiyorum ama arada 1500 e ltd ec1000 lar düşüyor pek klasik tarzda olmasa onlar da şahane gitarlar.

HmzGkgz bunu beğendi.
  15. Bir de cort ve ismi duyulmayan maison j&d gibi markalar duydum ama yorumlar çok tutarsız

16. Epiphone a vereceginiz 1200 lira civari paraya biraz daha ekleyip vintageyi almaniz daha mantikli olabilir diye düşünüyorum

HmzGkgz ve uvidinli bunu beğendi.
  17. PRS'ler güzeldir, standartları var, pek düşmüyorlar aşağısına...İşçiliği,çalımı ve duruşu güzel...

18. Aynen, LP çalma sıkıntım olmasa asla satmayacağım bir gitardı o...

19. O zaman aklımın bir köşesinde bulunsun da sahibinden de felan pek ikinci el yok

uvidinli bunu beğendi.
  20. Schecter veya prsde dusunulebilir ozellikle schecterlar son dönemde revactalar arkadasimdaki c-1 custom gayet iyiydi

Bu Sayfayı Paylaş