Les Paul Önerisi

@hakan01 tamam da, ben de diyorum ki iyi kötü neye göre, kime göre? Epi'nin en başarılı gitarının Elitist olduğuna (2000) ben de katılıyorum fakat Gibson'un en düşük seviye gitarı Studio desek, (Aslında Melody Maker ama o çok ayrı bir şey.) 2008 Studio Elitist'ten çok çok daha başarılı. Özellikle abanoz Studio'lar gayet güzel gitarlar bence.

E bakın örneği. Türkiye'de bile 1000$'a bulunabiliyorsa artık bırakın düşünün yani.
Neredeyse 6 aydır satışta o... Gerçek değerini bilen birini bekliyor!..
Ben gördüğüm anda cebimdeki tüm parayı vererek kaporo bırakmıştım...2 gün içinde de borç harç 1050 $'a almıştım...
Benim arkadaşlarımdan biri Türkiye'nin en büyük koleksiyonerlerinden biridir...Onda gold-top'ını görmüştüm...O seri daha hafiftir...
Diğer arkadaşların haklı olduğu bir nokta : Yeni epiler hakikaten zayıf işçilikle üretiliyorlar, buna katılıyorum...

Epiphone'u bilemem ama Gibson da çok ahım şahım değil. Les Paul'lerini bilemiyorum; ilgi alanıma girmiyor pek ama ES 335 ki hepsi Custom Shop gitarlar. Denediğim 3-4 tanesi fiyatının çeyreği etmeyen performansa sahipti. Cidden çöp. CS'leri böyleyse standartları düşünemiyorum bile.

@hakan01 tamam da, ben de diyorum ki iyi kötü neye göre, kime göre? Epi'nin en başarılı gitarının Elitist olduğuna (2000) ben de katılıyorum fakat Gibson'un en düşük seviye gitarı Studio desek, (Aslında Melody Maker ama o çok ayrı bir şey.) 2008 Studio Elitist'ten çok çok daha başarılı. Özellikle abanoz Studio'lar gayet güzel gitarlar bence.
İşte o sorunun cevabı genelde çalacak olanın zevkine göre oluyor :)

Ben de epiphone un elitistlerinin bile Gibson Standard seviyesine katiyen yetişemediğini düşünüyorum. Studio modellerinden iyidir tabii, denediğim Studio Gibson ların 10 da 8 i çöptü ve fiyatını hakeden gitarlar değillerdi. Şahsen de forumda 3500 tl den Gibson Traditional satılmışken 3000 i de epiphone a vermem, bir kere düştüyse bir kere daha düşer elbet. Tek single cut alternatifi de epiphone değil bunu da bir anlayalım da. Şahsen denediğim Prs Bernie Marsden signature denediğim Epiphone ların hemen hepsinden iyiydi.
Alternatif oldukça çok elbette...
Beğeniler genellikle sübjektifdir, ancak marka hakkında fazlaca iddialı bazı cümleler kurulduğu için yorum yaptım...
Yoksa, markaya çok takılmamak lazım...Gönlünüzün sevdiği iyidir, gerisi boş...
PRS'leri severim, standartlarını düşürmezler pek... Kore'de DBZ'ler ile aynı üretim bandında üretiliyor diye duymuştum, ve bende bir PRS edinmeyi düşünüyorum zaten...

epi lerin işçiliği kore fabrikası kapandıktan sonra kötüleşmiş anlattığınıza göre bir de custom shop gitarlar normallerden ayrı oluyormuş peki 2000 kore üretimi bir custom shop nasıl olur

epi lerin işçiliği kore fabrikası kapandıktan sonra kötüleşmiş anlattığınıza göre bir de custom shop gitarlar normallerden ayrı oluyormuş peki 2000 kore üretimi bir custom shop nasıl olur

"Custom Shop" Epiphone diye bir şey aslında yoktur. Fakat "Custom" modelleri vardır. İyi de gitarlardır. Ama gerçek bir Custom Shop çıkışlı gitara dahi denemeden gözü kapalı güvenmemek gerek.

"Custom Shop" Epiphone diye bir şey aslında yoktur. Fakat "Custom" modelleri vardır. İyi de gitarlardır. Ama gerçek bir Custom Shop çıkışlı gitara dahi denemeden gözü kapalı güvenmemek gerek.
Ya Hakancım, şu arkadaşlara Epi'lerin doğuşu, yükselmesi ve çöküşü(bir anlamda) 3 cümlelik bir belgesel yapsan da herkes rahata erse!...:)
Biz eski Epi'ler iyi dedikçe, sanıyorlar ki Gibson Standart alamadık da Epi'ye yazılıyoruz, şükürler olsun Gibson Sandartımız da var ve onun için de rahat değerlendirme yapabiliyoruz...
Her markanın değerli gitarları vardır...Sözümüz bu sadece...:p

Custom shop derken fender gibson daki gibi anlaşılmasın ben epi lerin sapla headstock un birleştiği yerde ltd ed custom shop ibaresi varya onu kastetmiştim

Ya Hakancım, şu arkadaşlara Epi'lerin doğuşu, yükselmesi ve çöküşü(bir anlamda) 3 cümlelik bir belgesel yapsan da herkes rahata erse!...:)
Biz eski Epi'ler iyi dedikçe, sanıyorlar ki Gibson Standart alamadık da Epi'ye yazılıyoruz, şükürler olsun Gibson Sandartımız da var ve onun için de rahat değerlendirme yapabiliyoruz...
Her markanın değerli gitarları vardır...Sözümüz bu sadece...:p
Abi saatlerce belgesel çekilse yine bir şey olmaz bence insanların söylediklerinin birbirleriyle alakaları olmadığı gibi birde gitarı eline almadan yorum yapanlar var insanın kafasını büyük oranda karıştırıyorlar

Custom shop derken fender gibson daki gibi anlaşılmasın ben epi lerin sapla headstock un birleştiği yerde ltd ed custom shop ibaresi varya onu kastetmiştim

Eyvallah. O ibareye çok da aldırma. Bildiğim kadarı ile Kore veya Çin'de Gibson Custom Shop'un hiçbir adamı çalışmıyor. O ibare bildiğim kadarı ile nispeten daha iyi malzeme kullanılmış üretimler için geçerli. Kısacası olay üç kuruş maliyetten daha çok kar çıkarma.

Eyvallah. O ibareye çok da aldırma. Bildiğim kadarı ile Kore veya Çin'de Gibson Custom Shop'un hiçbir adamı çalışmıyor. O ibare bildiğim kadarı ile nispeten daha iyi malzeme kullanılmış üretimler için geçerli. Kısacası olay üç kuruş maliyetten daha çok kar çıkarma.
İbanez S540 (Sabre) modellerdeki 24. perdede yazan "Custom Made" ibaresi gibi birşey?

Genelde signaturelarda vb de olduğundan bir an aklıma böyle bir düşünce geldi fazla bilgisi olmayınca insan diyor sonuçta ulan koskoca gitaristin gitarının replikası uğraşırlar herhalde diye :)

İbanez S540 (Sabre) modellerdeki 24. perdede yazan "Custom Made" ibaresi gibi birşey?

Abi Sabre hiç elimden geçmedi. Hakkında ne desem yalan :)

Genelde signaturelarda vb de olduğundan bir an aklıma böyle bir düşünce geldi fazla bilgisi olmayınca insan diyor sonuçta ulan koskoca gitaristin gitarının replikası uğraşırlar herhalde diye :)

Hangi signature modelden konuşmaktayız? Onu bilelim de olmadık gitarı gömmeyelim :)

Geri