Gibson Eds-1275

Jimmy page ile özdeşleşen bu gitarla ilgili forumda hiçbir şeyin olmadığını farkettim (Yada ben görmedim çaktırmayın) neyse bu gitara kesinlikle bir konu açmak lazım
Evet öncelikle gitar Gibson'un ilk double neck gitarı. Gitarı kullanan ünlü isimler arasında Jimmy Page, Slash, Don Felder, Alex Lifeson var. Gitar custom shop etiketi altında üretiliyor biri 12 biri 6 telli iki sapa sahip ve sg gövdeye yakın bir tipi var. Ayrıca tahmin edeceğiniz gibi maun gövedeye sahip. Aynı modelin Ebs-1275 olarak adlandırılan 12 tellli yerine bas koyulmuş versiyonu var. Eğer almayı çok isterseniz Epiphone'un da ürettiği(ucuzluğu tartışılır) bir modeli var benim bildiklerim bu kadar sizin de bildikleriniz varsa ekleyin hepimiz öğrenelim

Jimmy Page ile özdeşleşmek değil de Jimmy'nin isteği üzerine üretilen bir model. Stairway to Heaven'ı sahnede çalabilmek için ihtiyaç duyuyor ve Gibson bu gitarı yapıyor.
Daha önceden yaptıkları semi-hollow bir double neck gitar da var ama solid gövde, sg şeklinde yok. Şimdi olsa Jimmy Page Signature diye satarlardı ama iş işten geçmiş artık.

Ben de sunu ekleyeyim o zaman;
images (49).jpg

Jimmy Page ile özdeşleşmek değil de Jimmy'nin isteği üzerine üretilen bir model. Stairway to Heaven'ı sahnede çalabilmek için ihtiyaç duyuyor ve Gibson bu gitarı yapıyor.
Daha önceden yaptıkları semi-hollow bir double neck gitar da var ama solid gövde, sg şeklinde yok. Şimdi olsa Jimmy Page Signature diye satarlardı ama iş işten geçmiş artık.
Birkaç düzeltme...

Model, Jimi Page'in isteği üzerine üretilmiyor...Hali hazırda model mevcut, ancak Jimi Page ihtiyaç duyduğunda üretimden kaldırılmış durumda, Page isteyince ona özel bir tane üretiliyor ve özel olarak üretilen bu gitarın gövdesi orijinal Gibson EDS-1275'dan bir miktar farklı...Daha önce üretilen double-neckler 1958-1961 arasında hollow-body iken 1962-1967 arasında solid-body oluyor...(Gibson EDS-1275 - Wikipedia alıntıdır)

Sevgiler ve saygılar...

Geri