Fuzz Pedalı Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Slasher tarafından 14 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Slasher

Slasher

2
    0
    1
    Yakın zamanda fuzz pedalı almayı hedefliyorum. Alacağım pedaldan jimmy page tonlarını almak istiyorum. Bütçe çok sorun olmaz o yüzden istediğinizi önerebilirsiniz.

2. Wampler Velvet Fuzz

ilkinkazan ve garett bunu beğendi.
  3. Jimmy Page ever use pedals?
    According to recent interviews he still uses the fuzzbox modified by Roger Meyers best guess a maestro,vox wah and a flanger.

4. Thorpy FX Muffroom Cloud.

Slasher bunu beğendi.
  5. jimmy page söz konusysa tone bender familyasından bir fuzz pedal bakılmalı, EQD tone reaper, lovepedal bonetender vb.
    bütçe sıkıntısı yoksa throbak stonebender hoş olur

Son düzenleme: 14 Mayıs 2016
    Slasher, CAJEMIR, Yetgin ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Daha geniş bir kullanım alanı olsun dersen EQD hoff reaper da iyi bir seçim olur, pedalın bir taraf (tonebender tipi) tone reaper, diğer tarafı muff tipi olan hoff fuzz, birlikte veya bağımsız çalışabiliyorlar, artı octave up da eklemiş herifler :)

Slasher ve Yetgin bunu beğendi.
  7. jhs muffuletta da çok esnek bir fuzz.

Slasher bunu beğendi.
  8. Şimdi arkadaş jimmy page tonuna yönelik bir pedal istediği için muff veya fuzzface gibi familyalar istenen sonuca yaklaşmaz, tone bender familyasından bakması lazım :) fuzz familyalarını tanıyalım diye yeni bir konu mu açsak :D

Slasher bunu beğendi.
  9. Pedalı çok incelemedim ancak o kadar fuzz tonu içerisinde tone bender da vardır diye düşündüm :)

Slasher bunu beğendi.
  10. Yok malesef, o pedal altı adet farklı muff devresini tek kutuda topluyor, rams head, civil war, russian gibi gibi, tone bender'lar ile uzaktan yakından alakası yok anlayacağın

Yetgin bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş