Gitarım Cızırtı Dipses Yapıyor

'Elektro Gitarlar' forumunda lugano26 tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar. Benim elektro akustik bi gitarim var. Ses kartina giris yaptigimda gitar fazla cizirti ve dipses yapiyor. Gitar elimdeyken saga sola hareket ettigimde cizirti dipses artip azaliyor. Bunun nedeni kablo mudur, ses karti midir, yoksa ses karti midir? Ve cozumu nedir?Tesekkurler.

2. Gitarin telefon wifi vs sinyal aliyor olabilir. Nereye donunce en cok dip ses varsa orayi bir kontrol et.

3. ya her seyden uzaklasinca da yapiyor elektro gitar degil zaten. elektro akustik. neden yapiyor bilmiyorum. icindeki elektronik aksamdan oluyor olabilir mi?

4. Kesin demiyeyim ama hareketle azalıyorsa kablodan olabilir kabloyu sağa sola kıvır cızırtı yapıyor mu bak

5. Sağa sola hareket ettirmekten kasıt yönünü değiştirmek ise, arkadaşın da dediği gibi gitar wifi, radyo, tv vs. sinyali alıyodur. Onlar da zaten dalga dalga ses yapar.
    Eğer tellere falan dokunduğunda dipses azalıyorsa o zaman gitarla veya kablo ile ilgilidir diyebiliriz.

6. kablonun lehiminde sıkıntı olunca ucunu hareket ettirmeniz gerekir ya onu kastetmiştim

Bu Sayfayı Paylaş