Satılık Fender American Vintage '57 Reissue Stratocaster

'Elektro Gitarlar' forumunda basarthegreat tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Şehir:
  İstanbul
  Fiyat:
  1.600 $
  Takasa:
  açık
  (Takas olarak iMac/Macbook Pro veya Sony A6000 fotoğraf makinası düşünebilirim. Ama üzerine nakit alabileceğim veya en kötü ihtimalle kafa kafaya takas edebileceğim gitarları teklif etmekten de çekinmeyiniz, durum özelinde değerlendiririm.)

  Merhaba,

  2015 yılının Kasım ayında forumdan @anatolia999 nickli arkadaşımızdan satın aldığım gitarı, diğer gitarlarım kadar fazla çalamadığım için satıyorum. 2006 üretimi olan gitarın gövde kıvrımının sağ altında satın aldığımda da mevcut olan ufak bir boya dökülmesi mevcuttur; lakin gitarın ağacında en ufak hasar bulunmamaktadır. Gitarın fretlerini 2 ay önce "Matt Guitars" luthieri @hknsckn 'in çok kıymetli yardımlarıyla Stainless Steel jumbo fretlerle değiştirdik, bu sayede çalımı -özellikle bending- çok daha rahat bir hal aldı. Ton çeşitliliğini artırmak adına Hakan sağolsun gitara bir de 5 yollu switch taktı, ancak 3 yollu switch'i de gitarla birlikte vereceğim.

  Naçizane, ton ve çalınabilirlik açısından müthiş bir gitar olduğunu düşünüyorum. Uygun bir amfiyle kullandığınız takdirde meşhur David Gilmour tonlarına en çok yaklaşacağınız gitarın bu olduğunu söyleyebilirim. Zira Gilmour'un çeşitli sahnelerinde kullandığı gitarın bizzat kendisidir.

  Gitar malzeme ve işçilik kalitesi olarak Standard ve Deluxe serilerinin üzerinde, custom shop Fender'lerin ise bir kademe altındadır. Gitarın spec'lerine ve diğer serilerle olan kıyaslamalarına Google'da ufak bir arama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak genel bir fikir sahibi olmak için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz:

  Fender Electric Guitar American Vintage 57 Stratocaster Reissue Black | Rainbow Guitars

  Gitarı Kasım ayında satın aldığım fiyata fret değişim masrafını da ekleyerek, aldığım fiyata vereceğim. Ekteki fotoğraflara ilave detaylı taleplerinizi özel mesaj yoluyla iletebilirsiniz.

  Foto.jpeg image.jpeg image.jpeg
  image.jpeg image.jpeg image.jpeg


  Denemek isteyen arkadaş olursa haftasonları Maslak'ta evimde ağırlayabilirim.

  Orijinal Tweed Case fiyata dahildir.

  Görüşmek üzere,
   
  Son düzenleme: 8 Temmuz 2016
 2. Takas mevzusuna bir ekleme yapmak isterim; iMac veya Macbook Pro ile de takas düşünebilirim.

  Görüşmek üzere,
   
 3. Yeni resimler eklenmiştir, daha detaylı fotoğraf taleplerinizi özel mesajla iletebilirsiniz.
   
 4. Fiyatı 1 haftalığına 4.000 TL olarak revize ediyorum. Takasta eski fiyat geçerlidir.
   
 5. Sony A6000 fotoğraf makinası ile takas seçeneği eklenmiştir.
   
 6. Eski fiyattan devam.
   

Bu Sayfayı Paylaş