Satılık Epiphone Les Paul Standart Trans Amber Plus Top

'Elektro Gitarlar' forumunda ElektroBoogie tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Ankara
    Fiyat:
    1100 tl
    Takasa:
    açık
    Epiphone, kökleri ilginç bir şekilde bu topraklara dayanan (İzmir ve sonrasında Amerika) 140 küsür yıllık bir gitar üreticisi. Epiphone 1950’lerde Gibson tarafından satın alındıktan sonra klasik Gibson modellerini daha düşük maliyetlerle üreten bir firma aynı zamanda. Yani alacağınız bu gitar imitasyon değil Gibson’un lisansı altında orijinal ölçülere sadık kalınarak üretilmiş bir gitardır. Elimdeki gitar 2007 yılı Şubat ayı Samick’in Endonezya Bogor yakınlarındaki fabrikalarında üretilmiş bir Epiphone Les Paul Trans Amber Standart Plus Top. Zuhal Müzikten aynı yıl birçok benzeri arasından tarafımca denenerek alınmıştır.

İmitasyon Les Paul’lerde ölçülere sadık kalınamadığı için (işçilik, malzeme kalitesi vb sebeplerle) tonda ve özellikle çalımda zorluklar yaşarsınız. Bu gitarda bu tarz zorluklar yaşamadığınız gibi orijinal tek parça Honduras maunu gövde, neck thru ve Gibson manyetikli 5000 liralık bir gitardan alacağınız hazza yaklaşırsınız.

İkinci el gitar almak çoğu insanı korkutsa da aslında ağacı kalitesini ispatlamış, geçen yılların sonunda kararlılığını korumuş, kimliği, üretim yeri ve markası belli ikinci el bir enstrüman almak dünyada pek çok insanın tercihi. Açıkçası ben de bu gitarı sattıktan sonra maddi durumumun el verdiği ölçüde ikinci el bir Gibson Les Paul ( 3bin liralar civarında) almak istiyorum.

Kaliteli bir enstrüman sahibi olmak isteyenlerin kaçırmak istemeyeceği bir fiyattan satışa sundum. Umarım değerini bilen ve onu keyifle kullanabilecek birisi tarafından satın alınır.

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 22 Mayıs 2016
  2. o değil de giriş-gelişme-sonuç muazzam, bir solukta okudum :D

ElektroBoogie, berdin123 ve citygray bunu beğendi.
  3. Gerçekten de öyle...Benim de şu ana kadar okuduğum en iyi bilgi içerikli ilan.Alana hayırlı olsun.

ElektroBoogie bunu beğendi.
  4. Evet yazı çok hoş olmuş. Hayırlı satışlar. :)

ElektroBoogie bunu beğendi.
  5. Hocam gitarı bir satabilsem ulaşacağım da size...

Bu Sayfayı Paylaş