Başlangıç Tavsiyeleri

'Elektro Gitarlar' forumunda GrayRadagast tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba foruma yeni üye oldum yeni başlayanlar için bi konu varmı bilmiyorum bende açmak istedim bi konu. Yaza elektro gitar çalmaya başlıycam ama hiç bir bilgim yok başlangıç için hangi gitarı veya hangi ekipmanları almam konusunda tavsiyelerinizi söylerseniz memnun kalırım

2. Şu bilgileri paylaşırsan forum çok daha rahat yardımcı olabilecektir:
    Sevdiğin ve çalmak istediğin tarz(lar)?
    Bütçen?
    İkinci elden almayı düşünür müsün yoksa illa sıfır mı? (şu anki dolar kurundan dolayı ikinci el almak sıfır almaya göre çok mantıklı çünkü)

3. Bütçem 1500 1800 arası heavy metal alternatif metal falan dinlemeyi seviyorum ikinci elde olur temiz düzgün bir şey olduktan sonra.

4. MileS

MileS

24
    2
    56
    Istersen schecter sgr c1 ala bilirsin, ben de senin gibiyim aldım ve çok rahat, akort olayı falan floyd rose dan uzak durmayı tavsiye ediyorlar başlangıç için zira akort kaçması oluyormuş ve tel koltuğunda degistirmek de zor oluyor gitar tonlarında çok hoş bence tavsiye ederim tani şahsi fikrim

5. Başlangıç için tavsiyem ;doğru sesleri verebilen bir elektro gitar ,amatör düzeyde iş görecek bir transistörlü amfi (üzerinde fx loop ,reverb ve drive katı olması önemli) ve amfi efektlerini kontrol edebileceğimiz bir pedal.Gerisi müzikle senin aranda kalıyor ,öğrenmenin sonu yok :)

6. Başlangıç için amfi seçiminde üzerinde efektler olan amfilerden seçmeni öneririm. Gitar seçimindede sabit köprülü gitarlar senin için daha mantıklı olacaktır.
    İkinci el konusunda sıkıntı olmayacağı için forum içinde veya başka sitelerde maun gövdeli ve mümkünse sert karakterin yanı sıra yumuşak tonlara da geçebilmen amaçlı push pull özellikli gitarlar öneririm. Marka model ve herhangi bir sorun olursa da öm ile bana ulaşabilirsin seve seve yardımcı olurum.

Bu Sayfayı Paylaş