Konyalı Türkrock'çılar Zirvesi

'Forum Meydanı' forumunda kapci42 tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. olsa ne güzel olurdu ama kusura bakmayın. Bizi satanist, kedi köpek kesiyor diye linç ederler

2. Konya'da bazı yerlerde toplanmaya uygun tabii alanlar olması lazım, bir araştırın olmadı

3. Abi pek gelen olacağını sanmıyorum

4. Bir konyalı olarak üniversite için istanbul'a nasıl kaçtığımı bir ben bi Yehova bilir arkadaşlar, dönmeyi de düşünmüyorum :D

CAJEMIR, antbalci ve erenkavukcu bunu beğendi.
  5. Abi inşallah Boğaziçi ni kazanırsam bir gideceğim bir daha sıla-i rahim dışında dönmem heral

6. EMM

EMM

737
    822
    4,556
    Kabakçı Ali'de Tirit için de mi dönmezsiniz?

7. Kabakçı Ali değil de Mithat olsa gelirim hocam :)

EMM bunu beğendi.
  8. 1-2 ay olmuyor Mithat'ta Tirit yiyeli. Konya'lılar nasıl yiyor onu ya, parmağımı batırsam dışarı tereyağı taşacak ( severek yedim tabi, bi sıkıntı olduğundan değil de :D ). Haftada 1 kere yesen 5 yıl erken gidersin heralde :)

Telecast bunu beğendi.
  9. Eren Tirit bir milletin kendi kendini yönetmesidir olum, yağını kaşıklayarak yiceksin onu :)

erenkavukcu bunu beğendi.
  10. Tirit değilde tandır kebabıyla düğün pilavı için dönerim :D

11. EMM

EMM

737
    822
    4,556
    Ben ilk defa Konya'ya gecen aylarda geldim. Kabakci Ali daha iyi demislerdi, ondan oraya gittik.

Tirit cok yagli duruyor gorunce ama aslinda o su direk tereyagi degil. Yogurt suyu cogu. Yani oyle agir degildi gorundugu kadar ve epey lezzetliydi yani bazen ruyamda yiyorum.

erenkavukcu bunu beğendi.
  12. konu dağıldı ama kabakçı iyiydi ben oradayken (92 itibariyle).. mithat'ı duymamıştık bile.. tandır denilmesinden pek hazzetmediğim (şahsen) fırın (ya da furun) kebabı da iyidir, mahalle arası fırınların etliekmeği de, doyum köfte'nin köftesi de.. ama düğün pilavı, işte o eşsizdir..

EMM bunu beğendi.
  13. Ya başlık hortlatmak olacak ama dönerin içine o kadar çok et konduğunu ilk kez Konya'da gördüm, et yemeğine doydum.. Alaattin'e yakın yol üstünde.. O zamanlar İstanbul'a göre oldukça ucuzdu.. Bir de (2001 yılı) o zamanlar İstanbul'da bile görmediğim resmen lüks çok katlı internet cafe.. Askerliğimin sınıf okulu kısmı 4 ay Meram'da geçti. Her haftasonu 2 gün çıkardık.. Orada arkadaşım çok olduğu için heryerini gezdim desem yeridir. Severim Konya'yı..

Telecast bunu beğendi.
  14. Olaya bak, bütün pis poğazlar burada toplanmış...
    Çok ayıp, bensiz olur mu?:ROFLMAO:

dingdongdaddy ve masterofmasters bunu beğendi.
  15. Ben'de Konya'lıyım bu arada :)

dingdongdaddy ve masterofmasters bunu beğendi.
  16. ben aslen seydişehirliyim yarım kan, ama 92ye kadar konya'da yaşadım.. yemek muhabbeti dönmüş madem, mis mis'i, doyum köfte'yi, tiritçi mithat'ı da yad etmeden geçmeyelim.. bir de senelerce tuvalete girmenin pasta kokusu ile eş anlamlı olmasını sağlayan zemin kat komşumuz şölen pastanesini :)

uvidinli bunu beğendi.
  17. ya yazmışım zaten, kafa gitti iyice :)

18. Konya'ya Şeb-i Arus münasebetiyle özel gitmiştik, hoş gerçi daha önceden de 1-2 kez gitmişliğim vardı...
    Her yerini gezdik, çok güzel bir gün geçirdik 3 yıl önce... (Hatta Ahmet Özhan ilahi-konserini de yakalamıştık.)
    Konak restoran'da Etli ekmek, tirit ve bamya çorbası yemiş-içmiştik... Ve çok güzeldi...
    Ancak, hep aklımda olan tek yemek var : Eskişehir'de Abdüsselam'da yenen Balaban kebabı...(y)(y)(y)(y)(y)
    8-9 yaşından beri yemek yaparım ve iyi yaparım... Kendi soslarım vardır... Bir sosu 3 yılda geliştirdiğimi bilirim.
    Şöyle diyeyim, resim konusunda da bile mütevazı olabilirim, ama yemek konusunda... :ROFLMAO:
    Fakat Balaban...
    Sırf onu yemek için Eskişehir'e gidilir be yahu!..:)

19. şu ultra salaş kanal kenarı bi ara sokakta et yapan yerse aynen katılıyorum..

şeb-i arus demişken kani karaca'yı da anmak lazım.. çocukluk ve gençliğimde demirbaşı idi törenlerin.. canlı dinlediğim için şanslı hissederim kendimi..

20. @dingdongdaddy abi Seydişehirin neresinden bir de ismin soy ismin neydi