Elektro Gitar + Amfi Onerisi Lütfen...

Merhabalar,
Yakın zamanda elektro gitar kursuna yönelmeyi düşünüyorum fakat elektro gitar ve amfi kombinasyonu hakkinda bir bilgim yok. Orda burda Roland Micro Cube x20 diye bir amfi gordum ve videolarini izledim oldukça hoşuma gitti sanırım onun 2. Elini alacagim. Fakat Roland Micro Cube x20 nin yanında nasıl bir gitar kullanırım bilmiyorum( daha cok rock tarzında müzik yapacağım ancak distortion a da kayabilirim yani hem clean açısından hem de distortion açısından zevk alabileceğim bir gitar+amfi istiyorum toplam bütçem 800tl)

Hocam ikinci ele gir, arkadas onermis ibanez kisisel tercih meselesi fakat ben oldum olasi ibanezleri sevemedim. 4 yildir kendi kullandigim gitar schecter omen extreme 6 bu civarda olmasi lazim ikinci elde. Bi goz gezdir derim.

Ucuz les paul lere de bakabilirsin jay turser gibi ama şuan piyasada fiyat performans açısından en çok tercih edilen gitarlar sx gitarlar gerçi yeniysen ilk gitarından hiçbir şey anlamayacaksın iyimiş kötüymüş harika ağacı varmış Duncan designed manyetikleri varmış hepsi sana aynı gelecek

İlla roland cube 20 olsun diyorsan 20 xl ya da 20 gx bulmaya çalış. 20x ilk seri cube lardan ve 20 xl ve 20 gx ten daha eski ve daha az özellikli bir amfi. 20 gx ler en yeni çıkanları ve en iyileri. Ama bence bu noktada sana ikinci elde 300 liraya bulabileceğin bir roland micro cube'da yeterli gelecektir.
Gitar olarak herkesin bir Cort tozunu yutmasını istediğimden, üzerinde her türlü kumarı oynaması gerektiğini düşündüğümden dolayı Cort x2 öneririm. Odun gibi gitardır, köprüsünü sabitleyip ilk deneyimlerini yaşayabileceğini düşünüyorum. 2 ay kullanır deiştirirsin. Satışı kolaydır 250 ye alır 250 ye satarsın. Daha sonra da sabit köprü Ibanez ve Schecter'lardan öneririm bütçen artarsa.

Grg170 al. İlginç bir piyasası var. 1200'e de satan var 250'ye de. İlerde koleksiyon değeri falan olur, 3000'e satarsın :smug:
Şaka bir yana Ibanez Rg350/370 - Rg320 modellerine bakabilirsin. 400-600 skalasında fiyatları.

Bence ibanez grg170dx olabilir ama tabi abilerimiz daha iyi bilir 2.el piyasasına bakabilirsin pahalı gelirse bir alt modeli de olabilir ya da cort x-2 var onada bakabilirsin

İbanez grg170dx'i daha önce de kullandım ancak şahsi fikrim o paraya schecter omen extreme 6 almasıdır. Şu an bende schecter omen extreme 6 var. Amfi olarak da blackstar ht metal 5r combo kullanıyorum ev için yeterli. Ancak, sadece 800 tlye iyi bir amfi ve iyi bir gitar bulması neredeyse imkansız.

İbanez grg17dx ve amfi olarak da micro cube 15x almaya karar verdim sanirim yeterli olur.
Sanırım Cube 15x diyecektiniz, çünki Micro Cube başka bir cihaz(o bildiğimiz pilli amfi), Cube serisi amfileri başka cihazlar. Sizin alacağınız da Roland Cube 15x sanırım ve roland'ın sitesinden baktığım kadarıyla üzerinde hiçbir efekt yok.
Gitar konusuna karışmam sonuçta en bilindik başlangıç gitarlarından birini tercih etmişsiniz ama amfi konusunda daha başka yollardan gidebilirsiniz. Amfiye ne kadar para vereceksiniz ?

Sanırım Cube 15x diyecektiniz, çünki Micro Cube başka bir cihaz(o bildiğimiz pilli amfi), Cube serisi amfileri başka cihazlar. Sizin alacağınız da Roland Cube 15x sanırım ve roland'ın sitesinden baktığım kadarıyla üzerinde hiçbir efekt yok.
Gitar konusuna karışmam sonuçta en bilindik başlangıç gitarlarından birini tercih etmişsiniz ama amfi konusunda daha başka yollardan gidebilirsiniz. Amfiye ne kadar para vereceksiniz ?
Evet orda bir yazım hatası oldu. Yazdığım gitarin 2. Elini alacağım o da yaklaşık 500 tl oluyor amfiyede 300 tl lik bir bütçe kalıyor. Mümkünse evde kullanacağım komşularla fazla sorun çıkartmayacak bir amfi istiyorum.

Evet orda bir yazım hatası oldu. Yazdığım gitarin 2. Elini alacağım o da yaklaşık 500 tl oluyor amfiyede 300 tl lik bir bütçe kalıyor. Mümkünse evde kullanacağım komşularla fazla sorun çıkartmayacak bir amfi istiyorum.
O eski amfiyi almaktansa Blackstar ID Core 10 ya da 20 öneririm. 10 u 200 liraya, 20 yi 350 ye bulabilirsiniz istanbuldaysanız, üzerinde 12 adet efekt var ve hiç fena değiller vereceğiniz paraya göre.

Geri