Manyetik Önerisi (aktif Öncelikli)

Merhabalar tekrardan, gitarımın manyetiklerinin tonunu beğenmediğimden ve çıkışının düşük olması sebebiyle yeni manyetik arayışına girdim önceki konuları okudum genel manada çözemedim önerilen manyetikleri konu güncelliği açısından tekrar açtım bu başlığı umarım sıkıntı olmaz.
Aktif manyetiğin tonu öldürdüğünün ve çalarken tuşenin yeterince etkili olmadığını eski konularda da tartıştı forum üyeleri, ancak ben aktif manyetikte direniyorum halen. Başlık altında yine yüksek çıkışlı pasif manyetikler önerebilirsiniz ancak dediğim gibi öncelik aktif manyetikler. Yine çok uzattım konuya geçeyim şu manyetikler kafamda olan manyetikler:
-Dave Mustaine Live Wire
-EMG James Hetfield set
-Seymour Duncan Blackouts
onun dışında baktığım pasif manyetikler arasında SD SH4 ü beğeniyorum. Yukarıdaki manyetiklerin seslerini youtube üzerinden çokça kez dinledim yine de siz değerli forum üyelerinin görüşünü almak istiyorum. :)

Selam. Gitarınız neydi?

Aktif-Pasif tamamen kullanıcı zevkine kalmış bir durum. Gerçekten de amfi tonuna müdahele eder Preamp barındırdığı için. Tuşeyi öldürür, hissyatı yok eder vs. gibi cümleler tam olarak doğru değildir. Kişiden kişiye göre değişir.

Pasif manyetikler gibi hissiyat ve ton veren ama aktif olduğu için çok yüksek çıkışlı manyetikler çok revaçta. EMG JH, EMG 57/66, Seymour Duncan Blackouts tarzında manyetikler böyle mesela. Ama çok ekstrem tarzı müzik yapmıyorsanız Aktif önermem şahsen; yukarıda bahsettiğim şeylerden dolayı. Seymour Duncan İnvader tarzı manyetikler bakarım. Ama Aktif de Aktif diyorsanız EMG JH çok hoş bir set.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu an BC Rich JR V Deluxe var ancak yakın zamanda satıp sayın bassman'in Jeff Waters Signature gitarını alıp onun üzerine bu modifikasyonu gerçekleştireceğim. Pasif manyetik olarak Seymour Duncan TB4 - Seymour Duncan SH1N bu iki manyetik hakkında bi şey söyleyebilir misiniz ?

TB4 ile baslayalim. Benim Jackson'in koprusunde var ve 8 yildir kullaniyorum. Ben cok seviyorum ve bana gore Seymour'in eskilerden beri gelen en iyi manyetiklerinden biri. Palm mute olsun, riffler olsun, sololar olsun ben cok keyif aliyorum, cok dengeli.

Emg'lerde favorim 85, neck/bridge kullanimina uygun, oldukca organik bir manyetik. 60 ve 81'i sevmedigim gibi 89'u denemedim.

Seymour'da is tarza bagli. Ornegin bulabilirsen Patb3 köprüde hala rakipsiz manyetiklerden biridir. Eger cok daha modern taraflara gelirsen soylendigi gibi Nazgul cok guzel.

Dimarzio'da ise sapta Air Norton benim her daim favorim olmustur. Hatta bana gore Dimarzio'nun en iyi uc manyetiginden biridir. Split olunca da cok basarili Air Norton S modeli.

Blackout ve Livewire konusunda tecrubem yok malesef.

Edit: 80's calacagim dersen TB4 mesela ama Djent calacagim, TB4 mu yoksa Nazgul dersen de Nazgul elbette. Tamamen tarz isi.

Merhabalar tekrardan, gitarımın manyetiklerinin tonunu beğenmediğimden ve çıkışının düşük olması sebebiyle yeni manyetik arayışına girdim önceki konuları okudum genel manada çözemedim önerilen manyetikleri konu güncelliği açısından tekrar açtım bu başlığı umarım sıkıntı olmaz.
Aktif manyetiğin tonu öldürdüğünün ve çalarken tuşenin yeterince etkili olmadığını eski konularda da tartıştı forum üyeleri, ancak ben aktif manyetikte direniyorum halen. Başlık altında yine yüksek çıkışlı pasif manyetikler önerebilirsiniz ancak dediğim gibi öncelik aktif manyetikler. Yine çok uzattım konuya geçeyim şu manyetikler kafamda olan manyetikler:
-Dave Mustaine Live Wire
-EMG James Hetfield set
-Seymour Duncan Blackouts
onun dışında baktığım pasif manyetikler arasında SD SH4 ü beğeniyorum. Yukarıdaki manyetiklerin seslerini youtube üzerinden çokça kez dinledim yine de siz değerli forum üyelerinin görüşünü almak istiyorum. :)
bütçe sıkıntısı yoksa emg 57/66 varsa ikinci el 81 85 set diyorum...yaşasın metalcilik :) pasif tuşe muşe boş işler bunlar vericen cıncını :)

Şu an BC Rich JR V Deluxe var ancak yakın zamanda satıp sayın bassman'in Jeff Waters Signature gitarını alıp onun üzerine bu modifikasyonu gerçekleştireceğim. Pasif manyetik olarak Seymour Duncan TB4 - Seymour Duncan SH1N bu iki manyetik hakkında bi şey söyleyebilir misiniz ?
Usta sen ESP alacaktın sanırım, doğru mu hatırladım?

Seymour Duncan'ın en klasik seti. Hatta SH2 daha klasik. Ben çok sevmem, yorumum çok olumlu olmaz. :)

Evet ESP alacaktım spitz hocanın bizimkilerin doğum gününde ki muhteşem sürprizi ile BC Rich sahibi oldum şu an satılık ciddi bi alıcı var umarım yakın zamanda satılır da jeff waters'a kavuşurum. Aslında tek manyetikli LTD Alexi 600 alıp invader takma fikri de var ancak ne derece verim alırım bilemem.

JB'yi beğenmeyen bi ben varım herhalde. Jackson SL1'de gelmişti. Invader'ı da japon Ibanez'de kullanıp yine beğenmemiştim. Eski usül metal için Duncan Distortion al geç. Custom custom ile en sevdiğim iki manyetik. Custom custom biraz daha glam metal kafasında ama. Ben cıncın da çalıyordum gerçi. İlla aktifse EMG 81/89 favorim. Daha modern işler için JH set de her türlü iş görür.

dün akşam itibariyle schecter hellraiser hybrid aldım...üzerinde emg 57 66 set var yeri gelmişken buraya yazayım dedim...sadece manyetik seti olarak fiyatı yüksek gelebilir ancak özellikle 66'nın verdiği lead tonlara bayıldım...keşke daha önceden elime geçseydi kayıtlarda soloları 66'yla kaydetmeyi isterdim gerçekten "creamy" bir soundu var...

JB'de çok hafif kompresyon var, hayal meyal, videoya da yansımış.
Drop Tuning işlerinde falan bilemem de 80'lerde çok çok hoşuma gidiyor.

Geri