Satılık Chicken Picks

'Dükkanlar' forumunda osmancigil tarafından 25 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    !!!Kısa bir süreliğine kampanya 6 adet al, 1 adet hediye (kargo ücretsiz)!!!

Hızlıca gitmesi açısından fiyatı uygun tutuyorum. Minimum 3 adet alımlarda kargo bana ait.

Fiyat 20TL/Tane

Chicken Picks
    BADAZZ 2.5mm - 16 adet
    BADAZZ 2.0mm - BİTTİ!
    BERMUDA 2.1mm - 7 adet
    BERMUDA 2.7mm - 21 adet
    LIGHT 2.2mm - 37 adet
    REGULAR 2.6mm - 18 adet
    SHREDDER 3.5mm - 35 adet

Alışveriş için özel mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Son düzenleme: 6 Aralık 2016 19:09
  2. Tavsiye ederim gitar aldigimda Osman Abi hediye etmişti. Su an diğer penalari kullanmakta zorlaniyorum. Gerçekten çok rahat penalar ve soundda da fark yaratıyor.

osmancigil bunu beğendi.
  3. Ben de badazz 2.5mm olanını kullandım, ağırlığını hissettiren ve formunu uzun süre koruyan bir malzemesi var. Denemenizi tavsiye ederim.

osmancigil bunu beğendi.
  4. Merakımı mazur görün; bu penaları standart penalara kıyasla bu kadar pahalı yapan şey nedir? Fiyatınızı markanın piyasa değerine göre uygun tuttuğunuzdan hiç şüphem yok, ama standart tipteki penalar 1-2 TL'ye satılırken bunun 20 TL olması dikkatimi çekti.

Bir süredir pleksiglas, şeffaf, fosforlu vb. alternatif türdeki penalar dikkatimi çekiyor. Bu penaları internetten araştırdım fakat malzemesine dair bir bilgi göremedim.

İyi satışlar dilerim.

osmancigil bunu beğendi.
  5. Osmancım ben 3 tane alayım detayları özelden yazarım :)

6. Başarcım, daha önce edinmedisysen kesinlikle dene derim ben Chicken Picks'i. Malzemesini vs. bilmiyorum ama tonal fark çok.

osmancigil ve basarthegreat bunu beğendi.
  7. Şimdi daha da merak ettim :) Akşam eve gidince bir araştırayım bakayım.

8. Selamlar,

Üretici firma termoset malzemeden yapıldığını belirtiyor. Tabi malzeme ile ilgili ayrıntılı bilgi vermiyorlar doğal olarak. Termoset malzemeleri evde kullandığınız tava, tencere gibi eşyaların saplarındaki bakalit tutacaklar gibi düşünebilirsiniz. Üniversitede malzemelerin yüzeylerini kademeli olarak zımpara yapıp parlatarak mikroskopta incelemekteydik (@end_of_beginning) , toz haldeki bakalit içine malzememizi koyarak kalıpta sıcaklık ve basınca maruz bırakarak geri dönüşümü olmayan bir sertleşme elde ediliyordu. Bu da aynı mantık diye düşünüyorum.

Fiyatının bu şekilde olması tamamen ömürle alakalı, yoğun çalan kişiler en az 8-9 ay penayı kullanabileceklerdir. Ayrıca tok bir malzeme olduğundan tonal değişimi çalarken siz de anlayacaksınız. Ben şahsen satmak için girişmiştim, ancak favori penam oldu diyebilirim. Başka bir pena kullanmıyorum. Plastik, naylon standart penalar inanılmaz düşük volumelü ve dinamiksiz geliyor artık bana. O nedenle kendime de bir kaç yıllık ayırdım bu penalardan :)

end_of_beginning ve brown bunu beğendi.
  9. brown

brown

74
    45
    106
    Peki siz hangilerini kullanıyorsunuz? 3 tane tavsiye ederseniz ben de denemek istiyorum :) Akustik gitarda(yarı jumbo eg523sc) 11-52, elektro gitarda(tele) daddario tel kullanıyorum.(elektro yeni olduğu için tel no'sunu bilmiyorum) Genelde .84mm PW pena kullanıyorum.

osmancigil bunu beğendi.
  10. Benim favorim Shredder, Badazz 2.5 ve Bermuda 2.7

Bugün gönderimini sağlayabilirim isterseniz yoksa pazartesiye kalabilir :)

Bu Sayfayı Paylaş