Expression Pedal Onerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda tonedrive tarafından 26 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Expression pedal onerisi istiyorum. Degisik markalar arasinda cok fark varmidir yada ne gibi farklari vardir. Roland ev5 dusunuyorum. Bu nasildir?

2. Diğer pedalları tecrübe etmedim; ancak yaklaşık 1 yıldır Boss FV500H kullanıyorum. MIDI kontrolcüsünde birisi Volume, diğeri Wah için olmak üzere 2 adet bağlı tutuyorum. Metal gövdenin verdiği sağlamlık ve Min./Max. ayar knob'u bence pedalın en büyük avantajlarından. Lakin on/off switch'i olmadığından, kontrol edeceği efektleri aktive etmek için prosesör üzerinden ilgili efektin "auto engage" moduna alınması gerekiyor. Pedalları kullandığım süre boyunca herhangi bir mekanik/yazılımsal sorunla karşılaşmadım. Bu nedenle, rahatlıkla önerebileceğim bir pedal olduğunu söyleyebilirim.

Ancak pedal kasanın metal malzemesi dolayısıyla oldukça ağır (yaklaşık 1 kg. civarında). Taşıma kolaylığı olsun derseniz plastik gövdeli diğer pedallara bakmanız daha uygun olacaktır.

3. Yurtdışında baya bir Mission Engineering sevdası başgöstermiş. Ona da bakılabilir.

4. brown

brown

74
    45
    106
    Bu expression pedallar niye hep tipsiz oluyor onu anlamıyorum :bored: Ben de setup için düşünüyorum, takipteyim.

5. Benim dediklerime bir bakın derim, onlar baya kaliteli görünüş olarak da.

brown bunu beğendi.
  6. brown

brown

74
    45
    106
    Pedallar çok iyi, ama fiyatları da çok iyi amazondan baktım da :)
    Zoom FP02M var, bendeki prosesöre uygun değilmiş ama güzele benziyor. @tonedrive

7. Mission Engineering ler biraz pahalı. Boss fv lerde iyiymiş ama işte sağa sola götürünce zor oluyor. Şuan en mantıklısı roland ev5 gibi görünüyor da oda stoklarda yok.

8. mooer in bi tane var küçük ona da bak bence

9. brown

brown

74
    45
    106
    Amazon'da baktıklarım şunlar;
    B00INNJZPC
    B014GBSSHU
    B00GG20DJ4
    B00JPCURCU
    B00B1LZ3CC
    B003AIM6II
    Morley PDW-II düşünüyorum: B0002D06EK

Son düzenleme: 27 Mayıs 2016
  10. Ben en uygun fiyatlı alternatif olarak moog aldım. Bundan önce de boss, korg roland vs kullandım. Moog da gayet iyi. Diğerleri ne yapıyorsa onu yapıyor.

11. brown

brown

74
    45
    106
    Volume, Exp, Wah switch'li bir pedal buldum. Bu da gündemimde :)
    HoTone Soul Press

12. Hotone da swich var. Exp modundayken swich ile açıp kapamak mümkünmü acaba pedalı. Öyleyse güzel bir özellik.

13. brown

brown

74
    45
    106
    Ben de şu an bu pedalı araştırıyordum. Aliexpress'den china post ücretsiz sevkiyat alabiliyoruz. Aliexpress linki şu: Tahmini Teslimat Zamanı
    Şurada bir arkadaş incelemiş exp modu için pek iyi şeyler söylememiş gibi: Hotone – Soul Press İncelemesi | Gitar Ekipmanları

Bana da şu an için sadece exp modu lazım. Çünkü presetlerden efektlere konumlandıracağım. Ama fiyatı 99$ olduğu için sanırım aliexpress'den gümrüğe takılıyor.
    Aliexpress harici en ucuz şu anda thomann'de.

14. Exp modunda pedalın swichi kullanılabiliyormu aç kapa yapıyor mu

ChordSolo bunu beğendi.
  15. exp modu, switch ile kapatılıyor. yani ayak ucunuzla pedala bastığınızda exp özelliği işlevini yitiriyor.
    yaklaşık 1 senedir kullanıyorum; hafif, küçük ve kullanışlı bir pedal...
    ama benim hem TS hem de TRS çıkışa ihtiyacım vardı, o yüzden AMT'nin exp pedalını aldım. Hotone'u almak için özelden yazabilirsiniz :~]

16. Expression kablosu illa stero mu olmalı?
    Yani ben öyle biliyordum. Cihazın expression girişine taktığım iki pedal var. Biri Roland Ev5 kendinden stero kabloya sahip diğeri boss fs5u. İkisinide aynı iş için kullanabiliyorum. Expression a atadığım efecti açıp kapama. Boss a normal mono jack taktığımdada aynı şekilde çalıştı. Merakımdan... illa stero yada mono kablo neyi değiştiriyor expressionda?

17. Bir ara benim de ilgimi çekmişti bu pedal, ancak profesyoneller hep 3'ü bir arada pedal önermiyorlar...
    Anladığım kadarıyla 3'ü birarada hazır kahve gibi : Doğru dürüst kahve içeceksen iyi kahve, (kullanıyorsan) iyi süt ve iyi kahve makinesi al ve iyi kahve yap keyifle iç!":)

18. COMPEL | AKSESUAR | M-AUDIO EX-P Expression Pedalı

Uygun fiyatlı bişey ararsan (y)Bir sürü yabancının setupında bu mevcut marka olaraktan iyi bir marka bence en uygun fiyatlı Exp diyebiliriz :) 128 lira hiç birşey
    Birde hotone yurtdışı forumlarında çok çabuk bozulduğu yazıyor Bende bakmıştım Bi ara Türkiye'de ki ikinci ellerde de hep bozuk satıyorlar :)

19. brown

brown

74
    45
    106
    Forumdan bi arkadaş da zamanında ben ararken hotone için pm atmıştı, ondaki de bozuk diye almamıştım. Yanlış hatırlamıyorsam sadece exp modu çalışıyordu. Bu arada bir ara forumda sıfır ayarda 200tl ye satıldı hotone soul press. Ben yakında ernie ball almayı düşünüyorum. işlevsel kesin iyidir m audio ama sadece bana mı çok tipsiz geliyor (n) görmeye katlanamıyorum almak istemem

ChordSolo bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş