Lambalı Amfi Ses Sorunu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Yigitaky tarafından 28 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Laney vc 15-112 amfim var ilk açtığımda fokurdama oluyordu ama büyük bir sorun diye üzerine düşmedim. Şimdi açtığımda ise amfiden cızırtı geliyor amfinin lambalarıda yanıyor hepsi ama ses gelmiyor gitarı girdiğim zaman yardımcı olurmusunuz

2. Fokurdama derken? Cızırtı elektrik sisteminin toprağından kaynaklanabilir. Amfi ne zamandır kullanılıyor?

Son düzenleme: 28 Mayıs 2016
  3. İkinci el aldım 2 aydır bende ne kadar kullandı hiç bilmiyorum. Cızırtı yapıyor daha önce yapmıyordu pedalları girdiğimdede hep aynı yerde girdim topraklama iyiydi anlamadım bende

4. Bir ihtimal lambalar ömrünü doldurmuş olabilir. Çalarken eq değerlerinde garip oynamalar varsa lamba değişimi gelmiş demektir. Ama od pedallarını falan fuzza çevirme gibi bir şey varsa o zaman bazı kapasitörlerin ömrü dolmuş olabilir ki o biraz uzak bir ihtimal.

5. Amfi lambalı olduğu için kapasitörlerde veya çıkış trafosunda bir sıkıntı olabilir,her türlü lambalı amfi tamiratıda üretimide yapıyorum sıkıntı devam ederse kasa sizde kalır şaseyi gönderebilirsiniz saygılar.

6. telefon numaranızı verirmisiniz whatsaap üzerinden müsaitseniz ordan anlatıyım derdimi

7. Tamamdır teşekkür ederim

8. Amfiyi drive'a soktuğun zaman, durduk yere drive seviyesi düşüyor mu? Yoksa tek sorun cızırtı mı?

9. Yok yok hiç ses falan düşmüyor normal kullanıyordum amfi dün geceye kadar az önce taktım amfi açıldı ses yok cızırtı var hiç bir türlü ses yok lambalarda sıcak yanıyor anlayamadım

10. Kabloyu test ettin mi?

11. Ettim bütün jackları denedim ama kabloya ses gelmiyor

12. Jaklar sağlamsa belki inputta basit bir temassızlık vardır. Anadolu Yakası'nda isen en azından basit bir kontrol yapabilirim. Göze görünür bir şeyse de lehim ile hallederiz.

13. Edirnedeyim

14. Civarda 45 yaş üstü, hatta 70'li yıllarda çıraklık yapmış, lambalı sistemleri bilen, hatırlayan bir elektronikçi varsa onlara bir danış önce. Ona göre aksiyona gir.

15. Sanmıyorum bulunduğum yer edirne ilçesi işim zor

16. Olmadı in merkezi gez dolaş. Edirne orası. Vardır ille de iş bilir muhacir agalar kızanım ;)

17. Bakıcaz artık

Bu Sayfayı Paylaş