Ms Shakti Mod Twin Alsam Diğer Overdrive Veya Distortion Pedallarım Fazlalık Olur Mu?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Rinkull tarafından 29 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Elimde EHX Metal Muff Top Boost var sizce MS Shakti Mod Twin almam gereksizlik olur mu? ve hangisi daha iyi?
   
 2. Her overdrive/distortion pedalının ayrı karakteri vardır, gereksiz pedal diye birşey yoktur :)
   
 3. Reserved
   
  EMM bunu beğendi.
 4. Peki hangisi daha çok iş görür türden?
   
 5. Yani aslında iki pedal bire bir karşılaştırılacak türden değil bana göre. Shakti aslında doğrudan distortion pedalı da değil hani, pre-amp pedalı ve üzerinde de kabin simülatörü de dahil birçok fonksiyonu barındırıyor. Tam beklentiniz nedir? Tarzınız nedir, ampliniz nasıldır?
   
 6. Marshall Valvestate VS15R var onun dışında pedalboardum resimdeki gibi. (Boss BD2 ödünç olarak geldi bana ait değil) Yani güzel bi drive karakterli pedal arıyorum açıkcası beklentim o yönde
   

  Ekli dosyalar:

 7. Pedalboardım da Shakti Twin pedalı bulunmasına rağmen ayrıyetten 2 overdrive , 2 distortion pedalı kullanıyorum.. Ona göre düşün :)
   
 8. Hem metal muff hem shaktim var. Fazlalık yaratmaz. İkisinin lezzeti de farklı:)
   
 9. Zamanında bende kullanmıştım Shaktiyi tecrübelerimi aktarayım.

  MS Shakti Twin preamp kafasıyla çalışan bir pedal kısaca amfi modelleyicisi. Bu pedalı aldığında üstüne gireceğin, tam takım performans alabileceğin drive pedalları tube screamer tabanlı olanlar. Öncelikle amacını belirlemen lazım boost olarak mı kullanacaksın yoksa karakterini sevdiğin bir pedalı sade mi çalıştıracaksın?

  Dediğim gibi TS dışında pedallar Shakti Twin ile pek anlaşamıyorlar. Ayrı ayrı çalıştırsan bile pedal rahat çalışmıyor Shakti tonu boğuklaştırabiliyor ya da karakter kaybına uğratıyor pedalı. Tabi bunda pedal diziliminde önemli neyin nerede duracağı vesayre.

  Gerek konusuna gelirsek kan senin, damar senin hoşuna giden pedalı çalabilirsin. Malesef tüm pedallara bedel olan bir drive pedal üretilmedi henüz :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş