Ses Kartının Pc De Mavi Ekrana Yol Açması

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda mutluGS tarafından 29 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar m-audio fast track pro ses kartı almış bulunmaktayım 2 adet sorunum var 1. sinyal ışığı yanmıyor ki araştırdığım kadarıyla dinamik mikrofona kondanser kablosu taktığımdan oluyor demiş forum düşünürlerl :) 2.Ses kartımı kullandığımda belli bir süre sonra mavi ekran alıyorum,donuyor ya da kendine reset atıyor makine power supply mı yetersiz geliyor aceba.Anlaşılmıştır ama kasada kullanıyorum laptop değil aletin adaptörü yok elimde; power supply ise adaptör yaptırsam hallolur mu?Kafamda deli sorular desteklerinizi bekliyorum..
   
 2. Usb üzerinden beslenmiyor mu bu kart zaten? Adaptör işi opsiyonel diye biliyorum. Usb'den çekeceği akım belli sonuçta, power supply kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum ben. Yazılımsal olarak tüm sürücüleri vs tam mı? Bence yazılımsal bir problem var.
   
 3. Evet usb üzerinden besleniyor tüm sürücüler tam ses kartı bağlı değilken hiç bir sorun yok ses kartı bağlıyken de normal olarak kullanabiliyorum ta ki kapanana ya da mavi ekran verene kadar.
   
 4. Şimdi ilk önce şu kontrolleri yapman gerekli. Ve mavi ekran verdiğinde sana bir hata kodu verecektir o hata kodunu yazarsan bana daha çok yardımcı olabilirim sana
  1. Bilgisayarının üzerinde ki yazılım gayet temiz durumda mı ?
  2. Kurduğun driver eski mi yeni mi işletim sistemine uyumlu mu ?
  3. Direkt Anakart'ın USB portuna mı bağlıyorsun ?
  4.PowerSupply'ın çok çok eski olmadıkça sorun çıkarmaz.
   
 5. 1.orjinal yazılım
  2.driver aviddeki son driver işletime uygun hem windows 7 hem 8 e falan uygun diyordu tek işletim sistemi için değildi
  3.hem anakart usb si hem de ön taraftaki usb ikisinde dr denedim sonuç değişmedi
  4.power supply çok eski sayılmaz endişem şu ki ekran kartım falan çok iyi 450w power supply için aceba tam limitteydide buna yetmedi mi diye düşünme sebebim o

  hata kodunu da en geç yarın yazarım bilgisayar başına bugün geçemeyebilirim.
   
 6. Yazılım temiz diye mi sorma sebebim orjinalliğinden değil kaç yıllık bir format duruyor üzerinde format atıp temiz kurulup yapmanı öneririm oda olmaz ise usb kablonu değiştir ekran kartı ile bir alakası yoktur onun en yakın zamanda gelen hata kodunu ve ne yazdığını yaz çözelim neymiş mevzu.
   
 7. On-board ses kartını disable yapmazsanız bu tip sorunlar oluşabilir.
   
 8. onboard ses kartı disable hocam yani uzun bir süredir hiç enable olmadı malum bozuk kendileri saçma sapan sesler çoiıkarıyor diye onu kapatmıştım uzun süre önce =)
   
 9. bu arada yazmayı unutmuşum basit bir usb ses kartı denedim bugün şu 20 liralıklardan ve sorun yaşamadım saatlerce takılı durdu kullandım power supply bu yüzden de mantıklı geliyor bana
   
 10. Anladım, kast ettiğim şey girişte anakart menüsünden kapatmanız. Genelde mavi ekran çakışma sebebiyle olur. Güç kaynağı sorunlarında genelde kilitlenme olur. Yani ekran aniden donar kalır. Tabii belli olmaz siz her türlü durumu değerlendirin, bazen basit bir usb kablosundan bile sorun çıkabiliyor.
   
 11. mavi ekranın kodu budur hocam sanırım
   

  Ekli dosyalar:

  • bs1.png
   bs1.png
   Dosya Boyutu:
   17.4 KB
   Gösterim:
   7
  • bs2.png
   bs2.png
   Dosya Boyutu:
   13.5 KB
   Gösterim:
   7
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş