Blues Jr'dan Mesa Soundu Almak

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda AykanKK tarafından 30 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Mümkün müdür? İçerisinde Celestion V30 olan bir BJ'den bahsediyoruz. Pedallarla iyi anlaştığını biliyoruz bu aletin. Önümüzde iki seçenek var.

1. Tube screamer tabanlı bir pedal ile boost yapmak.

2. Kallavi bir drive pedalı alıp clean kanalda drive ile çalmak.

Sizden ricam, iki durum içinde bana ekipman önerisinde bulunmanız. Önerilerinizde hayal gücünüzü zorlayın, Joyo'dan Empress'e, Keeley'e kadar öneri verirseniz çok sevinirim.

2. Mesa V Twin? :D

3. Wampler triple wreck denenebilir...

AykanKK bunu beğendi.
  4. Aklıma geldi ama onun da gayrıihtiyari preamp olması, BJ'de FX Loop olmaması benim için soru işareti. Deneyimleyen varsa duymak isterim sonucu.

5. J-P

J-P

794
    414
    1,705
    throttle box olmadı joyo us dream

6. Aykan hızlı girmişsin konuya :)

AykanKK bunu beğendi.
  7. Hocam ben de aynı arayış içerisindeyim, takipteyim :)

8. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

891
    1,293
    9,255
    Daha önce arkadaşım Hot Rod Deville'de doğrudan input ile kullanıyordu, sonuç muhteşemdi...

Sevgiler ve saygılar...

AykanKK bunu beğendi.
  9. Tamam blues için çok ideal alet de, azıcık shred diyince pek yetmiyor :) buna bir çare olacak öneriler süper olur.

10. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

891
    1,293
    9,255
    Mesa V Twin mi?

11. Hayır hocam BJ :)

Grundar bunu beğendi.
  12. Mesajları çok yakın zamanda atmışız karıştı galiba :)

13. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

891
    1,293
    9,255
    Ben de "aman diyeyim" moduna geçmiştim, orası öyle, o yüzden sormuş Aykan da... :)

yigit_ bunu beğendi.
  14. FX loop'um yoksa ilk deneyeceğim amfiye mp3 player sokup eq konumu en flat soundu kulaktan bulup sonra kabin sim.i kapatmadan tech21 us steel gibi bir pedalı kullanmak olurdu..

Son düzenleme: 30 Mayıs 2016
    berdin123 bunu beğendi.
  15. Mesa tonu derken low endli bir ton ise istediğin BJ ile onu alman çok zor.
    TS ile boostlayarak BJ den Mesa tonu almak ise imkansıza yakın gibi... TS zaten hafiften low end i traşlar.
    V-twin bu işi kotarabilecek en iyi pedal. Fx looplu amfiyle de kullandım fakat inputtan girdiğimde aldığım sonuç çok daha iyiydi.

Grundar bunu beğendi.
  16. Tech 21 Omg

17. İlkin'de vardı, o zaman bir sorayım Ulaş ;)

18. V-twin ultra hi gain bir pedal değil diye hatırlıyorum, yanlışta hatırlıyor olabilirim.

19. Carl Martin PlexiTone hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleme: 30 Mayıs 2016
    EMM bunu beğendi.
  20. Tam burda bende konuya dahil olmak zorundayım bir ay kadar önce plexitone aldım iki kanallı. Felaket bir pedal. Ancak tek kanallı full lambalı bir amplide çok çok daha iyi olacağını dusunuyorum. Varsa bu konuda fikir verecek bende diğerleri gibi takipteyim.

Bu Sayfayı Paylaş