Satılık Squier Vibe Custom Telecaster Modifiyeli

'Elektro Gitarlar' forumunda turkrock tarafından 3 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Aydın
    Fiyat:
    1750
    Takasa:
    açık
    Öncelikle detaylı anlatmam gerekirse gitar sıfır olarak alındı, zaten stock haliyle bile tonu oldukça etkileyici bir gitar olmasına rağmen.Tamamen keyfi olarak beklentilerimi yukarı taşıyacak değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin oldukça yerinde olduğunu düşünüyorum. Stock halinde kalitesiz olarak gördüğüm tona ve entonasyona ciddi anlamda katkı saglayacak malzemeler yeni olarak alındı ve değiştirtildi. Değişimleri; sap ayarını, fret tesviyesi, entonasyon ayarı, tel yüksekliği, shielding uygulamasını, manyetik değişimini, üst eşik değişimini,bridge değişimi ve gördüğünüz tüm değişiklikleri İzmir'de oldukça işinde başarılı olan Ertan Elmalik yaptı. Kendisini ve işciliğini zaten çoğu insandan olumlu olarak duyabilirsiniz. Yapılan değişiklikleri aşağıda ve fotograflarda açıkça belirtmeye çalısacak olursam;

• - Custom Shop Texas Special manyetik seti. (Neck , Bridge base plate)
    • - Graphtech üst eşik
    • - Wilkinson Vintage tip köprü ve saddle
    • - Golden Age Mallory 150K-ohm carbon film resistor Mallory 150 series .001uF capacitor. (Treble bleed kit)
    • - Copper foil ile iç elektronik malzeme alanı , manyetik yuvaları ve pickguard arkası kaplanarak shielding işlemi.
    • - Sprague orange drop .047uf capacitor
    • - 2 adet Bourns Pro Audio 250k pot
    • - Oak Grigsby 3- way Blade switch
    • - Fender USA tele chrome control plate
    • - Switchcraft output jack
    • - Gavitt 22 awg ust düzey (vintage clothed wire) kablolama
    • - All part marka chrome electrosocket jackplate.
    • - Elixir 0.10-0.46 tel
    Oldukça muazzam ve güzel soundlara sahip bir telecasterdir. Bu işlemleri gitarın ağacına ve sapına güvendiğim icin extra harcama yapma gereksiniminde bulundum.bu arada Sap 9.5" radius olup C shape profildedir.

Gitarın orijinalliği bozuldu gibi düşünen arkadaslar olabilir, aksine modifikasyon sevmeyen biri olarak bunu söylemem gerekirse bu işlemlerin gitarın standartlarıni oldukca yükselttiğini özellikle belirtmek isterim.

Yaptığım harcamalar sonucunda gitar Amerikan standartlarındadır. Gitarı sıfır olarak 1850 tlye aldım ve sadece malzemelerin USA den shipping ve gümrük masrafları dahil 732 tl olduğunu düşünürsek, gitarı toplama ve ayar bakım ücreti 200 tl ödediğimi de hesaba katarsak oldukça zararına satmaktayım. Lutfen bu yüzden indirim teklifinde bulunmayınız.Fiyatın makul olduğunu düşünüyorum. Lutfen yapılan bu değişiklikleri göz önünde bulundurunuz. Fiyatı yüksek tutup düşmek gibi bir niyetim yok o yüzden uygun bir fiyat belirlemeye çalıştım elimden geldiğince. Takas fiyatı farklıdır.

Fotograflar gitara ait yapılan değişimleri görmeniz adına ayrıntılı bir sekilde çekilmiştir. Tüm fotograflar gitara aittir. Gitarda elixir tel takılıdır.

Gelip istediğiniz kadar deneyebilirsiniz.

Gitarın hiçbir sorunu olmamakla birlikte studyo seviyesinde çalıma hazırdır. İstenirse hardcase ek ücret karsılıgı verilir.
    Sorumluluk sizde olmak sartı ile ve para hesabıma yattıgı takdirde tüm illere kargo yapabilirim. Fakat gelip elden denenerek ve içinize sinerek almanız benim içinde bir artı olacaktır.

Simdiden hayırlı olması dileğiyle.

_S3A3866 copy.jpg

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 3 Haziran 2016
    metallicastic ve HmzGkgz bunu beğendi.
  2. Başlık zaten üstteyken yazamadan edemedim. Gerçekten özenle seçilen parçalardan yapılmış bir modifikasyon gibi duruyıor. Aynı tarz modifiyeleri kendi SX gitarımda da yaptığım için gitarın ne kadar level atlayabildiğini tahmin edebiliyorum. Fiyat, yapılan modifiyelere göre gayet uygun bence. İyi satışlar diliyorum size.

3. @end_of_beginning Ilginizi çektiğine ve beğendiğinize sevindim. Dediğiniz modifikasyonu hem kaliteli malzeme ile hemde gitarın karekterine de uyacak sekilde seçerek yapmak zordu. Örnegin Sprague Orange Drop kapasitorun uf degerini seçerken bile bir cok deneyim ve tecrübeli insandan görüş almam gerekti. Fiyatı elimden geldiğince uygun tutmaktan ziyade tamamen zararına satıyorum. Üstündeki elixir teli bile 40 liraya aldığımı ve alacak arkadasın Luthier masrafı olmadan oturup direk çalmaya hazır edilmiş bir gitara sahip olacağını düşünürsek dediğiniz gibi fiyat oldukça uygun. Umarım forumda gitarın değerini ve yapılanları anlayacak sizin gibi insanlar cikar diye umuyorum. Yorumunuz icin tesekkur ederim.

Son düzenleme: 3 Haziran 2016
    end_of_beginning bunu beğendi.
  4. Çok güzel bir Tele! Bu sunburst Telecaster'lardaki gövde bindinglerine bayılıyorum, sanırım Fender 62 Vintage Tele'lere özgü birşey bu, bu ara ben de bir 62 Tele arıyorum, keşke Amerikan olsaydı, hemen takasa damlamıştım ilanımdaki 83 Stratla :(
    İyi satışlar dilerim, çok güzel görünüyor, çok emek harcamışsınız.

5. @Telecast Cok tesekkurler beğendiğinize cidden sevindim, aslında 62 custom'a butcem yetmediği icin o ayara getirmek icin uğraş verdim, aslında değdi de tamamen nakit ihtiyacından satılık. Bu gitarla birlikte bir cok ekipman satıyorum. Beğenmediğim icin sattığım düşünülmesin. Yorumunuz icin çok tesekkurler.

Bu Sayfayı Paylaş