Ltd M-10 Vs Epiphone Lp-100

Arkadaşlar bu iki gitar arasında çok çelişkideyim halen. Tonları birbirine yakın ancak, LTD daha berrak tonlar veriyor. Sizden istediğim bu 2 gitar olmayabilir, lakin bu fiyata daha iyi önerileriniz var mıdır?
Amfi ile birlikte bütçem: 1.200 (Bahsettiğim iki gitar arasında 200 TL'ye yakın bir fark var ancak LTD daha yakın geliyor bana). *LTD 200 TL kadar daha ucuz yani\
Çalacağım tarzları da belirteyim bu arada: Heavy - Thrash - Hard Rock - Alternative Rock - Metalcore belki Prog.
Amfi olarak da marhall mg15 cf düşünüyorum ben. Bu ekipmanların seslserini duymak isteyenlere de soundcloud dan MyDukkan'ın kaydettiği 2 videosunu atacağım, daha rahat karar vermeniz için.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER HEPİNİZE. #DİPÇE# Afyonkarahisar da yaşadığım için 2. el gitar alma gibi bi şansım yok bu yüzden yalnızca belirttiğim bütçede 0 gitarlar önerirseniz sevinirim.

LTD: >>>>>> AMFİLER AYNI.
EPIPHONE:

Son düzenleme:
Olay sadece ton değil, alırken en çok atlanan konu bu. Videolar izleniyor filan ama hepsi izafi. 2 gitarın ergonomileri arasında dağlar kadar fark var. Bence 2 gitarı eline versek, senin için en son önem taşıyan konu ton olmalı. Prog. filan diyorsun da ne yapacan? Alır almaz Dream Theater mi yardıracaksın? O bahsettiğin türleri hakkıyla çaldığında zaten o ayarda bir gitarın olur, bu sebeple tek düşünmen gereken şu: "Hi-gain ağırlıklı gidecem, o zaman çift humbucker iyidir, bir de hi-gain tonları verebilecek basitinden 1-2 ekipman". Bitti.

Yeni başlıyorsan en azından 2 gitarı da eline almanı ve denemeni öneririm. Epiphone daha kaba ve ağır bir gitar, diğeri daha hafif ve muhtemelen daha rahat uyum sağlayabileceğin bir gitar. Bu fiyat aralığında gitarlardan çok bir şey beklemeye de gerek yok derim. Birini alıp geçebilirsin de.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağolun hocam genelde ''Her telden çalarım'' muhabbeti olduğu için, ben de: ''Her tarzdan çalmak istiyorum'' haliyle. Neyse teşekkürler yorumun ve ilgin için. Benim de tercihim LTD den yana olacak sanırım.

kargoyu ve 2. eli her zaman düşün. iki gitar da üç gün sonra satılacak cinsten gitarlar. yazık parana. gönüllü gitar deneyicileri başlığı var forumda. güvenilir bi arkadaşla bütçene uygun gitarı denemelerini iste, beğenilirse kargolattır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kargoyu ve 2. eli her zaman düşün. iki gitar da üç gün sonra satılacak cinsten gitarlar. yazık parana. gönüllü gitar deneyicileri başlığı var forumda. güvenilir bi arkadaşla bütçene uygun gitarı denemelerini iste, beğenilirse kargolattır.
Hocam belirttim ya başlıkta da. Afyonda oturuyorum gitar denemem imkansız gibi birşey. 1.cisi müzik dükkanı yok zaten şehirde. 0 almaktan ve tecrübeli insanların, aynı zamanda videolardan elde ettiğim bilgiler dışında yapabileceğim hiç ama hiçbir şey yok. Dolayısı ile burdan yardım istedim ya. Yinede teşekkürler ilgin için.

Hocam belirttim ya başlıkta da. Afyonda oturuyorum gitar denemem imkansız gibi birşey. 1.cisi müzik dükkanı yok zaten şehirde. 0 almaktan ve tecrübeli insanların, aynı zamanda videolardan elde ettiğim bilgiler dışında yapabileceğim hiç ama hiçbir şey yok. Dolayısı ile burdan yardım istedim ya. Yinede teşekkürler ilgin için.

Yazılanı biraz daha dikkatli okuyun derim, video veya müzik dükkan demiyor, "gönüllü gitar deneyicileri başlığı var forumda" diyor. Bu forum yardımıyla istediğin yerden gitar denetip alırsın diyor. Böylece daha ucuza ve kaliteli bir gitar edinebilirsiniz.

Geri