Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda alpdesis tarafından 4 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar evde çalışacağım, bunun yanında arkadaşlarla bazen stüdyo ortamıdır vs. de kullanacağım 350 tl civarı 10-15 watt'lık amfi tavsiyeniz var mıdır? Gitarım LTD-M10
    Çalacağım tarzlar ise: Heavy - Thrash - Hard Rock - Metalcore - Alternative Rock.

2. Amfi şart mı? O fiyata alınacak "tek" amfi ile bahsettiğiniz tarzlar nasıl çalınacak diye düşünüyorum da. Ben prosesör öneririm.

3. Ya amfim yok ki :D ama processor da düşünmüyorum değil en ucuzundan Digitech RP-90 mesela?

4. Evde çalışmak için amfi şart değil. Zaten o fiyata alınabilecek amfi de tatmin etmeyecektir. Evde kullanırken kulaklık veya hoparlör takıp kullanacağınız, stüdyodaysa amfiye takıp kullanacağınız bir prosesör daha yararlı olacaktır.
    Ben digitech'in o modellerini beğenmiyorum. Line 6 pod'lara bakabilirsiniz. Veya Zoom- MS50 fiyat performans ürünüdür mesela.

alpdesis bunu beğendi.
  5. Kullandığım kadarıyla blackstar id core 10'un tonlarından memnunum. OD1 kanalı daha çok trash gibi türlere gidiyor, daha koyu, ağır tonlar isteyen türlerde de OD2 kanalını kullanıyorum. Clean'inin yakın fiyatlı diğer amfilerden üstün bir yanı yok ama distortion'ı fiyat aralığındaki amfilerden çok daha iyi.
    Kesin bunu alın demiyorum ama aklınızda bulunsun güzel iş görecek bir amfi ;)

6. ID CORE 10 ben de kullandım çok dijital geldi önermiyorum ben.

7. Amfi alacaksan line6 Spider serisi prosesör alacaksan zoom g3 derim o paraya Başkada bişey olmaz :)

8. 2.el marshall mg15lere de bakabilir

9. Fender Mustang serisi amfiler presetleriyle seni tatmin eder diye düşünüyorum

10. Line 6 spider iv 15 VS ID CORE 10 VS LANEY LG 12 de kararsızım. Hangisi sizce bu 3 ü arasından?

11. roland cubelara bak bence spider serisi berbat

12. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Fender Mustang

13. Bütçe 350 lira diyorum 1k'lık amfi öneriyorsun hocam.

14. şimdi gidiyorsun bir müzik markete hepsini tek tek deniyorsun sonra gidiyorsun beğendiğinin 2. eline bakıyorusn bu kadar :D denemeden alma yani ben denemeden aldım şuan 4. amfimi alıcam yani beğenmedim ilk 3ünü

15. hocam afyonda oturuyorum bulundugum yerde müzik dükkanı yok o derece diyorum.

16. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Ikinci elde 400 civarina bile var, sifir alacaksaniz malesef paranizi ziyan edersiniz. Sizin karariniz.

yukselapo bunu beğendi.
  17. Spider'ı epey denedim açıkçası hiç sevmedim. ID Core'un distortion tonları daha tatmin edici geliyor kulağa. Laney'i denemedim bilmiyorum.

18. Overdrive için Marshall mg15 distortion için blackstar idcore 10 olabilir.

19. Sen bütçenin 6000 olmadığına şükret. O zaman bittiydin valla.

Bu Sayfayı Paylaş