Prosesör Yardım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda UlasBaran tarafından 5 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Bu konuda çok arada kaldım ve amatör ses kayıtları vs. de internet üzerinden pek bulamadığım ve düzgün bir şekilde bilgi alamayıp kendi kendime bir şeyler bulmaktan yorulduğum için yardımlarınızı istiyorum...
    Elimde 500-600 tl arası bir miktar para var ve kısa bir zaman içerisinde bir alet almam gerekiyor ikinci el almayı düşünüyorum(1 hafta kadar kısa bir süre içinde).
    Kullandığım gitar schecter hellraiser special c-1 FR, amfi blackstar id core stereo 10.
    Hard rock, metal türevleri çalıyorum ve tonların temiz olması çok cazgır olmaması benim için önemli. (Bkz: MXR Fullbore Metal pedalındaki tonlar gibi) Ton haricinde wah olsun diğer efektler olsun onlarında düzgüncolması önemli tabii. Bu 'prosesör' ile ilgili bilgim neredeyse hiç yok o yüzden tam içerik olarak ne aradığımıda bilmiyorum açıkçası sürekli amfide çaldığım için...
    Aklımda Boss ME-25,Boss ME-70 ve son bir arkadaşın önerisiyle Vox ToneLab EX ve Vox ToneLab LE kafama takılan bu üç marka model var. Bunların artıları eksileri nelerdir? Kullanım kolaylığı olsun ses temizliği olsun tuşe hassasiyeti vs.(aslında bir prosesörden istenen klasik ve kalıplaşmış beklentiler diyebilirim) nasıldır hangisi bir tık ya da iki tık öndedir? yardımcı olursanız sevinirim.
    Küçük bir not düşmek istiyorum,
    Aslında okulda çalacağımız için bu arayışa girdim aciliyeti olmasa üniversite sınavı hazırlığı zamanımda araya sıkıştıracağım iş değil normalde. Okuldaki ses sistemi büyük ihtimalle kolon amfiler mixer falan olucak onuda düşünerek ve kendi amfimi kullanmayacağımı, direk mixere ya da kolon amfiye bağlayacağımı belirtmek istiyorum( ses sistemini tam bilmiyorum ne geleceğini).
    Başka prosesör tavsiyeniz olursa tavsiyelere açığım.
    Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme: 5 Haziran 2016
  2. Ton olayı kişiden kişiye değişiyor o yüzden tavsiyem en yakın müzik marketine girip ellerinde varsa tek tek denemen. Beğendiğini de 2.el olarak internetten falan alman

UlasBaran bunu beğendi.
  3. İlk önce belirleyip öyle denemeye gidicem hepsine atlayıp zaman kaybetmek istemiyorum üniversite sınavına hazırlanıyorum malum çok az zaman kaldı o yüzden çok gezemiycem geçen sene olsaydı her gün bakabilirdim

4. Başarılar bu arada kardeşim 11'im ben de :D

UlasBaran bunu beğendi.
  5. brown

brown

74
    45
    106
    Vox ToneLab EX hakkında bir inceleme vardı zamanında bakmıştım. Şu:

Detaylı inceliyor, forumda satan bir arkadaş vardı. Satıldı mı bilmiyorum

6. EMM

EMM

733
    814
    4,556
    Zoom G5 alirdim ben olsam. Tonlar oldukca basarili, efektler iyi. XLR cikisi gibi numaralari var.
    Vox'un Tonelab serisi drive olarak fena degil ama efektlerini begenmiyorum.
    Boss efekt isinde guzel sonuclar verse de drive'lar vasat.

7. Pod x3 live derim.

EMM bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş