Gitarı duvar standında muhafaza etmek?

secks öldürdün beni gülmekten yaa :D:D:D:D
bende güvenemedim duvara ne olur ne olmaz diye sehpa aldım gayet memnunum ama seckse bi notum var o duvara asmayı denemesin çakılcak yer kalmaz evde :D tutğlalar kırılr artık :D

Bu sayfada eğik duvara asma yönteminin daha iyi olduğu söylenmiş.

Çapraz derken şu şekilde:
fourguitarhangers.jpg

Ben emin olamadım düz saptan asmaya göre daha iyi olup olmadığına. Siz ne diyorsunuz acaba?

10 yıllık konuyu hortlatıyorum hakkınızı helal edin =)
Arkadaşlar gitarlarımı duvara monte etmek istiyorum, bazı duvar askılarına baktım duvara yakın veya uzak olanları var, hangisi daha sağlıklı olur? birde sap entonasyonu falan sıkıntı yaratırmı uzun süreçte? gitara monte ederken yaşayacağım herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına ne gibi önlemlerle işe başlamalıyım? Malum bir gece ansızın gitarlarım yerle bir olmuş olarak uyanmak istemiyorum. Duvarımızın ne kadar sağlıklı olduğunuda bilmiyorum açıkcası. :)

son olarak 3 gitar asmak istiyorum, aradaki mesafeyi nasıl ayarlamalıyım?
örnek olarak bana gösterebileceğiniz kendi odanızda veya stüdyonuzda duvara asılı gitarınız varsa, fikir edinme açısından kendi odanızın fotoğrafını çekebilirimisiniz?:)

son olarak 3 gitar asmak istiyorum, aradaki mesafeyi nasıl ayarlamalıyım?
örnek olarak bana gösterebileceğiniz kendi odanızda veya stüdyonuzda duvara asılı gitarınız varsa, fikir edinme açısından kendi odanızın fotoğrafını çekebilirimisiniz?:)

3 tane şundan almıştım, kilitlendiği için tercih etmiştim. Ben aldığımda 20 liraydı tanesi, ehonomi çogiyi:
Hercules GSP38WB - Duvara Monte Gitar Sehpası

Şeklen aşağıdaki gibi oldu, duvar delme işini abim geldiğinde ona quest vermiştim ben çalıştığım için. Aralara şerit metre ile mesafeyi ayarlayıp işaretleyip astı. 1.5 senedir falan duvardalar. Mesafeyi de gitarın en geniş yerini ölçtükten sonra sağdan soldan en az 6-7 santim sallanma payı bırakarak ayarlayabilirsiniz.

-1.jpg

Çekmeceli gitar dolabını çok istedim ben de, ama akustik ve klasik gitarlar daha hacimli olduğundan standart çekmeceler işime yaramayacaktı ve bu nedenle yaptırmak gerekecekti. Daha önceki deneyimlerimden o işin ya ucuz ama çok kötü ya da güzel ama ciddi pahalı olacağını bildiğimden, odada yer de kazanmak adına gitarları kılıflarından ayırmadan duvar rafı çözümü ürettim. İkea ALGOT serisi, kendim monte ettim, gayet sağlam ve derli toplu oldu.

DSC_0213.JPG

Çekmeceli gitar dolabını çok istedim ben de, ama akustik ve klasik gitarlar daha hacimli olduğundan standart çekmeceler işime yaramayacaktı ve bu nedenle yaptırmak gerekecekti. Daha önceki deneyimlerimden o işin ya ucuz ama çok kötü ya da güzel ama ciddi pahalı olacağını bildiğimden, odada yer de kazanmak adına gitarları kılıflarından ayırmadan duvar rafı çözümü ürettim. İkea ALGOT serisi, kendim monte ettim, gayet sağlam ve derli toplu oldu.

94316 eklentisini görüntüle

Akustik için de yapmışlar.
1170d2653ef0fdf64c71ce7967c2c4ea.jpg

Geri