Iki Prosesör Arsında Kaldım...

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda UlasBaran tarafından 6 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

Bu derdime hangisi iyi gider?

1. Vox ToneLab LE

0 oy
    0.0%
  2. Vox ToneLab EX

100.0%
  1. Öncelikle merhaba...(iki gündür 7/24 bu siteyi kullanır oldum resmen..)
    Vox ToneLab EX ve Vox ToneLab LE bu iki alet arasında kaldım... Sert tonları seviyorum (pedallarda buna dahil) ama aynı zamanda da ton yelpazesi bir o kadar geniş olup beni baya bi götürsün istiyorum,cleani tertemiz od,distorsion gibi tonlarıda gürül gürül olsun istiyorum bi nevi(trivium,pantera,bfmv,parkway drive yakın zamanda çok fazla dinleyip gitar tonları vs. bakımından hoşuma gidenler)... Gitarım Schecter Hellraiser Special C-1 FR, amfim Blackstar İd Core Stereo 10.(Prosesörü kolon amfi ve mixer olan bir ses sistemi ile kullanacağım. Okula getiricekler ses sistemini tam olarak neler gelecek bilmiyorum bu ikisi dışında)

Bu iki alet hakkında bilgisi olan,elinden geçmiş kullanmış arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim aciliyeti olan bir durum. Salı günü Vox ToneLab LE deneyeceğim pazarlık vs. her şeyi yapıldı o yüzden sizden yardım istiyorum derseniz ki bekle ondan önce Ex dene sonra Le dene bu seferde ex bulmaya çalışacağım... Konuya ve aletlere hakim birisinin yardımına çok ihtiyacım var tutuşmuş durumdayım resmen....

2. Her 2 sistemi de kullanmadım ama sadece şu hususa dikkat çekmek istiyorum. Bahsini ettiğiniz sert ton alma konusu cihazların barındırdığı amfi-kabin modellemeleri ile alakalıdır. İçeriklerinde neler var bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile Murder King gitaristi Fırat Öz bu cihazlardan birini kullanıyordu ve bayağı kallavi bir ton elde ediyor. Kısacası her 2 cihaz da size uyacaktır. VOX, mutlaka her iki makinada da Engl, Mesa gibi modelleri barındırıyordur.

UlasBaran, EMM, hackeiommi ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Fırat Öz tonelab ex kullanıyor instagramında görmüştüm...youtube kanalında çok video var sağlam fikir verecektir...
    Fırat Öz

UlasBaran, hackeiommi, EMM ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Tonelab ex daha fazla amfi modeline sahip hatta 11 tane distortion pedalı var,amfi kısmında 44 farklı seçenek demek.Ama efekt ayarları için tek knob var bazı efektlerde 2 ayar olarak kullanılabilir ancak LE modulasyonlar için daha detaylı ayarlar verir.Ex modelinde wah ve kompresor pedal 1 kısmından ayrı kullanılabilmekte.Yani wahlı bir tonda od açıp kapatabilirsiniz yada comp ve od pedalı aynı anda kullanmak mümkün.LE ve SE modelleri daha fazla delay ve reverb barındırır mod delay,reverse delay gibi seçeneklerde var.Aynı zamanda fx loop da var bu modellerde araya güzel bir kabin simulasyonu girerseniz alacağınız sonuç sizi tatmin edecektir.Sahibinden de var bir adet SE uygun fiyatlı getli bir tuşu eksik ama çok büyük problem olmaz.İki adet exp pedalı da cabası.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ali...b-se-ingiliz-lambali-prosesor-307187451/detay

5. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Link için teşekkürler, ben de epey dinledim, gerçekten güzel geliyor kulağa.

gurkanisevic bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş