Musicman Jp-6 Sorunu.

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Kerem tarafından 6 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Son zamanlarda kullanmakta olduğum gitarın üst eşiğindeki aşınmalardan dolayı teller klavyeye değmekte bu gitar için üst eşik nereden temin edebilirim ve Gitarın tremolosundaki piezoda sıkıntı var köprüyü değiştirmem gerekiyor en uygun şekilde nereden temin edebilirim son olarakta jak çıkışında bir miktar büyüme var ve dışarıdan hiçbir şekilde müdahale edememekteyim bu nasıl düzelebilir.
  Teşekkür ediyorum kolay gelsin herkese.
   
 2. Geçmiş olsun Kerem. Eşiği herhangi bir luthier değiştirebilir, genellikle teflon eşik tavsiye ediliyor. Ben de gitarlarımda kullanıyorum ve memnunum. Jak girişinin değişmesi lazım yine anlayabilddiğim kadarıyla.
  Yalnız köprü meselesi sıkıntılı. O gitarın köprüsü özel bildiğim kadarıyla ve sadece Petrucci modellerinde var. Yeni bir tane sipariş etmek dışında bir çözüm göremiyorum.
  O düzeyde bir gitarda bu kadar çok malzeme sıkıntı olması da o markaya hiç yakışmıyor bu arada. Seni Vigierci olmaya davet ediyorum, huzur orada:)
   
  Kerem bunu beğendi.
 3. Aslında gitardan inanılmaz memnunum tolga abi, mükemmel derece rahat ve kullanışlı benim için ancak üst eşik zamanla aşındı cızırtı yapıyor birde jak girişi zamanla genişleme yaptı heralde mecbur değiştireceğim ancak jak girişide farklı enteresan birşey içeri müdahale edemedim bir türlü :D
   
 4. Sap profilleri çok rahat Ernie Ball'da. Ama işte o fiyat aralığı için kalite kontrolünün çok daha iyi olması gerekir.
   
  Kerem bunu beğendi.
 5. JP6 da eşiği değiştirmenizi önermem, eşik sapa gömülü ve cilalıdır, sökerken görsel olarak yara alır gitar, bunun yerine tel kanallarına dolgu yapılabilir.
   
  Kerem bunu beğendi.
 6. İzmir'de Cenker baydere (cenker müzik) daha geçenlerde piezo köprü tamiri yaptı iletişime geçin isterseniz.
   
  Kerem ve oldiesngoldies bunu beğendi.
 7. Teşekkür ediyorum. :)
   
 8. Dolguyu nasıl bir materyal ile yapabilirim yada yapanlar kimler öğrenebilir miyim?
   
 9. Tünel'de Fatih Yılmaz yardımcı olucaktır.
   
 10. Üst eşikteki aşınmalara ilişkin elinizde bir resim varsa, gönderebilir misiniz? Bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla üst eşik kolay kolay aşınabilecek bir aksam değil. Sorununuzun köprü ve sap ayarıyla ilgili olmadığından emin misiniz? Bu konudan emin olursanız, en azından pire için yorgan yakmamış olursunuz.
   
  Kerem bunu beğendi.
 11. Resimleri yükledim.
   

  Ekli dosyalar:

 12. Ayrıca sadece Re telinde çok fazla miktarda cızlama oluyor diğer teller gayet iyi
   
 13. Eşikten değil, sanırım perdelerde sıkıntı var, perdelerden biri yükselmişse tek telde sıkıntı bundan olur, bir ayara gonderin gitarınızı..
   
  bozo1453, J-P, hackeiommi ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 14. Dikkatli bir şekilde baktım sol ve la teli 1. Perdeye çok çok hafif temas etmekte ancak re teli bunlara göre daha fazla
   
 15. Bir usta görsün acilen.
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş