1500 Tl Civarı Elektro Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda qaqe tarafından 7 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

Hangisi ?

1. Schecter demon 6

1 oy
    7.7%
  2. Schecter omen extreme 6 fr

1 oy
    7.7%
  3. Diğer..

10 oy
    76.9%
  4. Ibanez 350dxz

1 oy
    7.7%
  1. qaqe

qaqe

7
    1
    6
    3 yıldır akustik ve klasik gitar çalıyorum. kendimi geliştirmek için jazz müzik ile uğraşıyorum ve elektro gitarlada arkadaşlarım aracılığı ile çalabiliyorum fakat artık elektro gitara almak istiyorum.Dinlediğim gruplar A7x , guns n roses , metallica vb. gruplar . Bu tarz müzik ( sadece bununlada sınırlı olmasa iyi olur ) için 1500 tl civarında ne gitar önerirsiniz. ben ibanez 350dxz , schecter demon 6 , schecter omen extreme 6 fr arasında kaldım . önerilerinizi bekliyorum.

2. qaqe

qaqe

7
    1
    6
  3. Ibanez RG 350DXZ'ye 1500 çok değil de bu alete istediğim fiyat çoksa sözüm yok.. Kolay gelsin.

4. qaqe

qaqe

7
    1
    6
    ben sıfırına çok söyledim. yanlış anlama için kusura bakma .

5. Öncelikle özellik olarak senin belirttiğin gitarlar ile emsal bir alet değil. Kanada yapımlı ve kalite olarak çok daha üst sınıf. Buna istinaden sıfır fiyatı bence gayet normal aletin.

Bendeki de sıfırdan farksız zaten, 2. el kondüsyonunda değil. Buna istinaden benim istediğim fiyatta çok makul. Tercih sizin, ben sadece iyi bir alternatif olsun diye sundum..

6. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Saydıklarının içinden seçersek Schecter, ama 1500TL'ye Godin de alınabilir. Forumda bir sürü güvenilir insan varken, sıfıra o kadar para vermek, bilemiyorum.

Godin Freeway de çok güzel, Godin Redline da çok güzel. (İkisi de forumda var.)

İşçilikleri, ayarları vs. çok başarılı gitarlar. Ben Godin Progression ve Godin Session kullandım, onlar da güzel ama senin tarzına gidecek olanlar Freeway ya da Redline.

Kolay gelsin.

Dragonchaser ve calistopace bunu beğendi.
  7. Ne alıyorsanız ikinci el alın. İkinci el Japon bir DK2 bulun ve kapın.

Dragonchaser ve calistopace bunu beğendi.
  8. @EMM ve @HmzGkgz e katılıyorum hatta şehrinizi söylerseniz o şehirdeki gitar satan kişilerle iletişime geçebilirsiniz

9. qaqe

qaqe

7
    1
    6
    Trabzon ama bu ay içinde babam ankara yakınlarında olucak orda gitarı alıp gösterip alabilme gibi bir ihtimalde var
    (2. elde sorun yaşamammı diyorsunuz birazda tedirginim bu konuda o yüzden gösterme tercihindeyim birilerine ).Bu ay içinde bulabilirsem almayı düşünüyorum

10. forumdaki eski ya da tanınan üyelere güvenebilirsin sahibindendeki ilanlar gibi düşünme...2. elin avantajı büyük çünkü normalde 5 sene sonra ulaşacağın gitar kalitesine seni şimdi ulaştırır özellikle bu bütçelerde en mantıklısı ikinci el almak bu nedenle herkes öneriyor...mesela üstteki godin in yanına yaklaşmaz omen demon rg falan...

HmzGkgz bunu beğendi.
  11. qaqe

qaqe

7
    1
    6
    Elektro gitar konusunda çok fazla bilgim olmadığı için ve bir yere gösterme ihtimalim olmadığı için tedirginim ama biraz yaklaşmaya başlıyorum 2. ele

12. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Yaklaşınca çaldırın, biz ineriz karşılamaya.

Dragonchaser ve gurkanisevic bunu beğendi.
  13. qaqe

qaqe

7
    1
    6
    Teşekkür Ederim.

HmzGkgz bunu beğendi.
  14. Elektro gitari hangi ekipman ile kullanmayi planliyorsun?? Aslinda soyledigin gitarlara ikinci elde bakip, kalan ucrete de ekipman bakabilirsin.

15. qaqe

qaqe

7
    1
    6
    2.el bi roland cube 20x buldum 400 e ama önce hangi gitarı alaacağımı sonrada bütçeye göre ekipmanları ayarlamayı düşünüyorum.

16. bende bir godin redline var düşünürsen temmuza kadar ankaradayım

17. düşünürsen bende bir godin redline 3 var temmuza kadar ankaradayım denetmek istersen filan

Bu Sayfayı Paylaş