Epiphone Les Paul Standard Vs. Standard Plustop Pro

Epiphone Les Paul Standard

Epiphone Les Paul Standard Plustop PRO

Bu iki gitarın arasında kaldım bir takım ağaç ve manyetik farkları var fakat pek anlamıyorum fiyat olarak önde olan plustop pro daha iyi gibi ama yaptığım araştırmalar sonucu standardında sesini beğendim aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum

1 senedir neredeyse hergün akustik gitar çalıyorum orta seviyede bir gitaristim ilk elektro gitar deneyimim olacağı için ve ilerde sahne alırsam bile sıkıntı çıkartmayacak bir les paul alacağım her tarza gittiğinden les paul düşünüyorum çünkü tarzım blues, rock, metal, jazz çalıyorum amfi olarakta vox valvetronix vt20+ karar kıldım yaptığım araştırmalar sonucu gitar için 1500 lira bütçem var eğer plustop proya karar verirsem bütçe artırmam ve beklemem gerekecek sizce hangisini tercih etmeliyim artıları eksileri nelerdir?

bence 1500₺ ya lp istiyorsan, 2. El epiphone custom kore, gibson studio yada prs single cut lara bakmalısın.

uzun uzun yazabilirim evet. Ama hem çok uykum var. Yatıcam. Hem de söz dönüp dolaşıp yine buraya gelecek :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Forum içi güvenilir kişiler var, kargo ile alma konusunda sorun yaşayacağını sanmıyorum başka şehirlerden. Olmadı gönüllü deneyiciler başlığı var, bir yazarsan istediğin şehirden mutlaka birisi yardımcı olacaktır. Boşuna sıfır alıp da gereksiz para bayılmaya üstelik de daha düşük segment gitar almaya gerek yok Epiphone dışındaki les paulleri ise düşünmeme sebebini anlayamadım fakat. PRS SE serisi genelde kore yapımı olur ve çin yapımı epiphone lardan çok daha iyi işçilik ve malzeme kalitesine sahip olurlar, keza LTD'ler de öyle. LTD ile sadece metal yapılmaz, seymour duncan'lı versiyonları hemen her tarzı kotarırlar, en kötü ufak bir coil split moduyla fıstık gibi olur. EMG ile de blues çalan jazz çalan adam yok değil.
2. El piyasasını pek araştırmamıştım öyle bakıp geçmiştim buraya geldikten sonra sahibindenden iyice baktım eskişehirdede ankaradada les pauller buldum 2. El alacağım. İlginiz için teşekkürler

Geri