Laptop

'Forum Meydanı' forumunda Zeratul tarafından 18 Şubat 2007 tarihinde açılan konu

1. slmlar a 100-847 toshiba kullanıcısıyım.. laptop tercihleriniz ve nedenleri hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim..

2. alacağım laptop'un grafik kartı hariç , harddisk'i başta olmak üzere iyi olması gerek.ekranın boyutu da öyle kocaman olmaması gerekir , sonra gözlerim şaşı gibi oluyor.windows vista yüklerim bir de babalar gibi , işimi görür.

kolay gelsin.

3. Vista kuracak arkadaşlar,Core2Duo işlemci ve en az 1024 MB RAM olmayan bilgisayarlara bu sistemi -hele Vista Ultimate- kurmayın.Sistem sadece kendi içinde 512MB RAM yemekte...Ekran kartınızda en az 128MB RAMli,DX9 destekli WDM sürücüye sahip bir kart değilse,rahat rahat Aero da kullanamazsınız.Sistem deli sömürücü birşey...

Flip3D görüntüsü mesela...Güzel birşey...

4. şimdiki laptop'lar vista'yı detekliyor ama yine de core2duo ve 1024 mb ram olmadan yeterli derecede verim alamazsınız. core2duo yerine pentium d kullanabilirsiniz çift çekirdekli. onlarda da sorun çıkarmaz. ama sadece göz boyama gibi geliyor ya bakalım.:)

5. Yeni bir pc aldınız her özelliği süper ve Vista yüklemek istiyorsunuz şuan kullandığınız herşeyi ile full xp gibi bir sistem düşünüyorsanız size Vista Ultimate tavsiye ederim. Diğer sürümleri beş kuruş etmez, kısıtlanmış bir windows kullanmak ne kadar zevk verir ki ? Laptop seçimine gelirsek. Ben kendi laptopubumu kendim topluyorum ve bayağıda iyi sonuç alıyorum. Şimdi sallıyor diyorsunuz ama alakası yok yerinde ve 1 yıl garantili yapılıyor bu iş ve pc toplamak gibi birşey oluyor :) ama marka derseniz ingilizce windows kullanabilirseniz sony vaio tercih edin derim ama yok ben türkçe windows kullanacam diyorsanız tek bir sorun var o da driverları sorun çıkarıyor ve laptop gerçek performansının altına düşüyor. Diğer yandan toshiba piyasadaki en pahalı laptop hayatta almam, bana soranlarada almayın derim :) sony dışında hp'de en büyük seçimim olur. Hem servis ağı geniş hem parça temini kolay hemde kullanıcı ara yüzü basit ve gerçekten güzel performans veriyor.

Geçen gün makine topladım core2 duo 1.8,1 gb 667mhz ram,250 gb sata hd, 512 mb asus raidon serisi ekran kartı ve en önemlisi asus anakart ve asus kasa, Vista Ultimate yükledim makine tık demiyor.Tabi birde iyi bir soğutma sistemi gerek, bu performanslı bir makineyi note booklarda yapsanızda gerçek verimi asla alamazsınız. Bu kadar yüksek performanslı bir sistemi küçücük bir kasa koyacağız ve onu soğutup performans bekleyeceğiz ne saçma birşey :p note booklarda core2duo yerine sadece dual işlemci tercih edin derim.

6. Benim tavsiye edeceğim ve tercih edeceğim bilgisayar monster. oyun ve grafik ağırlıklı olarak çalışmalarda 0 problem çıkarıyor. zaten aletin üzerinde directx 10 destekleyen ekran kartları var...
    fujitsu siemens in bir modeli vardı hepsiburada'da satılıyordu. core 2 duo 2048 mb 160 gb hdd gibi özellikleri vardı. Fiyatı da çok güzeldi ama kaldırmışlar.
    bence markaya değil, özelliklerine göre satın alınması gerekiyor.
    sonuç olarak vaio vb ye o kadar para yatırmaya gerek yok bence...
    Saygılar,

Serkan.

7. Sen ne amacla alacaksin ki.Gerci alip eskitmissindir bile.:) ASUS F3JR ya da HP 6710S.6710S 4GB destekliyor.Asus ise 2 GB.Vaio kullaniyordum bir tane klavye bulamamistik.Vaio TR Servis yerlerde...

8. selamlar ben müzik kayıt işlerinde kullanılmak için elverişli yapılmış bir laptıobun varlığını duymuştum böyle bir laptop mevcut mu acaba bilen var mı??

9. elimde bi toshiba laptop var ama istediğim gibi kullanamıyorum. bilgisayarda eskimişti zaten, şimdide acer'in aldım. 1 gb rem var heralde işimi görür :roll: aslında bilgisayar bilgisayar nereye kadar ama zevkli oluyo :)

10. Arkadaşlar Vista Ultimate i 2006 yılında kullanmaya başladım. İlk sıralar çok eğlenceliydi, sonrasında sıkılmaya başladım. Özellikle Laptop kullanan arkadaşlar bilirler belki Pil ömrü 2 kat azalıyor. Normalde 3 saat giden Pil 1.5 saatte bitmeye başladı. bende Fazla oyalanmadan sildim. işletim sistemini. Şimdilerde ise Windows Xp ve Ubuntu 7.04 Feisty Fawn kullanıyorum. Hiç bir sıkıntım olmadı. Herkese tavsiyem Unix tabanlı işletim sisteminin tadına 1 kere de olsa bakması :)
    Yapmak isteyip te korkanlar için yardım edebilirim. Profilimde msn ve mail adresim var. oradan bana ulaşabilrisiniz.
    iyi çalışmalar.

11. ASUS G50V-A2 serisinden şu dizüstü için neler düşünürsünüz?

Intel Montevina Mobile Platform
    15.4” WSXGA+ 1680X1050 Color Shine (Glossy)
    nVidia GeForce 9700M GT 512MB GDDR3
    Intel Core 2 Duo Montevina T9400 2.53 GHz 6MB 1066 FSB
    4 GB DDR2 800 (2X 2G)
    400GB 7200rpm SATA (200G X2)
    Blu-Ray Disk/DVDRW Optical Drive
    Microsoft Windows Vista Home Premium 64Bit (Pre-Installed w/Asus Recover DVD)
    Intel WiFi Link 5100 a/g/n
    Built-in Bluetooth™ V2.0+EDR
    Asus 2 Year Limited Global Warranty
    8-in-1 Card Reader

yurt dışından getirtmeyi düşünüyorum, türkiye'de maalesef böyle makineler pek yok. yurt dışındaki fiyatı 1850 dolarmış. ne yapsam karar veremedim. türkiye'de bu fiyata bu özelliklerde bulabileceğim bir dizüstü yok sanıyorum.

12. Kaçırma abi. :D Ekran 17" olsa şukela olacakmış.Onun dışında özellikler deli gibi...GeForce 9700 512MB ise rüya gibi... :D

13. aslında 17 ekran var ama cüzzi miktarda para ödüyorsun. ama bu laptop hakkaten de kaçırılacak gibi değil. türkiye'ye gelme şansı var mı bilemiyorum ama burada satılsa herhalde 4000 ytl isterler. :D birde yukarıdaki özelliklere benzeyen bir masaüstü hallettim mi tamamdır. sağol. ;)

14. arkadasımda asus laptop var ve hiç memnun degil,sürekli problem cıkartıyormus,cok ısınıyormus falan.Eger Amerikadan getirtme sansın varsa kesinlikle biraz daha kıy paraya ve sony al.Bana abim getirmişti Amerika'dan SONY VGN-FZ240E ve cok memnunum.Tavsiye ederim.

15. Benim arkadaşımda Asus kullanıyor ve gayet memnun. :D

16. Cok yeni bir Toshiba kullanicisiyim artik.. Alirken pek dusunmedim, tavsiye edeni de cok oldu.. Bir sure kullandiktan sonra dusuncelerimi paylasmak isterim.

Saygilar...

17. bende 2 yıldır asus kulanıcısıyım ki (a6Jc) kullandığım cihazdan son derece mutluyum. haftada bir cihaz kapanırsa iyidir :)

18. Makina bir cok alanda basarili calisiyor, kafama takilan tek sey acilista bir sure beklemesi.. Size gore islemcinin AMD olmasindan mi, yoksa Windiws Vista isletim sisteminden mi?

Sevgiler...

19. amd olduğunda biraz bekliyor sanırım (her iki işletim sistemini de kullandım) ama çokta bilgim yok bu konuda...

birde casper'ın yeni çıkan modeli hakkında bilgi rica etsem, iyi midir bu marka. özellikleri fena değil gibi...

Casper Nirvana CPM-T940-4K15

İşlemci : Intel Core 2 Duo İşlemci T9400
    İşlemci Hızı : 2.53 GHz 6 MB L2 Cache 1066 MHz FSB
    İşletim Sistemi : Orjinal Microsoft Windows Vista Home Premium
    Bellek : 4 GB DDR2 800 MHz Bellek
    Harddisk : 320 GB SATA Harddisk
    Monitör : 15.4" WXGA 1280X800 TFT Renkli Ekran
    Ekran Kartı : 1024 MB GeForce 9600 GS 512 MB Ayrılmış Bellek
    CD/DVD : DVD RW DUAL
    Kamera : 2.0 MP
    Diğer : Intel Pro/Wireless 5100 Kablosuz Ağ Bağlantısı - PCI-e Mini Card - Multi Card Reader /MS/MS PRO/MMC/SD/ - 2x USB 2.0 Port - 1x eSATA - 1x HDMI - Li-On Smart Battery

20. Dolardaki hızlı yükseliş suya düşürdü laptop alma planlarımı

Bu Sayfayı Paylaş