Sahne Ses Sistemleri

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda jimiboy tarafından 10 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. jimiboy

jimiboy

1
    0
    1
    Merhaba [​IMG] konuya dair bir şey bulamadım internette, bende buraya açayım dedim, hem kendim hem de bu konuyla alakadar olan herkes önerilerinizden faydalanabilir. [​IMG]
    Tekrar merhaba, ben bir kafe işletiyorum.Kafeme canlı müzik koymayı düşünüyorum bir grupla anlaştım 2 gitarist 1 vokalistleri var ama benim henüz sahne oluşturacak bir ses sistemim yok ve bu konu hakkında bilgili değilim.Gözlemlediğim kadarıyla 1 power anfi 2 de hoparlör oluyor genelde ama ne fiyatları net ne de hangisinin iyi olduğu. [​IMG]
    Kafem çok büyük değil,orta büyüklükte tek katlı tatlı bir yer.Müzik sesinin hem rahatsız etmemesi hem herkesin rahatça duyabilmesi açısından bana bir kaç öneri yapar mısınız?
    Şimdiden teşekkürler... [​IMG]

2. Hocam şu marka mikser şu marka kabin alın diyemeyeceğim ama lütfen müzisyenlerin önüne monitör kabin koymaktan kaçınmayın :) sizi tenzih ediyorum ama genelde mekan sahipleri sahneye 8 kanallı mikser ve iki tane pasif kabin koyduklarında "ses sistemi" kurduklarını sanıyorlar :)

3. Arkadaşa katılıyorum. 2 tane büyük kabin yerine 6 tane ufak kabin koyarsanız daha iyi olur.

Bu Sayfayı Paylaş