A

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda ankarafeet tarafından 18 Şubat 2007 tarihinde açılan konu

1. aaa

2. Hey maşşallah, böyle açılış mesajı da ilk defa görülmüştür :) Başarılar hepinize, en son 1 yıl önce gölgede dinleyebildim sizi, özlemiştik..

3. aaa

4. sanırım ankara'lı bi gruptu yanlış hatırlamıyorsam.aklımda kalanlar müziğiniz harika seveniniz çok.
    başarılar :)

5. aaa

6. Bundan 5 yıl önce ankarada geceleri yapıcak çok şey bulamazdık. Öğrencilik hayatımız kup kuru ve zorlamayla geçti. Alternatif barlar saçma salak klüpler vs. Bugun bazı arkadaşlarım zoruyla overall if gibi yerlere gitmek zorunda kalıyorum. Nereye baksam kavga, karıkız deliliği..

2 yılda yurt dışındaydım ve oralarda çok keyifli eylence anlayışı olduğunuda gördüm önüne keyif birası söyleyip benim gibi sahnedeki müziğe dalıp gidip yanındakilerle sohbet eden hayatından kesitler sunan
    ve samimi tanışmaların olduğu yerler. Elbetteki bunu yaşayabilmek için
    orada iyi müzik olması gerekiyor.
    Evimde iyi bir lambalı anfiyle jazz dinlemek büyük bir keyifdir.
    Ama ben şahsen canlı bluesdan aldığım keyifi hiçbirşeyden almamıyorum, çanlı dinlenmesi duygulu ve alkolün etkisiyle mayhoş bir melankoli keyfi yayar.
    Beni tekrardan böyle hissettiricek bir çaba görüyorum roscoesdan ve çok izledim bu dönemde ne kadar kalabalık olursa olsun ne bir gerginlik ne bir sıkıntı oldu. Ve idealist şekilde yapmak istedikleri müziği özgürce yapabilmelerini diliyorum. Türkiyede bu keyfi yaşatmaya çalıştıkları için onlara teşekür ediyorum.

7. Good luck to you all! Henüz yeni kadroyla dinleme fırsatı bulamadım ama ilk fırsatta yorum yazıcam! Görüşmek üzere!

8. kalmadı azızım bole rock'n roll çalan gruplar nese saka bı yana sızı dınlemeyı gercekden ısterım :D umarım bu kadroyla en kısa zamanda ıstanbula gelme ımkanı bulursunuz...

9. aaa

10. ben warım :p

11. Yeni kadroyla yapılmış kayıtlar var mı ?

12. aaa

13. Gitaristiniz Boğaç için "Bilinen en iyi ritm ve rock'n roll gitaristidir." derken ciddi misiniz yoksa değil misiniz?

14. Merhaba, sizleri geçen yıl dinlemiştim ve çok sevmiştim, geri dönmenize sevindim. En kısa zamanda sizleri dinlemeye geleceğim, başarılar dilerim :)

15. aaa

16. Türkiyedeki ufak çaplı blues akımı.

Gençlerin içinde yanıp tutuşan enerjiyi en duygulu şekilde dışarı çıkaran araç müzikdir. Kimi müzisyene sevdalanır gençler posterlerini asarlar duvarlarına. Mutluğu yaşatır insana müzik platoni duygusu verir.
    Soğuk ülkelerde latin müziğine aşık oluyor insanlar çünkü hızlı ritim duygusu ve enerjisi onları güneş ışığı gibi ısıtıyor. Türkiyede alternatif ve Rock müziği bize çok hitap ediyor, gençler enerjilerini dışarıya çıkartıyorlar bu sayede.
    Tabiki duyguları yoğun yaşıyan bir ülke olduğumuzdan dolayı çeşitli duygu yüklü yavaş parçalar bizi oldukça etkiler.
    Blues müziği duygunun atalarındandır. Etrafda çok duymadığı için gençler garipser ve sanki sadece yaşlıların ilgilendiğini sanır o yüzden direk karşı çıkmak isticeği bir müzik türü haline gelir.
    Temeli basit çalması kolay ve değişmeyen bir müzik gibi gözüksede aslında bütün dinlediğimiz sevdiğimiz müziğin temelini oluşturuyor. Ve duyguları ses olarak dışarı çıkarabilmek Yılların emeği ve bu doğrultuda, bu felsefede yaşamanın sonucu ile doğuyor.
    Blues kapitalizme meydan okuyan, kisileşmenin aksine duygulara önem veren bir müzikdir.
    Bizim insanımız bu müziği icra edebilecek ruhdadır. Gençler daha çok duymalı ve tanımalıdır. İyi bir blues gitarı duymadan, mızıka vibratosunu hissetmeden yaşamaya devam etmek büyük bir kayıpdır.

Müziğin duygusundan kulağa ilk başta yorucu gelir, sıkılır çoğu. Ama zamanla insan keşfettikçe yep yeni bir kapı aralanır ve jazza doğru gider.

Elbette blues iyi çalınması ve entertainment yönünün daha cazip ve karizmasına yakışır şekilde icra edilmesi gerekir. Bluescular bu nedenlede kaliteli ekipman seçmişlerdir hep.

Sizlere bu yönden çok görev düşüyor ve sonuna kadar destekliyorum.
    Ne diyebilirim Im a Blues Man..

17. gordugum en iyi grup suanda ankaradaki
    uamrim daha cok yerde ciakrsiniz
    bazen firsat olmuyor belrideginiz gunlerde
    diger gunelr musait olunca sizi gormemek insani mutsuz ediyor:(

18. RADIO FREEDOM (LIVE)
    http://www.radio-freedom.com/listen.pls

HER PAZAR 19:00 - 21:00
    HER PAZARTESİ 23:00 - 01:00

Teşekkürler atilco siz oldukça biz çalmaya devam
    edeceğiz. Rüzgarın yönü değişecek zamanla.Radyo yayınımızı da dinlemeyi unutmayın lütfen. :)
    Sevgiler

19. Müzikte kim en iyi? Böyle bir kavram kullanmak gerekli miydi sizin için?

Benim bu gruba çamur atmak gibi bir amacım yok..Pek çok kere de gidip dinlemişimdir..Kimsenin gitaristliğini ölçmek biçmek benim haddime değildir. Boğaç kötü çalıyor da demedim. Bu alınganlığı da anlamadım.. Burada bilinen en en iyi diye birşey kullanılması anlamsız geldi.. Ciddi gelmedi bana.. hele pek çok müzisyenin T-bone'a teşekkür ettiği bilinir, Boğaç' ın da bunun Türkiye sınırlarına uyarlanmış hali demek.. Bu fazla geldi bana..

ROSCOES' a Başarılar diliyorum.. Amacımın çamur atmak olmadığını tekrar söylüyorum. Amacım eleştiri. Kavga değil

20. aaa