Satılık Kramer Jersey Star | Richie Sambora Signature | Made In Usa

'Elektro Gitarlar' forumunda Dragonchaser tarafından 11 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    1800 USD
    Takasa:
    kapalı
    Detaylar için iletişime geçebilirsiniz arkadaşlar.

Fiyat sondur, takas düşünmüyorum.

0530 956 10 10
    Emre

Ekli dosyalar:

2. Güzel gitar, yalnız usa olduğundan eminmisiniz? Kore yapımı olması gerekiyor bu modellerin..

3. Japon diyen var, USA diyen var, Kore pek duymadım ama onu da diyen vardır heralde :D
    Bildiğim kadarıyla ki zaten headstockta da mevcut, Amerika'da yapılan bir alet bu (Japon parçalar kullanıldığı söyleniyor forumlarda). Ee sonuçta Amerika'da yapılmış ancak Alman parça kullanan firmalar da var ki o durumda gitar Alman malı olmuyor. Son nerede yapıldıysa imalat yeri orası olmuş oluyor. Keza bu alet üzerindeki orjinal Floyd Rose, Made in Germany mesela.

4. Kedi de dahil mi? :D

Dragonchaser bunu beğendi.
  5. Ahah yok o dahil değil :D

HmzGkgz bunu beğendi.
  6. Kalitesi konusunda gayet iyi bir gitar olduğu kesin. Hardware bayğı sağlam zaten üstündeki... Ben bu gitarı zamanında almak istemiştim lakin parm çıkışmamıştı o zamanlar ve araştırdığım kadarıyla tüm parçaların kore de üretilip amerikaya gönderildiği ve tüm metal aksam ve elektronik donanımların usade toplanıp satışa sunulduğu ile ilgiliydi

7. Az önce forumdan @devastator Selçuk abiyle de üretim yeri konusunu konuştuk. Kendisi Assembled in Turkey bir Sony TV'den bahsetmişti kendisinde olan. Öyle ki marka, model ne olursa olsun eğer o alet Türkiye'de birleştirildiyse Türk malıdır, keza Kramer için de aynısı geçerli. Komponentlerin nerede üretildiği aletin çıkış menşeini değiştirmiyor. Alet USA'da birleştirilip nihai ürün formuna orada ulaşıyorsa ürün Amerikan malıdır.

Zaten bu aletin köprüsü orjinal Floyd Rose (Made in Germany), kulakçıklar Schaller (Made in Germany), strap lock vs. de yine Alman, manyetikler Gibson fabrikası çıkışlı (Made in USA), geri kalan aksam zaten gövde ve sap. Benim bildiğim ve forumda okuduğum kadarıyla bunların üretimi de Japon. Ama yıllara göre değişim göstermiş olabilir. Bendeki eski seri olduğundan çok büyük ihtimalle de dediğim gibi Japon.

eBay vs. gibi platformadaki ilanlara da bakarsanız zaten Made in USA ibaresi oluyor bu gitarlarda.

devastator bunu beğendi.
  8. OMGodness! :)
    Ah ah, az koşmadıydım fender sambora ile kramer samboraların peşinden. Para verken bulamıyorum, para yokken karşıma çıkıyor. XD
    Satılır mı bu aygır ya :)
    Kaç yapımı acaba?

Dragonchaser bunu beğendi.
  9. Doğrusu satılmaz böyle aletler ama yıllardır hardcase'de durması da üzücü. Koleksiyoner değilim ama çalmaya gelince de çalmıyorum, öyleyse bence çalacak veya en azından gerçek nitelikte bir koleksiyonerin elinde olması daha mantıklı olacaktır kanısındayım. (y)

ecocation ve SPAWN-THeUndead bunu beğendi.
  10. Üff hocam, alıcı değilim ama merak ettim kayıt var mı?

11. Maalesef dostum kayıt yok ancak çok da gerek yok sanırım zaten YouTube sağolsun dolu kayıt var orada ;)

ecocation bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş