Para Biriktirdim Yeni Pedal Alıcam Tavsiyelerinizi Bekliyorum.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Rinkull tarafından 11 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Şu an setubumda bu pedallar var ve yeni almak istediğim pedalların listesi şu şekildedir.. (SADECE 2 TANESİNİ ALABİLİYORUM5 ÖNERİDE BULUNUN)

1)Boss CS-3
    2)MS Screamer (TS9 Klonu)
    3)MS Noise Gate
    4)Tuner Pedalı
    5)MS Shakti Twin

Pedalboardumda bulunan pedallara göre önerebilirsiniz. (Blues Driver benim değil)

Ekli dosyalar:

2. Amaç ne amfi ne nerede kullanacaksınız ?

3. Tuner ve compressor her setupta kullanışlıdır.

4. Tuner = Korg pitchblack
    Comp =dyna comp
    Drive : Shakti twin
    TS9 la boostlayacaksaniz almayin, shakti diğer pedallarla cok anlasamiyor.

5. elimde metal muff var zaten

6. Pedal alacaksanız önce tuner pedalı alın. Bir de bu pedallara zor basmak için mi bu kadar yukarıda kullanıyorsunuz?

7. Noise Gate ihtiyacınız yoksa almanıza hiç gerek yok. Comp yerine göre kullanılması gerken bir pedal. Ki compressor gitarda hiç sevmem, CS-3 daha da sevmem, Dyna Comp da çok gürültülü. Paraya kıyıp iyi bir tane almak gerek (T-Rex, Diamond, Empress, vs). Ucuz ama iyi derseniz de Mooer diğer rakiplerinden daha önde. Shakti çok kullandım. Olmadık yerde iş kurtarıyor. Amfi inputundan çok verimli değil. 4 defa aldım, hatta birini kendime özel custom gibi yaptırdım, arkadaşım için de yaptırdım. Her defasında çabuk bozularak beni yarı yolda bıraktığı için bir daha almamaya karar verdim. Eğer ki mid scoop tonda çalmıyorsanız, mixte sıyrılmak adına mid boost ihtiyacınız da yok. Dolayısıyla TS almanız da gereksiz.

ÇokSinirlendim bunu beğendi.
  8. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Ampli nedir? Onu satip daha iyisini almak daha iyi olabilir.

Bu arada CS3 cidden kötü bir pedal.

9. brown

brown

74
    45
    106
    Tuner polytune olabilir, ilan vardı. MS pedallarda sadece screamer için yorum yapabilirim. Uzun uzadıya denedim. Ton yelpazesi geniş, tavsiye ederim. Jhs pedal almasam satacağım bir od değildi.

10. Bu arada Polytune 1 versiyon tavsiye ermiyorum. Clip on tunerler daha başarılı.

11. Karadeniz Rock çaldığımız ok fazla hi-gain tonları ihtiyacım yok ufak ufak drivelar yeterli oluyor ama evde takılırken metal muff'la ama hi gain kullanıyorum sevdiğim için.

12. Tuner için çinden bir tuner pedal söyleyeceğim hocam maalesef ona ayıracak bütçem yok şu anda.

13. Bulursan GFS Tuner iyidir. Digitech HT-2 kullandıklarım arasında en iyisi. Sonra TU-3 ve Pitchblack.
    Not: Mooer ve Planet Waves tunerlardan uzak dur. Gürültü problemi yaşadım. Bypass halınde gürültü yapması hiç hoş değil. Mooer ayrıca volume düşüşü de yaşatabiliyor. Eğer sahnede kullanacaksan şyi bir tuner al. Gündüz sahneye çıktığında güneş ışığına rağmen ledleri görünür olmasına dikkat et.

14. Analog setupı ne kadar sevsem de fiyat açısından daha uygun olduğu için yakın zamanda Boss ME70 yada ME80 almayı düşünüyorum. Size de tavsiye ederim :):)

15. Daha önce Boss me 70-80 kullandınız mı?

16. Uzun süre kullanmadım ancak evet kullandım. Farkettiğim fark Wah pedalında idi. Neden sordunuz ?

17. Boss me 70 bir halta benzemiyor da, ilk defa övüldüğünü duydum.100 200 daha paraya kıyıp line 6 modellerinden düşünebilirsin.

SLASH123 bunu beğendi.
  18. Kim ne düşünür bilemem ama benim hoşuma gidiyor kendileri :)

19. Twin yerine tek kanal almanı tavsiye ederim beğenmeye bilirsin satarken belkide kolaklık olur.. -ki ben hiç beğenmedim ...ayrıca metal muff ile shaktinin anlaşabiliceği ne malum...Ha illa bunları alıcam diyosan 2.tavsiyemde cs3.. ben cleanlerini beğendim sadece shakti ve cs3 ün .. Tam bir düğün cleani

20. Cleanleri boostlamak için işe yarar mı acaba?

Bu Sayfayı Paylaş