700 Tl Prosesör Önerisi.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Dethmeth tarafından 13 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar değerli forum üyeleri, tavsiye başlıkları aldı başını gidiyor sizden çok özür diliyorum. Ancak bulundum konum itibariyle çevremde soracak kimse yok. Ha deyince bir müzik markete gidip deneyemiyorum çünkü müzik market yok. Sonuç itibari ile size güveniyorum internetten duyduğum tonlar bir nebze yardım ediyor ama bilen insanlara danışmak her zaman iyi olur gibisinden de bir düşüncem var bu yüzden yine sizleri meşgul ediyorum kusruma bakmayın.
    Blackstar ID60TVP, ve Line6 Stompbox m5 var yakın zamanda ailem tarafından bir gitar alındı bu gitarı satıp kalan parayla pedal, kabin, vs. değil prosesör istiyorum.
    Aklımdakiler bilgisayara bağlanma özelliği gösterip gitarı takıp anında kayıt alabileceğim distortion özelliği diğerlerine göre daha kuvvetli olmasını istediğim prosesörler bir kaç tane buldum 2. el fiyatları tam uyuyor 1-2 fazla vererek.
    Line6 HD300
    Zoom G5

darkafter bunu beğendi.
  2. Amfin efektli. Prosesör ile anlaşamaz.

3. Amfiyi ve stompboxı yakın zamanda satmayı düşünüyorum.

4. Bu arada stombpox deneyimlerimde distortion anlamında gayet tatmin etti beni ama şu sıralar aile yakınlarımdan birinin sağlık problemi için para gerekli. Bu yüzden hem ekipmanda azalma hemde dijitalleşme yoluna başvurdum direk jakı takıp kayıt alayım olayı çok güzel gözüktü. Amfim lambalı olmamasına karşılık tam anlamıyla halen verim aralamadığımı düşünüyorum. Malum apartman ortamı volume bazen 9 bazen 8 yönünde.

5. Amfiyi satıp prosesör mü alacaksın?

6. Prosesör parası gelecek hafta itibari ile elimed olacak amfiyi paraya dönüştüreceğim. Tam randımanlı kullanamıyorum zaten.

7. Bekledğim verimi alamaz mıyım sadece prosesör ve bilgisayar ile.

8. Hayır. Amfi her zaman daha iyidir.

9. Bu arada amfideki fx katı da öyle ahım şahım değil yine de bir öneride bulunsanız.

10. Boss ME-25 kullancısıyım. Marshall 10 watt amfimle gayet mutluyum, istediğim tonları elde ediyorum. Analog tadında bir prosesör kesinlikle. Ben böyle bir prosesör alıp yanına 10 wattlık 2. el bir amfi almanı öneririm.

Dethmeth bunu beğendi.
  11. Amfiyi sat,yerine blackstar ht5(kafa kabin veya kombo) al prosesör olarakta pod hd 500 al senden daha mutlusu olmaz.

Dethmeth bunu beğendi.
  12. Zoom G5 ve gitar ile gayet verimli sonuçlar alınır.
    Kendim ses sistemine bağlı bir şekilde 1 yıl kullandım.
    Usb arayüzü de var, ses kartı özelliği de var doğrudan kayıt alınabiliyor.
    Amfi-kabin-pedal simulasyonları sayısız ve gayet tatmin edici.
    Ayrıca prosesör alınacaksa yanına amfi tavsiye etmiyorum ben. Heleki 10-15 watt ucuz bir amfi ile prosesör olmaz yani.
    Belki iyi bir kulaklık alınabilir onun yerine.

Dethmeth bunu beğendi.
  13. Zoom g3 ve send returnü olan ucuz bir amfi bulursan İdare eder kesinlikle ses sistemi falan kullanma soğursun müzikten g5 sanki pedal eklenmiş bide lamba koyulmuş Bi satış taktiği gibi geldi bana

Dethmeth ve mustafa bunu beğendi.
  14. aynen g3+ amfi iyidir.

Dethmeth bunu beğendi.
  15. Kayıt kuyut işleriyle uğraşacaksan Boss GT-001 tavsiye ederim, processor olarak çok fazla özellikli değil ama zaten alet aslında dev bir ses kartı, sahne için değil. Öte yandan iyi bir monitör ya da kulaklık gerekir. Çalma konusunda amfinin yerini tutmaz hiçbiri. En güzeli bence amfin dursun, kayıt için irig, apogee filan gibi yeni nesil jack tipli ses kartlarından al.

Dethmeth bunu beğendi.
  16. Bu arada arkadaşın kullandığı amfi kayıt almak için çok güzel bir seçim. Bilgisayara bağlanıp, kontrol edilebilen bir amfi zaten ve bir ses programıyla da çok rahat kayıt alınabiliyor. Ben reaper kullanıyordum, çok güzel kayıtlar çıkıyordu ortaya ses kartı koymadan. Bende ID30TVP vardı sırf içinde mid potansı olmadığından dolayı sattım. Yaz geldi evimde sesini de açabileceğim bir amfi arıyorum şimdi. O tarz bir amfiyi satıp prosesöre yüklemek tüm yükü bence daha iyi sonuç vermeyecektir. Ibanez TBX15R + Boss me50 de denemişliğim var bir süre, prosesör amfinin clean kanalıyla anlaşamadığı için CD girişinden girip amfinin preamp katını iptal edip kullanıyordum. Prosesörde de 3 bant eq olmayınca ve drivelarda gaine abanınca dip gürültüsünden kulaklarım rahatsız olmaya başlamıştı (prosesörün içinde çok da iyi olmayan bir thresholder vardı).

17. Zoom G3X prosesör kullanıyorum. 2+1 ses sistemine bağlıyorum ev ortamında gayet tatmin ediyor tavsiye ederim.

Orkan ve Dethmeth bunu beğendi.
  18. abi yapma analog tadında nasıl olur, çok büyük bir hatadır güzelim amfiye kıyıp me 25'e düşmek. aman ha sakın. pcye bağla en azından hd serilerinin arasında pek fark yok hd500x dışında. x3 live de önerirdim sahnede kullanımı çok rahat bir alet fakat ses kartı biraz zayıf. fikrim de kararlıyım dersen eğer, saygı duyarırım. şu ara bana da o tip bir iş cazip geliyor hatta. al hd 300 400 tepe tepe kullan. ömürlük aletler zaten. sen beni dinle.
    not: gitar hediye gelmiş aileni üzmeden sat emi kardeşim :)

Dethmeth bunu beğendi.
  19. EMM

EMM

737
    822
    4,556
    Nasıl bir analog tadı bu? Mesela Box of Rock ya da Xotic pedallarının tonları tadı gibi mi?
    O zaman Mesa ampli modellemesi açıp, gitardan volume kıstığınızda da harika crunch'lar falan duyuyorsunuz.

darkafter ve wolkN bunu beğendi.
  20. Çok teşekkür ediyorum bu güzel yorum için size bi kaç sorum var sizi bulmuşken bırakmayım hd300 ve x3 live arasında kaldım x3 live ağır basıyor ama yine de bir karşılaştırma yapsanız tadından yenmez. Temiz bir alet buldum fiyatı da gayet uygun kaçırmayım diyorum ses kartını da wah pedalı yerine 300 Tl ye yine line ın serisinden alıp güzel sound yakalarım diye düşündüm. Tamam bende isterim bi mesa, engl amfi alıp bangır bangır çalmayı ama yobaz memlekette müziğe değil saygı tahammül yok tam anlamıyla yobaz bir şehirde yaşıyorum. İşin açıkçası analog her zaman öneriliyor ama grupların bile yavaş yavaş dijitalleştiğini görüyorum ya da bize öyle gösterip kendileri aynı kafada devam ediyor.

Bu Sayfayı Paylaş