M-audio 192'den gitar sesi 24/96'ya aktarılabilinir mi ?

Şimdi arkadaşlar başlık biraz anlamsız olmuş olabilir o kadar sığdı.

Ben amfi yerine direk ses sistemine giriş yaparak etüd, çalışma, kayıt v.b şeyleri yapan biriyim.Bunun için yakın bir zamanda bilgisayarım masaüstü olmasına rağmen AudioPhile USB model ses kartı aldım stereo 4/1 girişleri olduğu için.Fakat birçok problemle karşılaştım ilk günden.Winamp çalarken bi anda ses gitmesi, girişlerden ses alamamam sadece çıkışlardan müzik sesi alabilmem falan gibi şeyler, zaten arayüz programı çok karışık birşey değil oldukça basit ama ben neden girişlerden ses alamadığımı çözemedim birde ilk günden sorun yaratınca bende gittim geri verdim yerine AudioPhile 192 aldım.Fakat bu seferde AudioPhile USB'de müzik dinlerken ki aldığım ses kalitesini AudioPhile 192'de alamadım.AudioPhile USB'de sesler çok daha canlı ve dinamik geliyordu kulağıma.

Şimdi benim sorum şu

1->AudioPhile USB ile AudioPhile 24/96 tamamen aynı ses kartları sadece biri USB biri Internal mi yoksa aralarında işitebildiğimiz derecede ses farkı varmı.
Bunu ikisinide dinlemiş birisi ancak söyleyebilir.Çünki açıklamalara bakarsak sadece, 192'ninde 2496 üzerine kurulduğu daha da geliştirildiği yazıyor fakat girişler çok güzel olsada müzik dinlerken aynı kaliteyi sağlamıyor.

2->1.sorunun cevabı evet ise bu durumda ben 24/96 aldığım takdirde 192'den sadece girdiğim gitar sinyalini 24/96'ya aktarıp 24/96'dan hem 192'nin verdiği gitar sinyalimin hemde 24/96da işlenmiş müziği duyabilirmiyim.
Yani özet olarak bu soru 192'yi sadece gitar girişi için 24/96yıda sadece müzik için kullanıp bütün bu sesleri tek 24/96 çıkışından alabilirmiyim ?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bence iki kart arasında fark yok yada çok az.hatta pcı olması sebebiyle 192 daha kullanışlı.sesin kalitesi ve sese bakış göreceli olabiliyor bazen.yada atladığın birseyler hep oluyor.
192 teknik özllikleri bakımından daha üstün spec. lere göre.ben sesleri arasında fark görmedim pek.
bu arada iki kartıda denemiş biriyim.hatta 24-96 yı uzun süre kullanmıştım 4 sene evvel

Geri