Hayalinizdeki Custom Gitar

1_m-6-5_11-06.jpg

Bernie rico ile beraber bc rich in ana luthierlerinden moser'in kendi firması moser customda üretilen bich modeli - sanıyorum dizayn kendisine ait ki bc. rich den ayrıldıktan sonra da üretimine devam ediyor ama buradaki adı moser 6 - ayrıca 10 telli bir versiyonu da var - ülkemizde kaliteli bir bc rich bulmak çok zor - birkaç kaliteli denebilecek uzak doğu üretimi bc rich var - amerikada ise sadece custom shop üretimi var - yukarıdakinin fiyatı 3300 $ civarı - moser elektronik uzmanı olduğu için üzerinde kendi tasarımı elektronik devreler var( booster vb gibi)

90239 eklentisini görüntüle
Bernie rico ile beraber bc rich in ana luthierlerinden moser'in kendi firması moser customda üretilen bich modeli - sanıyorum dizayn kendisine ait ki bc. rich den ayrıldıktan sonra da üretimine devam ediyor ama buradaki adı moser 6 - ayrıca 10 telli bir versiyonu da var - ülkemizde kaliteli bir bc rich bulmak çok zor - birkaç kaliteli denebilecek uzak doğu üretimi bc rich var - amerikada ise sadece custom shop üretimi var - yukarıdakinin fiyatı 3300 $ civarı - moser elektronik uzmanı olduğu için üzerinde kendi tasarımı elektronik devreler var( booster vb gibi)
ülkemizde sunta olmayan bc rich bulmak çok zor

Gövde Tipi: Strat
Gövde Ağacı: Swamp Ash
Sap: Flame Maple
Tuşe: Brezilya Abanozu
Manyetikler: Seymour Duncan Antiquity Texas Hot Lead
Bridge manyetiği
JASON BECKER PERPETUAL BURN HB
Burgular: Kilitli
Renk: Sienna Sunburst
Frets: Jumbo Stainless

Şeytan diyor, Erdem Koca ustaya git, bu özelliklerde gitar istiyorum de :)

GÖVDE:
2 parça hafif ash
pickguardsız, stratocaster kesim
transparan beyaz boya, nitro cila (alttan ash gövdenin damarı gözükecek)
hardtail köprü
3 single coil manyetik yuvası
jack girişi strat tipi gövde üstünden

SAP:
1 ya da 2 parça hard rock maple sap (maple tuşe de olsa 2 parça yapınca daha stabil oluyor sap)
quartersawn maple (belki hafif fırınlanmış. böylece daha stabil olabilir sap)
sapın arkası, çalım kısmı cilasız gibi, geri kalanı nitro cila (hafif tint turuncu)
her yerde 1 inç kalınlıkta C profil
tuşe yarıçapı 9.5 - 10''
70'ler fender heardstock
en ağır akort burguları
21 fret, 6105 tip (aslında jumbo fret de olabilir)
üst eşik materyaline karar veremedim

ELEKTRONİK:
Köprü manyetiği: Seymour Duncan Twangmaster, strat görünümlü tele manyetiği
Sap ve orta manyetik: Lindy Fralin Vintage Hot underwound (gitarın tınısına göre belki de normali)
1 ton, 1 vol, 5 yol sviç ve 1 mini sviç (tele tipi: sap//köprü manyetikleri)

Neredeyse şuna benzeyecek:
suhr1.jpg

Öf be abi.

14890483_1122609404521022_878780659391618323_o.jpg

Doğrudan posttan alıntılıyorum;

"Another rare cat: Raptor 7 HSH with 5-position switch, volume and tone controls with incorporated World Domination Mod, but most of all there is custom tremolo made of titanium, designed by guitar's owner in collaboration with Hantug Custom Guitars & Parts. NTB construction of guitar, Viper headstock, used woods in neck are rosewood and wenge, partly scalloped ebony fretboard, body wings are figured black limba. AAAAA quilted maple top in high gloss finish on bubinga middle layer. Bare Knuckle Pickups Juggernaut - Trilogy single - The Mule. Overall ivoroid binding, Hipshot locking tuners, Dunlop straploks, copper shielded cavity. Glowing Luminlay Super Blue side and fretboard dots."

Neden böyle yazdınız acaba? İmkansız ya da abuk sabuk bir gitar da değil. Yaptığınız işe değer verdiğim için adınızı kullanmıştım mesajımda.
Tamamen rastlantı olmuş sizin yazdığınız mesajı görmeden yazmıştım. Seve seve gitarınızı yaparım. Ama sizin gitar baya strat olmuş, biz biraz değişiklikler yaparız ;)

Ben mesajımda ben de gitar yaptırmak istiyorum, nasıl olduğu kimin yaptığı önemli değil, ben yapmıyım yeter demek istemiştim :)

Fender Custom Shop Guitars | Fender® Custom Shop
baya custom gitar yaptırdım. çok sayıda kafamda konfigürasyon kurdum ama bu konuda yıllarca arge yapmış firmanın soundundan ileri gidilemiyor malesef hiç paranızı boşuna harcamayın derim zuhal müzik size yardımcı olur bu konuda
Çok reklamvari idi bu yorum. Bakıyorum, attığınız 2 yorum var, ikisi de Zuhal Müzik'in reklamı. Zuhal Müzik'in reklama mı ihtiyacı var? Sadece Fender CS diyerek, bir çok butik firmayı çöp yaptınız. Hmm.

Hayalim purple/red ya da purple/blue chameleon finishli bir Aristides 060. Aristides, diğer custom shop lara göre çok daha uygun fiyatlı olduğundan bir gün kavuşabileceğimi umuyorum :D

Bir diğer hayalim de Jackson Custom Shop'dan bir Round horn, 24 perde ve double rhoads gibi biraz oversized bir flying v. Ama bu one-off bir masterbuilt olacağı için araba parası isterler muhtemelen, o yüzden bu, eğer milyoner olmazsam hayal kalacak :D

Biraz küçük olsa da şöyle de bir fotoğraf bırakayım.
90885 eklentisini görüntüle
Çok güzeller gerçekten. Hele birkaç ay önce Fallout Finish diye birşey yapmışlardı çok fenaydı. Aristides 060 Fallout Finish | Aristides Instruments

Geri