Epiphone Les Paul Tribute Plus Outfit Mı? 2. El Gibson Les Paul Studio Mu?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda JohnFrusciante tarafından 15 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Sorum başlıkta belirtiğim gibi
  Epiphone'nun en üst modeli üzerinde gibson manyetikleri var fiyatı ise 2400-2600 lira falan 2. elini bulamadım hiç bir yerde öte yandan gibson les paul studio 2. elde aynı fiyat aralığında sizce hangisini seçmek daha doğru olur başka gitar tavsiyesi istemiyorum.
   
 2. İleride satma olasılığı varsa Studio, yoksa yine Studio. Sonuçta Gibson alıyorsunuz, o fiyatlara çıkılıyorsa Studio almak daha mantıklı.
   
  JohnFrusciante bunu beğendi.
 3. Peki ton ve sound olarak hangisi daha iyidir? biri epiphone'nun en üst seviye modeli diğeri gibson'un giriş seviye modeli bir kaç farklı sitede epiphone les paulun üst seviye modellerinin gibson les paul studiolardan daha iyi olduğunu duydum
   
 4. Epiphone'un en üst seviyesi de olsa Epiphone'dur yani.
  Direkt olarak Studio alın.
   
  JohnFrusciante bunu beğendi.
 5. Aslında şu karşılaştırma videoyu izledikten sonra kafam karıştı

  burada tonları birbirine yakın ama bahsettiğim model epiphone'nun tonları daha sıcak ve hoş geldi kulağıma
   
 6. Deneyerek aldığın bir Studio'dan pişman olmazsın, ha bütçe 1000 TL civarında olsa epiphone alınabilir ama bu bütçeye Studio daha mantıklı. :)
   
  JohnFrusciante bunu beğendi.
 7. Para biriktiriyorum 1 buçuk ay sonra 2500 lira bütçem olacak eğer hiç bir sorun olmazsa şuan bütçem 1000 lira civarı.
   
 8. 1.000 TL civarına ikinci elde Epiphone ve PRS'lere bakabilirsiniz o kadar para vermek istemiyorum diyorsanız.
   
  JohnFrusciante bunu beğendi.
 9. Aslında 2. el epiphone customlar (geçen gün 2. el bir tane denedim fakat hoşuma gitmedi) yada 1300 liraya epiphone les paul standart onun bir tık üstü 1600 liraya les paul standart plustop pro düşünüyordum önceliğim ileri yönelik olması için ilerde olursa sahne yada stüdyo kayıtlarında beni götürmesi açısından ama içimden o kadar para vermekte gelmiyor ki biriktirmekte zor çalışıyorum ve her gün hiç para harcamamaya çalışıyorum ama mecbüren harcadığım oluyor o yüzden zaman sabır ve beklemek gerekiyor bütçe için gidip 2. el epiphone les paul yada sıfır epiphone les paul standart alsam bahsettiğim türden ileriye yönelik beni memnun eder mi?
   
 10. Karşılaştırma videolarını boş ver. Bulabilirsen 2014 sonrası bir Studio al defteri uzun süreliğine kapat. 2014 öncesi alırsan ve tonu biraz tizli gelirse, Alnico II'li bir köprü manyetiği ile eq dengesini rahatça sağlarsın.

  Epiphone'un ancak deneyerek alman şartı ile Custom denilen modelini veya sınırlı üretilmiş Japon Elite veya devamı Elitist serisini tavsiye ederim. Hem koleksiyonluk hem de gerçekten takdire değer işçilikleri var. Ama cebini de belini de büker, demedi deme.
   
  JohnFrusciante bunu beğendi.
 11. Teşekkürler tavsiyeler 2. el Gibson'a karar verdim sadece şu karşılaştırma videoları kafamı karıştırmıştı
   
 12. Bu tür videoların yasaklanması lazım. Adam almış pro ekipmanı arkasına, gitarlarda da modlama var. EQ ile oynamış mı belli değil. Millet bu videolar yüzünden amfi, pedal gitar alıyor, sonra "niye bu tonu yakalayamıyorum?" diye dert yanıyor.
   
  tee ve JohnFrusciante bunu beğendi.
 13. Beni dinlemiyorsan Hakan abiyi dinle. :D
   
 14. Eyvallah :D
   
 15. Tribute plus 2 tane çaldım, aynı model 2 gitar bu kadar alakasız tınlayabilir. Aynı tecrübem plus top için geçerli, yanımda hayatında eli gitara değmemiş arkadaş 3 gitardan hangisi iyi anladı...aynı gibson gibi deneyerek almak lazım.
   
  JohnFrusciante bunu beğendi.
 16. EMM

  EMM

  Ben aynı şeyleri söylediğim için birileri aklınca beni gömmüştü başka başlıklarda. Bir de çıkıp istisna Epiphone serilerini önerenler vardı bilmem kaç yılından kalma, sanki ikinci elde bulunurmuş gibi... Herkesin elindeki bir numara ya ondan.

  Neyse, güzel bir Studio öneririm ben de. Paranızı biriktirin, Epiphone'a para harcamayın.
   
  JohnFrusciante bunu beğendi.
 17. Bu ne sitem böyle, hayırdır?
   
 18. Hepiniz çok sağolun kafamdaki soru işaretleri gitti sayenizde şuan tek düşüncem para biriktirip 2. el gibson les paul studio deneyerek almak. iyi geceler.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 19. EMM

  EMM

  Sitem falan değil Hakan abi, komik gelmişti görünce, cevap bile yazmamıştım zaten. :)
   
 20. Endişelendim bir an, hani "benim mi acaba bir yanlışım oldu?" diye düşündüm.
   
  EMM bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş