Telecaster - Marshall Mg15r Uyumu

'Elektro Gitarlar' forumunda batuhanyeni tarafından 16 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Evde çalışmak için bütçem Marshall MG15R'ye yetiyor. Telecaster'dan anlayacağınız gibi çok sert şeyler çalmayacağım. Ne düşünüyorsunuz uyarlar mı? Deneyemiyorum amfiyi şehrimde satışı yok

2. brown

brown

74
    45
    106
    Uyarlar. İkinci el temiz bulabilirsin diye düşünüyorum.

3. Valla sözüm size değil ama internet öyle bir hal aldı ki ağzı olan konuşuyor insanlar daha amfiyi denemeden bile iyi kötü diyebiliyor internette iyi diyen de kötü diyen de var çok kararsız kaldım :D

4. rosto

rosto

58
    29
    206
    hiç bir sıkıntı olmaz bütçen belli gayet iş görür bi amfidir zaten. dediğin gibi ağzı olan konuşuyor pek takılmamak lazım yorumlara.

5. Fender'in de 15 watt amfisi var. Frontman 15 olması lazım. Yani bir ara bende vardı. Ondan almayı neden düşünmüyorsun? Tele ile o daha güzel olur.

6. Bence o amfi çok vasat. Driveları berbat geliyor. Sizce güzel miydi hangi gitarla kullandınız?

Son düzenleme: 16 Haziran 2016
  7. Tele ile kullanacağım, sert tonlar istemiyorum dediniz ben de onu önerdim. Fender strat ve Epiphone LP Custom ile kullandım.
    Drive kanalı iyi değil evet. Ama amaç full gain değil ki zaten. Ayrıca yüksek gainde Marshall'da iyi değil. Hele hele telecasterla birleşince hiç iyi olmayacaktır.

8. Bence güzel bir seçim olur. Drive olayına girince zaten bu kombinasyonla olmaz. Bizzat kullanmış biri olarak clean ve overdrive açısından tatminkar olduğunu düşünüyorum.

9. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Güzel gider. British tarzı bir Drive ile Tele her zaman keyif veriyor. MG serisi ben de kullanmıştım başlarda, güzel olur birlikte.

10. Fender Mustang 1 v2 öneriyorlar .Sizce hangisini almalıyım?

11. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Mustang'de modellemeler var ve baya basarili. Yani 1 ampli icinde birden fazla ampli var. Clean'ler icin Fender ampli modellemesi acip Drive'larda Marshall acabilirsin mesela. Delay, Reverb, Chorus vb efektleri de kullanma sansin olur. Bilgisayara da baglaniyor sanirim patch aktarimi icin.

Bence imkanin varsa Mustang almak seni daha uzun sure idare eder.
    Tonal acidan da daha fazla imkanin olur elinde.

12. Cleanlari baya iyi ama drive için marshall değil vox koymuşlar o biraz kötü çıkıyor

13. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Sadece Vox mu var? Kafa modelinde Mesa falan da vardi, ben mi yanlis biliyorum?

14. Mustang 1 V2 için vox ve fender var diye biliyorum ben.

15. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Asagida British gorunuyor?

image.png

16. Benim izlediğim videoda ona da vox dedi bilemiyorum

17. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Bilemedim.
    British genelde Marshall icindir.
    Ayni sekilde California da Mesa.

Ama yani Vox da Ingiliz oldugu icin...

18. British dediği Marshall. Biri 70'ler biri 80'ler Marshall.

Mustang 2 kullanıyorum. Aralarındaki fark nedir bilemiyorum amfi modellemeleri vs olarak ama soru varsa yardımcı olurum.

19. aradaki fark sadece watt farkı imiş baktım ben. ikinci el temiz bulursam düşünmeden alıcam

20. Mustang II bulursan daha sağlıklı olur. Speaker 12 inç.

Sadece watt farkı yok yani.

Son düzenleme: 17 Haziran 2016

Bu Sayfayı Paylaş