Ibanez Jem 77v Bk

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda atakanaskin tarafından 17 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar, Ibanez jem 77v bk modelini almayı düşünüyorum. Henüz deneme fırsatım olmadı. Herkesin zevki ayrıdır o yüzden biraz göreceli bir konu fakat yine de bu modelle ilgili olumlu olumsuz fikirleriniz varsa paylaşmanızı rica ederim.
   
 2. EMM

  EMM

  Sapı ince geliyor bana bu gitarların. Tonun, rezonant oluşunun sap ağacı ve sap kalınlığı ile doğrudan etkisi var. Bu açıdan benim zevkime uygun değil. Bir FR sistem üstüne binince tiz frekansları bana saç baş yolduruyor.
  Onun dışında Ibanez'lerin bu ince sap olayının çalım konusunda kolaylık sağladığını da es geçmemek lazım.

  Not: Kalkıp da kötülemiyorum Ibanez'i, bende de var bir Ibanez. Sevdiğim yanları var.

  Bir terim var ya trade-off diye, o hesap. Türkçesini bilemedim(takas?). Bir modeli alırken hem iyi hem de kötü yanları oluyor. Bir şeyden kazanç istiyorsan bir şeylerden de kaybı kabul etmek gerekiyor.
   
  atakanaskin bunu beğendi.
 3. İnce saplı , tiz , yağ gibi bal gibi : P , herkes için değişecek bir durum tabii ki ama bir gibsona oranla çalımı çok daha rahattı benim için , görünüş muntazam 10/10
   
  atakanaskin bunu beğendi.
 4. Ben de Gibson kullandım son iki yıl, klavye rahatlığı vs nedeniyle denemek istedim açıkçası
   
 5. İnşallah elde edersin abiciğim :cool: almayacaksanda kesinlikleeee ve kesinlikle dene
   
  atakanaskin bunu beğendi.
 6. _20160613_000125.JPG
  Gibson'dan sonra pişman olmazsın diyorsun, deniycem kesin :)
   
  Ertürk Yakut bunu beğendi.
 7. Gibson'da başkasının zevki abi ben ne kadar lpye alışık olmasamda ileride kesin alacağım ton adeta "makine" : P
   
  atakanaskin bunu beğendi.
 8. Hocam ben bu gitarı vitrinde görmüştüm sadece elime alıp bakmıştım beyaz renkti sizin kendi kararınızda bunun beyazı çok güzel çok şık duruyor .İnşallah alırsınız :)
   
  atakanaskin bunu beğendi.
 9. JEM ve LP iki ayrı dünya benim açımdan. Birine alışanın diğerinde rahat edeceğini sanmıyorum. En azından, ben Ibanez klavyesinde yapamıyorum, olmuyor. Sanki elimde kağıt varmış gibi, klavyeyi hissedemiyorum. Tersi olması gerekirken hakimiyet kuramıyorum. Odun gibi LP klavyesinde çok çok daha rahatım nedense.

  LP'e alıştıysan, JEM konusunu iyi düşün derim. Bir yerden ele geçirip adam gibi kurcalamadan karar verme. Floyd Rose denilen bela ile uğraşmak var. Haydi zamanla kurcalayarak alıştın diyelim. Ibanezlerin gördüğüm kadarı ile en büyük sorunlarından biri, ince klavyelerinin sık sık atabilmesi. LP bu açıdan maalesef JEM'den üstün çıkıyor genelde.

  Yazdıklarım elbette hep kendi açımdan, kendi tecrübelerimden doğan değerlendirmeler. Zevk, renk gibi meseleleri de düşünürsek, tarafsız hatta belki de önyargılı olmadığımı iddia etmek gülünç kaçar. Ama kendi açımdan yok arkadaş. Kısacık parmaklarım olmasına rağmen 50'ler ve 60'lar LP, SG klavyesinde incedekinden çok daha rahatım nedense.
   
  atakanaskin, welmour ve llAnkall bunu beğendi.
 10. Valla benim elimdeki yoğurt, sarımsak, hıyar ve sudan çıkan cacık bu. Herkesin cacığı kendine :D:D
   
  thal1on bunu beğendi.
 11. İki japon ibanez'im var, birini alalı tam 20 yıl oldu, digeri de 15 yıldır bende.. Daha hiç sap ayari ile uğraşmadlm ki ilk ibanezimin gördüğü stüdyo, kayıt, konser sayısı oldukca yüksektir.. ama düşük model ibanezlerde durumu cok iyi bilmiyorum.. ibanez öyle bir gitarki ya bayılırsin, ya da eline bir daha almak istemezsin..
   
 12. EMM

  EMM

  Ben Ibanez Prestige RG2570 kullanirken Jackson SL1 almistim, 7 sene oluyor. Ayni anda ikisini de kullandim o zaman.

  Ve sunu soyleyeyim, Soloist'lerin sapi da orta kalinlikta. Evet LP gibi degil ama ele oturuyor ve ben o hisse alistiktan sonra Ibanez calamamaya basladim. Ve tabiki o saptan sonra Ibanez'ler hacimsiz gelmeye basladi.

  Soloist sapi cidden ayri bir konu olmali. Ince degil ve her nasilsa cok rahat.
   
 13. İlk düzgün gitarım ibanez oldu. Yıllar geçmesine rağmen halen ibanezden başka bir gitar kullanmadım. Ne sap ile ilgili bir sorun nede farklı bir problem yaşamadım bende. Sap inceliği, ton vs olayı renk zevk alışmakla ilgili. Mümkün olduğunca denenmeli rahat edilen gitar alınmalı bence.
   
 14. Denemiştim bu gitarı,tonları falan hoştu sapı çalımı rahat bi gitar,görünüş olarakta hoşuma gidiyo hem klavyesindeki işlemeler falanda güzel diğer arkadaşlar gibi banada ince geldi,ben senelerdir Gibson'ın midtown serisini kullanırım o yüzdendir belkide ama biliyosun gidip ''DENE O GİTARI''.
  Şimdiden kolay gelsin hayırlı olsun
   
 15. Yorumlar için herkese çok teşekkür ederim :) deneyip öyle karar vereceğim, sonucu burada paylaşırım :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş