Amfimin Sesi Titriyor

C

Coold

Line 6 15 watt amfim ve Ibanez grx 20 gitarım var pek pahalı bir set değil ama işimi görüyordu. Birkaç haftadır ses çok kötü çıkıyor iki tele birden vurunca ses titriyor sonra birden kesiliyor ben bir neden bulamadım. Daha bir sene oldu alalı
Ses kaydı MEGA

kardeşim ekipmanını yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim. soundun normalin dışına çıktığı yerler var haklısın, benim de aklıma ilk entonasyon geldi fakat analog veya processorlerin uyuşmama durumu olabiliyor. line 6 zaten bir amfi simülatörü, bu tip durumlara açık bir amfi. kayıtta başka ekipman kullandıysan bunu da düşünmek lazım.

not: telleri bir değiştirip 0.8 takarsan daha net anlaşılabilir veya yukarıda yazıldığı gibi durum çözüledebilir. ilk bir telleri değiştir, sonra entonasyonu çöz. bunlardan sonra bir daha düşünelim arıza durumunu

İki tele aynı anda bastığında tellerin arasındaki mesafeyi değiştiriyorsan olabiliyor bu vuvuvuv sesi. Yani şöyle diyeyim bir teli sabit tutarken diğerine ufak bir bend uygularsan farkında olmadan veya bilerek, o zaman olur bu.

Bu arada @darkafter sanırım bahsettiği amfi spider iv 15.

Merhabalar. Aynı durum bendede oluyor. Gitarım Epiphone Les Paul Custom. Amfim NUX Mighty 8SE idi geçenlerde sattım kendisini. Şuan Blackstar ID Core 10 kullanıyorum. Yine aynı durum. Stüdyoya gidiyorum stüdyonun amfisinde yine aynı durum. Ben bundan amfide sorun olmadığını anladım. Sap ayarında yada entonasyondadır diye düşünüyorum. Ancak bu konuda bilgisiz sayılırım. Bilgili forumdaşlarımız aydınlatırsa sevinirim. İyi forumlar

Merhabalar. Aynı durum bendede oluyor. Gitarım Epiphone Les Paul Custom. Amfim NUX Mighty 8SE idi geçenlerde sattım kendisini. Şuan Blackstar ID Core 10 kullanıyorum. Yine aynı durum. Stüdyoya gidiyorum stüdyonun amfisinde yine aynı durum. Ben bundan amfide sorun olmadığını anladım. Sap ayarında yada entonasyondadır diye düşünüyorum. Ancak bu konuda bilgisiz sayılırım. Bilgili forumdaşlarımız aydınlatırsa sevinirim. İyi forumlar
Şunuda belirteyim yalnızca sap manyetiğini kullanırken oluyor bu sorun. Köprü manyetiğinde hiç bir sorun yok

Sap ayari ya da entonasyonla uzaktan yakindan bir ilgisi yok.

Manyetik yuksekliklerinizi ve perdelere basis pozisyonlarinizi kontrol edin. Eliniz bu esnada mute'luyor olabilir.

Ses cok hizli bir sekilde sönüyor olabilir. Eger tak diye kesiliyorsa o zaman Noise Gate'leri kapatin.

Noise Gate kullanmıyorum. Tuşemde de bir problem olduğunu düşünmüyorum. Farklı şekillerde de denedim. Manyetik yükseklikleriyle oynadım ancak bir sonuç alamadım.

Noise Gate kullanmıyorum. Tuşemde de bir problem olduğunu düşünmüyorum. Farklı şekillerde de denedim. Manyetik yükseklikleriyle oynadım ancak bir sonuç alamadım.
Tuşemde problem olduğunu düşünmüyorum? Buradan çıkan sonuç, mükemmel şekilde çaldığınız mı? Biraz narsist bir yaklaşım gibi geldi bana. Herneyse, tuşenizde problem olmadığını düşünüyorsanız, bir de sap ayarınızı kontrol ettirin derim.

Geri