Satılık Kramer 1987 Blues Breaker

'Elektro Gitarlar' forumunda fardal tarafından 20 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    2600 TL
    Takasa:
    açık
    Birkaç ay önce çok büyük planlar ile sevgili Uğur abiden aldığım gitarımı aradığım şey bu dedirten bir meret olduğu için satılığa çıkarıyorum kısa süreliğine. Satmak gibi bir niyetim aslında hiç yoktu ancak görünce duramadım...
    Japon üretimi bir sl1 kopyası kendisi 1987 de 1080 dolar gibi bir fiyatı varmış piyasaya sürüldüğünde yani öyle sıradan basit bir alet değil.Alder gövde maple neck thru sap abanoz klavyeye sahip. Üzerindeki aksam burgular gotoh elektronikler swıtch hosco ym50 ancak potanslar hakkında bir fikrim yok onlarda hoscodur diye tahmin ediyorum.
    29 yıllık bir alet için oldukça temiz durumda açıkcası ancak öyle ayna gibi bir şey de beklemeyin.
    Aldıktan sonra birkaç eksiğini fark ettim ve yavaştan onları tamamlamaya başladım.Köprü manyetiği bunlar arasında en önemlisiydi bence üzerindeki vefakar arkadaş ömrünün sonuna gelmişti bence ve uzunca araştırmalarım sonucunda Seymour duncan perpetual burne karar verdim.Diğer bir sorunda üzerinde ekranlama olmaması idi gereksiz bir gürültüye sebep oluyordu sağolsun bu noktadada (Dragonchaser) Emre abinin yardımı ile bakımı manyetik değişimi ve ekranlamasıı bakır bant ile yapıldı ve işlevsel açıdan olması gereken yere geldi sonunda.Birkaç fikir daha var aklımda zaten eğer satılmaz ise onları da halledip bir dahada elimden çıkartmayacağım bir gitara dönüştüreceğim

Ekli dosyalar:

2. Duruşu, tavrı ve diğer özellikleriyle gerçekten güzel ve bulunması çok zor bir gitardır ; üzerinde çalışmaya değer...
    Güzel şeyler yapmışsın, inşallah meraklısına gider.
    Hayırlısı olsun kardeşim...

fardal bunu beğendi.
  3. Teşekkürler Uğur abi satılmasa bile üzülmem aslında buda en az onun kadar güzel ama o carvin dc400 aklımı çeldi bayağı bir ....

uvidinli bunu beğendi.
  4. Carvin gidince satıştan kaldırdığım gitarimi takas öncelikli olarak yeniden satışa çıkarıyorum. Üniversite hazırlığım nedeniyle çok fazla müziğe vakit ayıramiyorum o arada belki ilgimi çeken birsey gelir diye düşündüm. Takas olarak özellikle aradığım bir model yok ancak aktif manyetik ve sss dizilime sahip gitarlar ile ilgilenmiyorum. Bana site üzerinden değilde numara üzerinden mesaj ile ulasirsaniz cok daha hızlı donus yapabilirim.

5. Compound radius mu acaba soloistler gibi?

6. Geç cevabım için kusura bakmayın derslerden dolayı çok takip edemiyorum. Radiusu Emre abi bakım yaparken ölçmüştü ancak aklımda değil şuan. Çalım sırasında verdiği hissiyat 14-16 gibi geliyor bana. Pek fazla bilgi bulmak mümkün değil malesef kesin birşeyde diyemiyorum o yüzden.

Bu Sayfayı Paylaş