Pedalıma Elektrikçiden Adaptör Alsam Sıkıntı Olur Mu ?

Kendinizi terslenmis hissetmenizi anlayamadim. Gayet normal ve kısa bir biçimde " yanlış bilgi" demiş arkadaş. Ve gayet te doğru söylemiş. Acaba siz emin olmadığınız konularda yazmasaniz daha iyi olmaz mi? Gerçi genelde demissiniz ama yinede bilmeyen için kafa karıştırıcı oluyor. Birşeyi bilmiyorsak susmak en güzeli.
- nin dışarıda olması durumu pedallar için nadiren görülen birsey
Kendimi terslenmiş hissetmedim, genel olarak bu forumdaki sorulara karşı tavırlardan bahsettim. Yanlış bilgi olabilir, tabiki herkes herşeyi bilemez, benim de bilmediğim şeyler olabilir. Ve siz de farkındasınız ki "genelde" demişim. Sadece "yanlış bilgi" diye kestirip atılması hoşuma gitmedi, tekrar söylüyorum bilmediğim bir konu olabilir. Ancak yanlış bilgi diye kestirip atmak yerine, Yanlış biliyorsunuz doğrusu da ................ şeklinde olmalı, denmesi daha doğru ve güzel bir yaklaşım bence. Bilgi paylaşıldıkça daha güzeldir diye düşünüyorum.

Yanlis olani birine cozum olarak sunamassiniz. Ki yanlis yaptiginiz belirtiliyorsa da gocunmadan, hayiflanmadan oturun ogrenin. Dogrusunu size ben ogretmek zorunda degilim ve kimse de degil. Zaten dogru olani sizden once paylastim. Onun uzerine de yanlis bilgi verirseniz, dediginizin sonucunu baskasi kotu odememesi adina uyarmak boynumun borcu. Magdur rolu oynamayin lutfen.

Yanlis olani birine cozum olarak sunamassiniz. Ki yanlis yaptiginiz belirtiliyorsa da gocunmadan, hayiflanmadan oturun ogrenin. Dogrusunu size ben ogretmek zorunda degilim ve kimse de degil. Zaten dogru olani sizden once paylastim. Onun uzerine de yanlis bilgi verirseniz, dediginizin sonucunu baskasi kotu odememesi adina uyarmak boynumun borcu. Magdur rolu oynamayin lutfen.
Önce üslubunu düzelt, sonra karşıma geçip konuş, kimsenin rol yaptığı falan yok. Doğrusunu öğretmek zorundasın demedim. Doğrusunu senden önce paylaştım diyorsun, soruya ilk yorum niyeyse benden gelmiş "pedalını da elektrikçiye beraber götür" diye. Ayrıca ben pedallarda kesinlikle - şurda olur + burada olur dememişim. Önce yorumları oku. Ben yanlış bir bilgiyi kimseye de çözüm olarak sunmadım. Gocunmadım, bilmediğimi de öğrenmekten hayıflanmam merak etmeyin. Ancak, biri bana bir bilgimin yanlış olduğunu söylüyorsa da "DOĞRUSU NE" diye sorarım. Yanlış bilgiyi uyarmak boynunuzun borcu ama doğruyu göstermekten hayıflanan da sizsiniz bence. Bu konuda da daha fazla konuşmayacağım. Gereği yok.

Geri