Gitar Aksamları Modifiye Hakkında Öneri .

Merhaba sevgili Türkrock ahalisi. Kasa tasarımını çok beğendiğim schecter damien platinium fr gitarımı modifiye etmeyi düşünüyorum . Bildiğiniz üzere gitarda köprü olarak Floyd-rose special var ve ben bu köprünün saddle'larından çok çektim . köprü olarak direk Schaller lockmeister düşünüyorum . Aşağıda eskilerinin yerine değiştirmeyi düşündüğüm parçaları link olarak atacağım . Eğer ekstra bi öneriniz varsa veya bu olmaz dediğiniz çok sevinirim . Aynı zamanda sesini aşırı dijital bulduğum emg 81/85 set yerine Seymour duncan'ın Nazgul/sentinent setini düşünüyorum . Manyetik olarak sert karakterli ve dijitale kaçmayan manyetikler tercihimdir . ek olarak linkte atacağım Schaller'in köprüsü diğer lockmeister'lara göre daha ucuz .sebebini anlayabilmiş değilim ve bildiğim kadarıyla schaller'den sustain block olarak 42 mm çıkıyor. benim gitarımda bulunan sustain block 37 mm benim açımdan bir sıkıntı olur mu ?

gitarımın linki :Piyano - Dijital Piyano - Gitar - Müzik Aletleri Sitesi - doremusic

-floyd rose special yerine --------> Schaller lockmeister sc : Schaller Tremolo Lockmeister SC + schaller sure claw : Schaller Sure Claw

-stock burgular grover yerine (ancak grover olduğundan şüpheliyim) ----> sperzel trimlock Sperzel Guitar Tuners 3/3 Trimlock SC

ve son olarak emg 81/85 set yerine ----> seymour duncan nazgul/sentinent set . :Seymour Duncan Nazgul/Sentient 6 Set BK

her türlü yoruma açığım. düşüncelerinizi merak ediyorum... iyi günler

Köprü olarak 165€-VAT +%18 vergi + 30€ kargo 200 € u bulacaktır. Oda 700tl ye yakin bir para yapıyor. Solomusic üzerinden daha kolay ve daha uyguna getirme şansınız olabilir bir bakın. Aktif set ile pasif setin kullandığı potanslar farklidir değiştirmeniz gerekecek onlarıda hesaba katmayi unutmayın. Ve locking eşikli bir gitarda locking tuner gereksiz bir masraf zaten üst eşiği kilitlediginizde telleri eşik ve burgu arasindan kesseniz bile düzgün ayarladiysaniz sorun yaşamazsiniz. Ve bir gitara bu kadar masraf yapmaktansa bu dediginiz ürünler toplamı 2000tl ye yaklaşıyor Direk schecterin km serisine bakabilirsiniz(2. Elde) elinizde bir sabit köprü birde tremololu bir gitariniz olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Köprü olarak 165€-VAT +%18 vergi + 30€ kargo 200 € u bulacaktır. Oda 700tl ye yakin bir para yapıyor. Solomusic üzerinden daha kolay ve daha uyguna getirme şansınız olabilir bir bakın. Aktif set ile pasif setin kullandığı potanslar farklidir değiştirmeniz gerekecek onlarıda hesaba katmayi unutmayın. Ve locking eşikli bir gitarda locking tuner gereksiz bir masraf zaten üst eşiği kilitlediginizde telleri eşik ve burgu arasindan kesseniz bile düzgün ayarladiysaniz sorun yaşamazsiniz. Ve bir gitara bu kadar masraf yapmaktansa bu dediginiz ürünler toplamı 2000tl ye yaklaşıyor Direk schecterin km serisine bakabilirsiniz(2. Elde) elinizde bir sabit köprü birde tremololu bir gitariniz olur.

Selamlar . Mesajınız için teşekkür ederim. Hali hazırda sabit köprülü bir gitara sahibim . Ayrıca ürünleri Almanya'ya gidip önümüzdeki hafta bizzat alacağım. Yani bana gelişi uygun olacaklar ... köprüyü değiltirmem şart . Ve burguların malzemesi bana hiç güven vermiyor

Nazgul sentient yerine emg 57 66 set tavsiye ederim...aktiflerden sonra nazgul tat vermiyor açıkcası bana hep birşeyler eksikmiş gibi geliyor...ard arda denemeden tam dediğim anlaşılmayabilir...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Nazgul sentient yerine emg 57 66 set tavsiye ederim...aktiflerden sonra nazgul tat vermiyor açıkcası bana hep birşeyler eksikmiş gibi geliyor...ard arda denemeden tam dediğim anlaşılmayabilir...
hocam öbür gitarımda 81tw / 89 kullanıyorum aşırı memnunum. ancak 81/85 e bir türlü ısınamadım . ve 2. gitarım pasif manyetikli olsun istiyorum. do re müzik kış indiriminden uygun fiyata almıştım gitarı . o yüzden modifikasyon masrafları bana çok koymayacak . tuşe hassasiyeti için pasif manyetik düşünüyorum...

hocam öbür gitarımda 81tw / 89 kullanıyorum aşırı memnunum. ancak 81/85 e bir türlü ısınamadım . ve 2. gitarım pasif manyetikli olsun istiyorum. do re müzik kış indiriminden uygun fiyata almıştım gitarı . o yüzden modifikasyon masrafları bana çok koymayacak . tuşe hassasiyeti için pasif manyetik düşünüyorum...
sanırım burada gitardan kaynaklı fark devreye girmiş..yinede imkan varsa nazgul takılı bir gitar denemekte fayda var...diğer türlü yazı tura gibi olabilir tutarsa ne ala :) bende tutmadı tabi zevk meselesi...81 deki dolgunluğu alamadığım için mutsuzum yani bu diğer avantajlarını görmeme de engeldir belki...tamamen zevk meselesi...dışardan manyetik set almak daha maliyetli birşey olduğu için tereddütlerimi yazmak istedim...

Evet arkadaşlar ben 3.5 klasik gitar çalıyorum 3 senesi rock parçaları çalmakla geçti Athena Duman Ac Dc Guns n Roses Green Day Sex Pistols Blink 182 Kurban Flört gibi gruplar dinliyorum söylediklerimden anladığınız gibi Hard Rock / Punk / Alternatif Rock yani ayrıca Blues ve country severim elektro gitar almayı düşünüyorum asıl Punk müzikle uğraşıyorum bu arada gitarda da iyi bir seviyeye geldiğimi düşünüyorum ilk başta les paul kasa bir gitar al diceksiniz ama bütçem kısıtlı yani ilk gitarı alırım sonrala ki adımlarda para biriktirip modifiyesini yapacağım fakat daha 17 yaşındayım o yüzden fazla bir bütçemde yok bi abi bana toplama bilgisayar gibi yap al gitarı manyetiklerini değiştir modifiye yap sana özel olsun demişti açıkcası fikirde kafama yattı ben Sx sst 62 gitar almayı düşünüyorum hem fiyatı makul seviyede ve bu gitarı custom gitar haline getirmeyi düşünüyorum araştırıyorum manyetikleri falan tabi tremolo kolu burgular falan tabiki değişecek o ayrı ama manyetikleride değiştirmek istiyorum kafamda ya Fender Texas Stratocaster manyetiği takacağım ilk başta daha sonra ise P90-Single-Single yada P-90-Single-Çubuk humbucker lardan takmayı düşünüyorum bir de telecaster teli takacağım belki uçuk bir fikir geliyo ucuz bi gitar üzerinde ama zaten bildiğim kadarıyla kaliteli bir ağaç kullanılmış eğer böyle bir manyetik modifiye yaparsam nasıl bir sonuç alırım farklı bir fikriniz varsa söyleyin

Geri