Orange Or15 Fx Loop

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Yağız Metal tarafından 22 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Orange or15 amfime zoom g1xn bağlamak istiyorum driveları amfiden alacağım modülasyon reverb delay benzeri efektleri ise prosesörden fakat direkt mi bağlamalıyım yoksa fx looptan mı
   
 2. Tabii ki looptan. Direk bağlarsan eline kakafoniden başka bir şey geçmez. Yalnız loop serial ise olay yine kakafoniye dönebilir. Serial loop preamptan gelen yüksek sinyali direk yollar, üstünde bir ayar yoksa onu da her pedal veya prosesör kaldıramaz.
   
 3. Teşekkürler
   
 4. Est. Ben Orangelar'ın loopunu seri gibi hatırlıyorum. Öyle ise Zoom'dan alacağın sonuç sağlıklı olmayabilir. Sonucu buraya yazıp haberdar edersen iyi olur.
   
 5. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı fx loop tan efekt kullanılabiliyor.
   
 6. Korkum boşmuş demek. Yapısı uygun olduktan sonra kullanılabilirmiş. O kadar mütevazi olma @aiyiadam , bak benim değil senin dediğin çıktı :)
   
  aiyiadam ve Yağız Metal bunu beğendi.
 7. Mütevazilik değil.. Ben bildiğimden zaten emin olduğum için, sen yazdığını düzelt diye sana ÖM attım. :)
   
 8. Burada düzeltmek daha iyi. Benim de her şeyi bilecek halim yok. Bir yere kadar insan kapasitesi :)

  Hatta attığın mesajı buraya kopyalayayım ki hatam eksiğim nerede görülsün:

  Selamlar,

  Üstadım seri looplar hakkında yazdığın tam olarak doğru değil. Konu tasarım meselesi. Dediğin buffer'ı olmayan effect loop'ların çoğu için geçerli olabilir. Ancak ona da istisnalar var. (jubilee gibi sanırım)

  Orange OR15'te 12au7 buffer'lı loop olması lazım ve ben loop'uyla ilgili hiç bir sorunla karşılaşmadım. Muhtemelen çoğu buffer'lı loop'ta olduğu gibi ilk kazanç katıyla empedans ve sinyal şiddeti düşürülüyor ve diğeriyle de tekrar arttırılıyor. Eğer send uygun seviyeye inmişse zaten ayrıca ayara vb. gerek yok.
   
 9. Yeri gelmişken ben de sorayim, Blackstar HT5R Combo'ya fxten Zoom G3x girsem efektleri güzel alabilir miyim, dediğiniz o istisnalar bunda mevcut mudur ?
   
 10. Onun loopta +4 -10 db ayarları olması gerek. O ayarlarla kullanabilirsin büyük ihtimal.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş