Squier Çin Endonezya Sorunu

'Elektro Gitarlar' forumunda batuhanyeni tarafından 22 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar şimdi Squier Telecaster alacağım internette 916 TL Çin üretimli. Yaklaşık 1200 TLye amfili seti vardı o gitarlar Endonezya üretimli ben konuştum ettim amfisiz haliyle 1040 TLye verecekler. Ve nakit sıkıntısı çekiyorum. Sizce aradaki Endonezya- Çin farkı 120 TL eder mi?

2. Sıfır Squier'a verilen para büyük zarardır Vibe serisi dışında. Hele ki görmeden, denemeden alacaksan direk kumardır.

Prestige ve fatiharifli bunu beğendi.
  3. Başka çarem yok valla şehrimde satışı yok 2. el de almak istemiyorum kendim eskitmek istiyorum :(

4. Her ikinci el eski püskü olmaz yahu. Hem çalınmış gitar bakımı da ihmal edilmemişse daha bir oturmuş oluyor. Sıfır aldığım tek gitar SX'tir. O da ararken ikinci elini bulamadığım için :)

Hangi şehirdesin?

5. Adana'dayım. Dediğim gibi ikinci ele karşı bir antipatim var. Melodi Müzik diye bir yer var Squierin bayiliğini yapıyor ama ellerinde yok getirtiriz istersen diyor ama o zaman almaktan baska carem kalmıyor

6. Anladım. Bak, şöyle bir başlığımız var. Başka şehirden ikinci el gözünün tuttuğu bir gitar olursa, ilk sayfada liste var. Oradan yardım bulabilirsin. İkinci ellere soğuk bakma. Sağlamsa direk alınır, satacağın zaman da sıfırı gibi fazla zarar etmezsin. Bir seçenek olarak düşün:

Yurt Çapında Alternatif Esnaf Önerileri

batuhanyeni bunu beğendi.
  7. +1 Squire Classic vibe serisi

8. cidden sıfır squier'e 1000₺ verme.. 120₺ farka değer mi dediğine göre zaten sınırlı bütçeye sahipsin.. dinle abilerini, git temiz bir ikinci el bul..
    bu yaptığın net olarak 3-4 yaşında 2. el renault megane yerine sırf sıfır olsun diye renault 12 toros almak gibi.. hatta daha kötü, steyşın torosub iyi kötü bi delikanlı karizması vardır.. squier'da o da yok (lafım meclisten dışarı, forumumuzdaki squierlar bence les paul studio ayarındadır en azından) (şaka yapıyorum derken iyice boka sardım affola)

insanatomystic ve hackeiommi bunu beğendi.
  9. Squier alacağına 400-500 TL'ye sıfır SX alıp manyetik değiştirmen bence daha ucuza denk gelecektir ve daha memnun edici olacaktır.
    Vintage Broadcaster Tele Set | Seymour Duncan
    Güzel set bence. Sounduna bakabilirsin verdiğim linkten. Bende bir SX Tele alıp Little 59' takmayı düşünüyorum. Bence güzel fikir değerlendirmeni umarım :D

ogulcaan bunu beğendi.
  10. Eyvallah düşüneceğim

11. Bence de illaki sifir alinacaksa sx cok daha iyi bir tercih. Manyetik degisimine de gerek olmayabilir ilk asamada.

12. Sx American alder ya da ash serisi tele al ,alacağın squierdan daha iyi bir gitar ve yarısından bile ucuz olur.

13. SXin telesi mi stratı mı daha iyidir sizce?

14. Gidip burada önerisini istediğin bütün gitarları tek tek deneyerek senin karar vermen hem bizim hem de senin adına en iyisi olacak kardeşim

fatiharifli bunu beğendi.
  15. Teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş