Alınık Squier Telecaster

'Elektro Gitarlar' forumunda batuhanyeni tarafından 22 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Adana
    Squier Telecaster alınır. Modelini yazarsınız

2. Squier Affinity Telecaster. Rosewood klavye. Lake Placid Blue renginde ( TR'de satılmıyor diye biliyorum ) 750 TL

3. Üretim yeri neresi? Kozmetik ya da işlevsel bir sıkıntısı var mı hocam

4. Üretim yeri Çin. Kozmetik ve işlevsel olarak hiçbir sıkıntısı yok. Evde 4 adet gitarım var, hepsi sabit köprü biri floydrose'lu olsun istiyorum. İlan koymayı düşünüyorum, satıp İbanez yada benzeri floyd'lu bir gitar alacağım. Telecaster pek bana hitap etmedi açıkçası.

5. Sıfırı 916 iken ikinci eli 750 ne bileyim :D

6. Katılıyorum yüksek fiyat. Ama sıfır fiyatından ziyade malesef arz ve talep belirliyor ikinci el piyasasını bazı gitarlarda. Ben şu anda ikinci el İbanez rg350-370 serisi bakıyorum, sıfırı 1800 TL civarlarında insanlar 500 TL'lere indiriyor yinede satılmıyor. Tam tersi squier tele fiyatları da 600-700-800 diyenler var. Sahibinden sitesindeki gitarların yarısı İbanez ve Cort. Dediğim fiyatları orada sizde görebilirsiniz. Kişisel görüşüm İbanezlerin malzeme ve işçilik olarak daha iyi olduğu yönünde ancak çok fazla satan var ve fiyat ölü. Tam tersi tele fiyatlarıda bana göre haketmeyecek derecede yüksek.
    Netice itibarıyla bu gitarların bu fiyattan satılmaması gerekiyor ama böyle bir piyasası var malesef :)
    Diğer bir hususta Tr'de bu gitarı sıfır satan yer yok (bu renk) risk alıp yurtdışından getirmek lazım