Korg Kronos 2

'Elektro Gitarlar' forumunda Zostrich tarafından 24 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Korg Kronos ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Araştırdığım kadarıyla bir eksiği bulunmuyor. Fazlaları çok, aynı ayarda olan klavyelerden de üstün duruyor.
    2 nin x ve ilk çıkan Kronostan da cok bir farkı yok açıkcası.

Bundan fazla bir keyboard a daha ne eklenebilir? vs vs fikirlerinizi merak ediyorum.

2. Kronos ; Korg'un uzun yıllardır çıkardığı (Oasys'i bir tarafa koyarsak) en doğru düzgün workstation bence. Örneğin piano tonları ; daha önce hiç bir modelinde olmadığı kadar başarılı geliyor bana.

Kronos'un ilk çıkan modelinde tuşeden ve de muhtemelen yazılımdan kaynaklı bir takım sorunları olduğu söyleniyordu . Nitekim Korg ; (alışılmadık şekilde) bir yıl sonra Kronos X modelini çıkarttı ve (her ne kadar kendileri kabul etmese de) piyasada bu sorunun ortadan kaldırıldığı söylendi. İki yıl sonra da Kronos 2 versiyonu piyasaya sürüldü. Yani toplam 3 yıl içerisinde 3 değişik Kronos versiyonu piyasaya sürülmüş oldu. Bildiğim kadarıyla ; Korg'un tarihinde pek rastlanmayan bu olay , bana hep manidar gelmiştir.

Ancak buna rağmen ; yukarıda belirttiğim gibi çok güzel bir cihaz. Lakin önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek olan Yamaha Montage ; büyük ihtimalle Kronos'un tahtını sallayacaktır düşüncesindeyim.

Bu Sayfayı Paylaş